Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Stan dróg i ich zimowe utrzymanie budzi od lat emocje kierowców. Tegoroczna zima, póki co, nie zaskakuje nas ani dużymi opadami śniegu, ani niskimi temperaturami. Mimo wszystko, konieczne bywają interwencje drogowców.
Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie monitoruje sytuację na podległych im drogach i reaguje na zgłoszenia od mieszkańców. - Zimowym utrzymaniem dróg powiatowych i dróg wojewódzkich zajmują się trzy zewnętrzne firmy wyłonione w przetargu i PZD – powiedział dyrektor PZD Zdzisław Ziąber. W gestii PZD pozostało 70 km dróg powiatowych, które zostały wyłączone z przetargu. Jeżeli chodzi o drogi wojewódzkie, to odpowiedzialność za ich utrzymanie w obrębie Strzelina ponosi gmina Strzelin, a w pozostałej części PZD. Gmina Strzelin odpowiada za zimowe i letnie utrzymanie ul. Ząbkowickiej, ul. Wrocławskiej i ul. Oławskiej.
Kilka ostatnich dni było mroźnych. W nocy temperatura spadała do ok. - 8o C. W dzień było cieplej, ale również poniżej zera. Powodowało to, że na drogach potrzebna była interwencja odpowiednich służb. - Rzeczywiście, zmiana pogody sprawiła, że odnotowaliśmy kilkanaście wyjazdów specjalistycznego sprzętu na drogi. Były to piaskarki, z których posypywano te odcinki dróg, gdzie występowała śliskość. Dotyczyło to dróg Strzelin – Sarby, Strzelin – Niemcza i Biały Kościół – Romanów – poinformował nas dyrektor.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink3 +2 dst
Uniwersalny rozsiewaczo/łatacz
Teraz dopiero zrozumiałem zakup! drogi już są tak dziurawe że teraz dziury będą łatać rozsiewanym żwirem, szybciej , taniej i jakościowo podobnie, brawo, brawo.
2018-02-23 07:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +5 dst
super- genialny zakup zdjęcie jeszcze lepsze!
A gdzie maszyna do zbierania poboczy? woda zalega na drogach i skrajnie jezdni wyłamane, brawo za udane zakupy, ciekawe co będą posypywać wszak polnych dróg sie nie sypie a takie zaczynają przeważać w powiecie Strzelińskim.
2018-02-22 15:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 Nikoś
RE: Nowa piaskarka PZD
To ręką już im się nie chce rozsypywać? Pewnie zaraz sie okaże że nie ma kasy na piasek!!!!!
2018-02-22 10:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz