Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Po latach służby na emeryturę przeszedł komendant KPP w Strzelinie insp. Marek Pelczar. W uroczystym pożegnaniu uczestniczyli zebrani goście, którzy podziękowali za współpracę i poświęcenie. Obowiązki strzelińskiego komendanta powierzono dotychczasowemu zastępcy Izabeli Baszturze.
W poniedziałek, 4 czerwca, w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji insp. Marka Pelczara. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu Tomasz Trawiński powierzył obowiązki strzelińskiego komendanta jego dotychczasowemu zastępcy mł. insp. Izabeli Baszturze.
Zastępca KWP we Wrocławiu Dariusz Wesołowski życzył byłemu komendantowi, aby przez wiele lat korzystał z emerytury. Podziękował za 25 lat służby w dolnośląskiej policji. Pogratulował również mł. insp. Izabeli Baszturze, która będzie pełniła obowiązki komendanta. - Wiem z własnego doświadczenia, że to bardzo trudny okres dla każdego oficera. Człowiek bardzo chce i bardzo się stara, ale nawet w małej jednostce zdarzają się ciężkie zdarzenia, które trzeba zabezpieczyć. Myślę, że pani komendant będzie gwarantem realizacji zadań wykonywanych przez całą kadrę nad wyraz dobrze – powiedział.
Były komendant insp. Marek Pelczar podziękował zebranym za czas wzajemnej współpracy. Kierownictwu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podziękował za wsparcie podczas dwuletniego pełnienia służby w Strzelinie.
Mł. insp. Izabela Basztura przypomniała, że 29 maja minęły cztery lata, odkąd rozpoczęła służbę w strzelińskiej komendzie. - Nie znałam nikogo, a wy nie znaliście mnie. Minęły cztery lata naszej ciężkiej pracy. Nie da się tego przeliczyć na żadne słupki. Sami doskonale wiemy, jak wygląda nasza codzienna służba. Mogę zapewnić, że z tą załogą jesteśmy w stanie zrealizować dwa podstawowe priorytety, czyli ograniczenie przestępczości i podniesienie skuteczności. Policjanci obiecali, że tak będzie – mówiła mł.insp. Izabela Basztura.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele gmin powiatu strzelińskiego i współpracujących instytucji. Podziękowali insp. Markowi Pelczarowi za pełną zaangażowania współpracę i sumienną służbę oraz trud i poświęcenie.
Foto: KK, KPP Strzelin