Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Najnowszy, świąteczny numer Słowa już w sprzedaży. W 903, na 48 stronach, publikujemy ciekawą sondę, jaką przeprowadziliśmy wśród mieszkańców naszego powiatu. Dotyczy ona wyborów wójta lub burmistrza, który miałby kierować daną gminą. Wyniki są interesujące i dają pewien obraz nastrojów i preferencji wyborczych.
Dla czytelników, którzy szukają w gazecie ciekawych ludzi lub niezwykłych przygód, jest artykuł o osobie, której pasja sięga nieba, i to w rozumieniu dosłownym. W gazecie znajdziecie także dużo relacji z komisji i sesji. Niektóre z nich były burzliwe. Wracamy do tematu zapylenia, jakie dokucza mieszkańcom ul. Dzierżoniowskiej i Mikoszowa. Nie zapominamy także o czytelnikach, którzy interesują się historią. Dziś piszemy o czasach świetności jednego z bardziej znanych strzelińskich zakładów.
Skoro idą święta, to i świąteczne tematy, od relacji z jarmarku wielkanocnego, poprzez konkursy palmowe na licznych życzeniach skończywszy.
Gratką sportową jest start plebiscytu na sportowca, trenera i klub naszego powiatu za rok 2017.
W tym wydaniu jest też spora porcja relacji z innych wydarzeń kulturalnych, jakie działy się w naszym powiecie.
Poza tym, jak zawsze, znajdziecie dużo sportu, ponad 300 ogłoszeń drobnych i darmowy, tygodniowy program TV.
Zapraszamy do lektury.

Komentarze   

Permalink45 +2 spajker
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Cytuję serio:
Cytuję Jerzy:
Cytuję Nemo:
Czas na zmiany. Będzie inny kandydat na Burmistrza i pogodzi obie Panie. Jak można przeczytać w komentarzach Gmina Strzelin potrzebuje zmian a nie rozbuchanych ambicji.


Żadnego innego kandydata nie będzie. Ja Wam to gwarantuje.
Dobucka się do niczego nie nadaje, nawet w pracy jej nie chcą.
Nasza Dorotka wygra to w cuglach.

i tylko jej problemów narobicie. Bochnak ponoć nie startuje, bo jest mądry i wie, że choć wygra z palcem w d.... to kiedyś przegra a po 3-4 kadencjach taki wójt czy burmistrz już się w innej pracy nie odnajdzie i jak nie ma emerytury to potem ma problemy ze sobą. Co do Dobuckiej to miej trochę przyzwoitości, bo wszyscy wiedza jak wyglądały kulisy jej zwolnienia....a sąd wypowiedział się w tych sprawach już trzy razy. Wyroków sądu się nie komentuje. Nie zapominaj, że porozumienie samorządowe musi wziać odpowiedzialność polityczną za rządy w powiecie, są w koalicji. A różowo nie jest. Kolejna ofiara prywatnej wendetty - Kurowski w Krotoszynie rozbudowuje szpital, który był zadłużony jak nasz. Oni będą mieli nowoczesny szpital - my zadłużony -

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/rozbudowa-szpitala-zbliza-sie-duzymi-krokami,4402742,art,t,id,tm.html


"choć wygra z palcem w d.... to kiedyś przegra"-- z tym palcem to pewnie wygra , z kim jeszcze wygra? krotoszyn -nasze miasto- zadłużenie szpitala zbliża się wielkimi krokami.
2018-03-29 21:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink44 +2 spajker
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
SR wydanie świąteczne. świąteczną tradycją są kłótnie, np o politykę. ja wiem kto wygra wybory- wybory wygra zwycięzca.
2018-03-29 21:41 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink43 +11 Hadacz
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Cytuję Jerzy:
Cytuję xx:
Cytuję EKO:
Cytuję Obserwator:
Jaka bezpartyjna? Wcześniej była radną z SLD, potem poszła z PO. Teraz klei się do radnego z PIS. Zaiste bardzo stabilne poglądy ma ta Pani. W zależności kto ma dobre sondaże.

Cytuję Teresa:
Cytuję Marcelina:
Cytuję teresa:
Połowa naszej wsi będzie na Panią głosować Pani Renatko! Chcemy wreszcie zmiany i normalności!

Będzie dobra zmiana i wszyscy pójdziemy z torbami. Strzelin jeszcze nigdy tak nie rozkwitał jak dziś. Żadne eksperymenty są nam nie potrzebne.


