Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jest w życiu każdego człowieka dzień, który pamięta rodzina, pamiętają najbliżsi. Zanim jednak na świecie pojawi się córka lub syn, przyszła mama jest w ciąży. Do powitania nowego członka rodziny na świecie przygotowuje się cała rodzina i najbliżsi. A pomagają im w tym lekarze i położne z poradni ginekologiczno-położniczej SCM.
Strzelińskie Centrum Medyczne to miejsce, w którym co roku przychodzi na świat kilkaset noworodków. Dla nich, i dla ich rodziców, dzień porodu będzie bardzo ważną datą w kalendarzu obchodzonych świąt. Zanim jednak nowy człowiek wyda swój pierwszy w życiu krzyk, mama będzie przygotowywała się do tego szczególnego wydarzenia. - Wszystkiego, co przyszła mama powinna wiedzieć o ciąży, porodzie, połogu i opiece nad noworodkiem może dowiedzieć się, odwiedzając działającą w szpitalu poradnię ginekologiczno-położniczą – powiedziała Magdalena Puziewicz-Karpiak, prezes SCM. W poradni na co dzień pracują dwie położne Beata Stepek i Kazimiera Gos-Serwicka. - Jako położne staramy się przygotować przyszłe mamy do porodu. Wyjaśniamy, jak przebiega prawidłowa ciąża, jak należy się odżywiać w czasie ciąży, jak dbać o siebie, jak o dziecko. Informujemy, jakie dolegliwości mogą towarzyszyć ciąży, połogowi i jak radzić sobie z nimi. Czego młoda mama może oczekiwać po wizytach położnej patronażowej (odwiedzającej ją w domu – red.), a także jak radzić sobie np. z drobnymi przeziębieniami – dodała pani Beata, położna.
Wizyty w poradni ginekologiczno-położniczej są bezpłatne. Poradnia mieści się w pokoju nr 26, w przyziemiu szpitala, i czynna jest od poniedziałku do piątku. Położna dyżuruje codziennie a lekarze ginekolodzy, położnicy i neonatolog zgodnie ze znajdującym się przed przychodnią harmonogramem. Informacje o dyżurach lekarzy można również uzyskać telefonicznie pod numerem 713264872 lub centralnej rejestracji SCM, pokój nr 29.
- W najbliższym czasie nasza poradnia zostanie wyposażona w detektor do słuchania tętna płodu. Urządzenie to pozwala monitorować pracę serca dziecka w łonie matki. Jest to ważne ze względu na potwierdzenie prawidłowego rozwoju małego serduszka, ale nie tylko. Widzę jak wielkim przeżyciem dla przyszłych mam i tatusiów jest wsłuchiwanie się w bicie serca jeszcze nie narodzonego dziecka. A jeżeli wszystko przebiega prawidłowo, serduszko rozwija się tak, jak powinno, to zadowoleni są wszyscy – z uśmiechem dodała pani Beata.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz