Zadłużenie gmin powiatu strzelińskiego w przeliczeniu na jednego mieszkańca

Ministerstwo Finansów przekazało serwisowi samorządowemu PAP dane o zadłużeniu 2478 gmin w Polsce w przeliczeniu na mieszkańca po trzech kwartałach 2017 roku. Wśród 2478 gmin w kraju największe zadłużenie na mieszkańca mają Ostrowice w województwie zachodniopomorskim, a jest to 18,6 tys. zł na osobę.  Samorząd ten musiał zaciągnąć dług w parabankach na spłatę tych kredytów.

 

A jak plasują się w tym rankingu gminy z powiatu strzelińskiego? Najbardziej zadłużona z nich jest gmina Strzelin (374 miejsce - przyp. red.), której dług wynosi 32 836 630 zł, a daje to 1481 zł na osobę. Na 698 lokacie znalazły się Kondratowice z długiem 4 894 272 zł, czyli 1118 zł na mieszkańca. Dług gminy Wiązów to 6 542 009 zł (893 zł na osobę - przyp. red.) i dało jej to 1008. miejsce w omawianym zestawieniu. Zadłużenie Przeworna wynosi 3 139 975 zł, a w przeliczeniu na mieszkańca jest to 646 zł i 1405. miejsce w rankingu. Najmniej zadłużony jest Borów, a jego dług to 2 736 700 zł (515 zł na osobę). Przekłada się to na 1637 lokatę w zestawieniu.

Warto dodać, że spośród wszystkich samorządów sklasyfikowanych w rankingu 96 nie ma żadnych zobowiązań. Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że łączne zadłużenie gmin to 54 mld 617 mln zł i jest to 882 zł na mieszkańca.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Delfina11
RE: Nasze samorządy zadłużone
Gmina Strzelin na 2018 rak ma 47 965 100 zł długu!!!!!!!!!! ! Kwota dot. zaciągniętych kredytów, pożyczek, wyemitowanych obligacji i planowanych do zaciągnięcia w 2018 pożyczek i emisji obligacji. Dane z wieloletniej prognozy finansowej Strzelina. Uchwała nr XLI/548/17. Ale p. burmistrz i rada nie zamierzają się tym przejmować. Pie...o ambitnym budżecie i wielkich inwestycjach- nie informując nikogo na ile zadłużą mieszkańców.
0
Gravatar
Hadacz
RE: Nasze samorządy zadłużone
suweren powiedziała :
Hadacz powiedziała :
guest powiedziała :
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.
Niestety mamy demokrację i musimy czekać do następnych wyborów. Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...
chyba w otoczeniu PiS-owców lol lol lol
Wszyscy byle nie Wasza rodzina.

0
Gravatar
suweren
RE: Nasze samorządy zadłużone
Hadacz powiedziała :
guest powiedziała :
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.
Niestety mamy demokrację i musimy czekać do następnych wyborów. Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...
chyba w otoczeniu PiS-owców lol lol lol

0
Gravatar
Hadacz
RE: Nasze samorządy zadłużone
Obiłan powiedziała :
Hadacz powiedziała :
guest powiedziała :
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.
Niestety mamy demokrację i musimy czekać do następnych wyborów. Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...
Jak twoi znajomi i rodzina ma takie poglądy jak ty prezentujesz to aż strach pomyśleć co to będzie.
A jakie ja mam poglądy mały padawanie?

0
Gravatar
Obiłan
RE: Nasze samorządy zadłużone
Hadacz powiedziała :
guest powiedziała :
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.
Niestety mamy demokrację i musimy czekać do następnych wyborów. Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...
Jak twoi znajomi i rodzina ma takie poglądy jak ty prezentujesz to aż strach pomyśleć co to będzie.

0
Gravatar
Hadacz
RE: Nasze samorządy zadłużone
guest powiedziała :
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.
Niestety mamy demokrację i musimy czekać do następnych wyborów. Od 6 miesięcy robię sondę u znajomych, rodziny i ich znajomych. ponad 3k głosów chce zmiany. To ważny sygnał...

0
Gravatar
guest
RE: Nasze samorządy zadłużone
Jakby mi moja baba tyle długów narobiła to bym ją pogonił.
0
Gravatar
Ddt
RE: Nasze samorządy zadłużone
Dorzućcie do tego obligacje.to również jest formą zaciągania zobowiązań finansowych. To gdzie lokujecie strzelińską gminę?
0

Przeczytaj także