Dobra zmiana jednoznacznie kojarzy się z PiSem.
Pani Renatka jest bezpartyjna - Pani Burmistrz jest z postkomunistycznej SLD - więcej nie trzeba nic dodawać.

nie kłam - nie była w PO. radni z PO popierają obecną władzę.


To co robi obecnie PO w gminie nie wyklucza tego że Dobucka kiedyś była na ich listach prawie liderką. Nie wykluczone że jak zawieje odpowiedni dla niej wiatr to znowu się tam przytuli.Na razie podobno jest z PIS - tylko chyba jeszcze PIS nic o tym nie wie. Na marginesie - Ten sondaż jest tak nieudany w sensie doboru kandydatów, którzy często reprezentują tą samą stronę polityczną że nawet trudno uznać czemu miał służyć.

A czy ona czasami nie była pełnomocnikiem wyborczym PO?

Jureczku, mordo czerwona. Powiedz nam wszystkim kim był Twój tato i mama, po twoim IP ciężko nie odgadnąć kim Ty naprawdę jesteś i myślisz, że jak wpiszesz męskie imię to nikt się nie dowie kim Ty jesteś. Zresztą to nie Twoje jedyne błędy żałosny człowieczku.
2018-03-29 19:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink42 -6 KWW PO
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Sama Renata nie. Tylko jej siostra Aleksandra. Siedziba komitetu PO była zarejestrowana w jej mieszkaniu.
2018-03-29 18:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink41 -4 Jerzy
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Cytuję xx:
Cytuję EKO:
Cytuję Obserwator:
Jaka bezpartyjna? Wcześniej była radną z SLD, potem poszła z PO. Teraz klei się do radnego z PIS. Zaiste bardzo stabilne poglądy ma ta Pani. W zależności kto ma dobre sondaże.

Cytuję Teresa:
Cytuję Marcelina:
Cytuję teresa:
Połowa naszej wsi będzie na Panią głosować Pani Renatko! Chcemy wreszcie zmiany i normalności!

Będzie dobra zmiana i wszyscy pójdziemy z torbami. Strzelin jeszcze nigdy tak nie rozkwitał jak dziś. Żadne eksperymenty są nam nie potrzebne.


Dobra zmiana jednoznacznie kojarzy się z PiSem.
Pani Renatka jest bezpartyjna - Pani Burmistrz jest z postkomunistycznej SLD - więcej nie trzeba nic dodawać.

nie kłam - nie była w PO. radni z PO popierają obecną władzę.


To co robi obecnie PO w gminie nie wyklucza tego że Dobucka kiedyś była na ich listach prawie liderką. Nie wykluczone że jak zawieje odpowiedni dla niej wiatr to znowu się tam przytuli.Na razie podobno jest z PIS - tylko chyba jeszcze PIS nic o tym nie wie. Na marginesie - Ten sondaż jest tak nieudany w sensie doboru kandydatów, którzy często reprezentują tą samą stronę polityczną że nawet trudno uznać czemu miał służyć.

A czy ona czasami nie była pełnomocnikiem wyborczym PO?
2018-03-29 18:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink40 -4 Nemo
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Pani Dobucka nie jest kandydatem PiS-u na Burmistrza. To w strzelińskim PiS-e nie ma już osób, które mogą kandydować na Burmistrza. Pani Dobucka startowała już z list różnych partii. Czas skończyć z tym rozdwojeniem jaźni. Pani Dobucka już jest w trzyosobowym klubie i niech tak zostanie.
2018-03-29 17:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink39 -3 xx
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Cytuję EKO:
Cytuję Obserwator:
Jaka bezpartyjna? Wcześniej była radną z SLD, potem poszła z PO. Teraz klei się do radnego z PIS. Zaiste bardzo stabilne poglądy ma ta Pani. W zależności kto ma dobre sondaże.

Cytuję Teresa:
Cytuję Marcelina:
Cytuję teresa:
Połowa naszej wsi będzie na Panią głosować Pani Renatko! Chcemy wreszcie zmiany i normalności!

Będzie dobra zmiana i wszyscy pójdziemy z torbami. Strzelin jeszcze nigdy tak nie rozkwitał jak dziś. Żadne eksperymenty są nam nie potrzebne.


Dobra zmiana jednoznacznie kojarzy się z PiSem.
Pani Renatka jest bezpartyjna - Pani Burmistrz jest z postkomunistycznej SLD - więcej nie trzeba nic dodawać.

nie kłam - nie była w PO. radni z PO popierają obecną władzę.


To co robi obecnie PO w gminie nie wyklucza tego że Dobucka kiedyś była na ich listach prawie liderką. Nie wykluczone że jak zawieje odpowiedni dla niej wiatr to znowu się tam przytuli.Na razie podobno jest z PIS - tylko chyba jeszcze PIS nic o tym nie wie. Na marginesie - Ten sondaż jest tak nieudany w sensie doboru kandydatów, którzy często reprezentują tą samą stronę polityczną że nawet trudno uznać czemu miał służyć.
2018-03-29 17:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink38 +9 spajker
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
zamiana celów. tak to się nazywa w teorii organizacji i zarządzania. zamiana celów polega nie na tym jak osiągnąć maksimum ale na tym jakby tu komuś dokopać. logika forumowiczów przebiega na linii osoba x i osoba y i wyciąga się tym osobom jakieś zdarzenia z przeszłości celem ich deprecjacji.
myślenie na linii pani x i pani y jedną z nich skazuje na sukces w ramach wyboru mniejszego zła.
tytuł brzmi - czarny koń wyborów. ja ubieram się od lat na czarno ale nie jestem koniem.
często piszę o tym jak to w strzelinie kosztem społecznym hoduje się oligarchę tatę i syna.
hodowla pączków w maśle i przerabianie niezaradnych gamoni na włodarzy przebiega w towarzystwie kilku kandydatów, którzy w sposób "oczywisty" od dziesięcioleci okupują lukratywne stanowiska niczym putin i miedwiediew.
otępiali wrocławianie ograniczyli swój rozum do pytania czy dupkiewicz zgodzi się być prezydentem na 15-tą kadencję. lament po braku dupkiewicza będzie taki jak po braku kim dzing ila. w strzelinie podobnie.
nikt nie pyta czy kandydat do swojej roboty się nadaje ale pyta z jakiej jest partii. nikt nie pyta czy jest mądry bo to parametr nieistotny, pytania dotyczą jego pozycji w klice.
2018-03-29 13:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink37 0 elka
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
czytałam:
Dyrektor Kurowski ze swadą opowiadał o planach rozbudowy szpitala przy ul. Mickiewicza 8)

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/podpisano-umowe-na-rozbudowe-szpitala-w-krotoszynie-zdjecia,4572053,artgal,t,id,tm.html

a jak podziękowano u nas Kurowskiemu?
2018-03-29 13:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink36 +7 serio
RE: Numer świąteczny już w sprzedaży
Cytuję Jerzy:
Cytuję Nemo:
Czas na zmiany. Będzie inny kandydat na Burmistrza i pogodzi obie Panie. Jak można przeczytać w komentarzach Gmina Strzelin potrzebuje zmian a nie rozbuchanych ambicji.


Żadnego innego kandydata nie będzie. Ja Wam to gwarantuje.
Dobucka się do niczego nie nadaje, nawet w pracy jej nie chcą.
Nasza Dorotka wygra to w cuglach.

i tylko jej problemów narobicie. Bochnak ponoć nie startuje, bo jest mądry i wie, że choć wygra z palcem w d.... to kiedyś przegra a po 3-4 kadencjach taki wójt czy burmistrz już się w innej pracy nie odnajdzie i jak nie ma emerytury to potem ma problemy ze sobą. Co do Dobuckiej to miej trochę przyzwoitości, bo wszyscy wiedza jak wyglądały kulisy jej zwolnienia....a sąd wypowiedział się w tych sprawach już trzy razy. Wyroków sądu się nie komentuje. Nie zapominaj, że porozumienie samorządowe musi wziać odpowiedzialność polityczną za rządy w powiecie, są w koalicji. A różowo nie jest. Kolejna ofiara prywatnej wendetty - Kurowski w Krotoszynie rozbudowuje szpital, który był zadłużony jak nasz. Oni będą mieli nowoczesny szpital - my zadłużony -

http://krotoszyn.naszemiasto.pl/artykul/rozbudowa-szpitala-zbliza-sie-duzymi-krokami,4402742,art,t,id,tm.html
2018-03-29 13:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz