Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

1 i 2 marca w restauracji ,,Prosiaczek” w Mikoszowie odbyły się dwa, z cyklu trzech planowanych, szkolenia dla rolników. Ich tematem było ,,Stosowanie środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie - szkolenie uzupełniające’’. 

Organizatorem przedsięwzięcia był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, a konkretnie Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Strzelinie. Na szkoleniu poruszono temat integralnej ochrony oraz zasad prawidłowego wykonywania zabiegów ochrony roślin. W każdym dniu uczestniczyło po 30 rolników z powiatu strzelińskiego. Kurs kończył się egzaminem, po którym zostaną wydane zaświadczenia uprawniające do stosowania ŚOR. Jest ono ważne przez 5 lat.

- Przypominamy, że w roku 2018 wnioski o dopłaty obszarowe będą składane tylko w wersji elektronicznej, w postaci e-wniosków. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z nami - poinformował kierownik PZDR w Strzelinie Piotr Chacko.

 

Komentarze   

Permalink1 0 spajker
RE: Szkolili się w Mikoszowie
"na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie - szkolenie uzupełniające’’. ----jestem pod wrażeniem. każdy wie że każdy rolnik ma pojazd szynowy i pojazdy stosowane w kolejnictwie, niektórzy rolnicy to tory i zwrotnice kolejowe do tego mają.
ci rolnicy z pojazdami szynowymi wiedzą jak stosować chemikalia i nie zostali zaproszeni na szkolenie.
2018-03-17 11:12 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz