Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

30 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie drugiego etapu przebudowy drogi powiatowej w Gościęcicach. Powiat strzeliński otrzymał na ten cel dofinansowanie z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Zadanie wsparła finansowo także gmina Strzelin.

Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie dysponuje dokumentacją na przebudowę dwóch pozostałych etapów drogi (pierwszego i trzeciego - red.). - Pierwszy etap obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą w kierunku Przeworna (przy wyjeździe ze Strzelina - red.) do początku odcinka, który właśnie został zakończony. Całość liczy 930 metrów. Zakres prac jest podobny jak w przypadku odcinka, który został niedawno oddany do użytku. Wartość kosztorysowa bez nadzoru archeologicznego i inwestorskiego to 1 773 669,37 zł brutto - powiedział specjalista ds. inwestycji w PZD Bogdan Sokołowski. Dodał, że trzeci, końcowy etap obejmuje 153 metry drogi i zaczyna się od miejsca, w którym zakończono drugi, a skończy się na wysokości skrzyżowania z drogą w kierunku Kuropatnika. Wartość kosztorysowa to 261 042,96 zł.

Komentarze   

Permalink3 +1 snow
RE: Ile kosztują kolejne etapy?
tylko nie ma w tym artykule czy nastepne odcinki bęą realizowane i kiedy - co nam po cenie za odcinek
2018-01-19 10:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +4 Baśka
RE: Ile kosztują kolejne etapy?
ksiądz miotłą pewnie zamieszał powietrze... :-)
2018-01-18 12:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +7 spajker
RE: Ile kosztują kolejne etapy?
przyklejenie smoły na ładną zabytkową kostkę nazywa się remontem. 1 kilometr remontu kosztuje ok 2 milionów złotych. w strzelinie jest zakład karny a tam nudzący się więźniowie. kostka już leży na drodze, trzeba ją zdjąć, poprawić podłoże i położyć ponownie. wystarczy na dziesięciolecia. asfalt wystarczy na 10 lat. należy zdjąć ten asfalt stary i nowy z kostki i dać rekreację zajęciową więźniom, odpłatną, kupią sobie szlugi. więźniowie z nudów zrobią ze starej kostki dzieło sztuki. zrobili już przed starostwem. jest jakiś tam program hali produkcyjnej przy zakładzie karnym, z którego nic nie wyjdzie. więźniowie powinni wystukać nową kostkę i brukować ulice. terapia zajęciowa dla nich, zarobione pieniądze prześlą rodzinom a gmina i powiat będą miały nowe ładne drogi. wiadro smoły i wiadro piasku na drodze do bruku ma się tak jak zupa kim-lan do rosołu.
2018-01-18 12:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz