Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ministerstwo Finansów przekazało serwisowi samorządowemu PAP dane o zadłużeniu 2478 gmin w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca po trzech kwartałach 2017 roku. Wśród 2478 gmin w kraju największe zadłużenie na mieszkańca mają Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, a jest to 18,6 tys. zł na osobę.  Samorząd ten musiał zaciągnąć dług w parabankach na spłatę tych kredytów.

A jak plasują się w tym rankingu gminy z powiatu strzelińskiego? Najbardziej zadłużona z nich jest gmina Strzelin (374 miejsce - przyp. red.), której dług wynosi 32 836 630 zł, a daje to 1481 zł na osobę. Na 698 lokacie znalazły się Kondratowice z długiem 4 894 272 zł, czyli 1118 zł na mieszkańca. Dług gminy Wiązów to 6 542 009 zł (893 zł na osobę - przyp. red.) i dało jej to 1008. miejsce w omawianym zestawieniu. Zadłużenie Przeworna wynosi 3 139 975 zł, a w przeliczeniu na mieszkańca jest to 646 zł i 1405. miejsce w rankingu. Najmniej zadłużony jest Borów, a jego dług to 2 736 700 zł (515 zł na osobę). Przekłada się to na 1637 lokatę w zestawieniu.

Warto dodać, że spośród wszystkich samorządów sklasyfikowanych w rankingu 96 nie ma żadnych zobowiązań. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że łączne zadłużenie gmin to 54 mld 617 mln zł i jest to 882 zł na mieszkańca.

Komentarze   

Permalink8 +2 Delfina11
RE: Nasze samorządy zadłużone
Gmina Strzelin na 2018 rak ma 47 965 100 zł długu!!!!!!!!!!! Kwota dot. zaciągniętych kredytów, pożyczek, wyemitowanych obligacji i planowanych do zaciągnięcia w 2018 pożyczek i emisji obligacji. Dane z wieloletniej prognozy finansowej Strzelina. Uchwała nr XLI/548/17. Ale p. burmistrz i rada nie zamierzają się tym przejmować. Pie...o ambitnym budżecie i wielkich inwestycjach- nie informując nikogo na ile zadłużą mieszkańców.
2018-01-23 14:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 +6 Hadacz
Cytuję suweren:
Cytuję Hadacz:
Cytuję guest:
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.

Niestety mamy demokrację i musimy czekać do następnych wyborów.
Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...

chyba w otoczeniu PiS-owców :lol: :lol: :lol:

Wszyscy byle nie Wasza rodzina.
2018-01-21 13:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 -9 suweren
Cytuję Hadacz:
Cytuję guest:

Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...

chyba w otoczeniu PiS-owców :lol: :lol: :lol:
2018-01-21 09:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +7 Hadacz
Cytuję Obiłan:
Cytuję Hadacz:
Cytuję guest:

Jak twoi znajomi i rodzina ma takie poglądy jak ty prezentujesz to aż strach pomyśleć co to będzie.

A jakie ja mam poglądy mały padawanie?
2018-01-20 22:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 -6 Obiłan
Cytuję Hadacz:
Cytuję guest:

Jak twoi znajomi i rodzina ma takie poglądy jak ty prezentujesz to aż strach pomyśleć co to będzie.
2018-01-20 16:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +12 Hadacz
Cytuję guest:

2018-01-20 11:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +7 guest
2018-01-20 07:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +8 Ddt
Dorzućcie do tego obligacje.to również jest formą zaciągania zobowiązań finansowych. To gdzie lokujecie strzelińską gminę?
2018-01-20 07:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz