Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór na dodatkowe środki w ramach rezerwy na finansowanie programu na rzecz promocji zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej. Z pomocy tej skorzystał Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie i pozyskał pieniądze na prace interwencyjne dla sześciu osób, szkolenia dla sześciu osób i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla jednej osoby. - Dostaliśmy na ten cel 80 tys. zł ze 133 tys. wnioskowanych - powiedziała dyrektor strzelińskiego PUP-u Anna Horodyska. Dodała, że urząd otrzymał także środki w programie aktywizacji osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia. - Tutaj dostaliśmy 189 tys. zł, choć wnioskowaliśmy o 271 tys. zł. Pieniądze te przeznaczymy na staże i dofinansujemy podjęcie działalności gospodarczej i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Zapraszam zainteresowane osoby, które chciałyby skorzystać z tych programów - poinformowała Horodyska.

Komentarze   

Permalink7 +6 Edward
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
Ta pani sama więcej pieniędzy bierze a ochłapami się lansuje na przyszłe wybory !
2018-07-13 06:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +5 Taka-prawda
Pracuje u prywaciarza, dobrze zarabiam, koledzy też, szef nigdy nie miał problemu z pracownikami, dobrze płaci i na czas to ma chętnych do pracy.
A dziady i cwaniak zawsze ze wszystkim mają problem, zaczynając od sprzetu, a na pracownikach kończąc.
2018-07-12 17:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 +6 spajker
Cytuję .:
Cytuję spajker:
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/558436,azja-bangladesz-indie-pracownicy.html

polska i strzelin to jest orwell 1984

Jeszcze chwila i będą z kosmosu ściągać ufoludków byle polakowi nie zapłacić.
Dobry pracownik będzie się cenił i nie ważne czy będzie z ukrainy, chin czy bangladeszu.

Pracowałem jako zgrzewacz, zatrudnili ukraińców za połowę mojej pensji, pracowali dwa razy szybciej, efekt był taki że ja na 220 zgrzewów miałem 6 do poprawki, a ukraińcy na 650 mieli 290 do poprawki.
Szef po pół roku się przełamał, zwolnił amatorów i zatrudnił fachowców.

no i żaden program urzędu pracy tego nie zmieni. możesz mieć fachowca albo amatora, ktoś kto nie wierzy niech wleje do baku olej z frytek ulepszany wodą i niech sprawdzi czy samochód pojedzie. niech mu obiad zrobi leśniczy z kazachstanu a dom niech mu tanio wybuduje tani obywatel senegalu ( taki z trzciny). w szwecji jest afera z polskimi truskawkami mrożonymi, są zarażone wirusem zapalenia wątroby. tani zbieracze z ukrainy bez badań lekarskich i bez higieny zepsuli całą reputację polskich truskawek w skandynawii. teraz pewnie zrobią program płacenia zus od ukraińców a to zapewni dobrą jakość zarówno zgrzewów jak i truskawek.
2018-07-12 16:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 +3 Robię swoje.
Wiem co robię.
Cytuję .:
Cytuję spajker:
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/558436,azja-bangladesz-indie-pracownicy.html

Dobry pracownik będzie się cenił i nie ważne czy będzie z ukrainy, chin czy bangladeszu.

Pracowałem jako zgrzewacz, zatrudnili ukraińców za połowę mojej pensji, pracowali dwa razy szybciej, efekt był taki że ja na 220 zgrzewów miałem 6 do poprawki, a ukraińcy na 650 mieli 290 do poprawki.

I tak jest wszędzie. U mnie też było:
- a możesz to zrobić szybciej?
- nie, ale mogę to zrobić to wolniej :P
- zobacz, oni to szybciej robią
- jak chcesz to mnie zwolnij, nie ma sprawy
- nie, tak tylko pytałem, idź sprawdź jak im idzie.
2018-07-12 14:49 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +6 .
Cytuję spajker:

2018-07-12 14:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +6 spajker

2018-07-12 12:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +13 spajker
"finansowanie programu na rzecz promocji zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej"----zwykła dziewucha z wioski zostaje dyrektorem urzędu pracy. zarabia tak 12 tys + zus = 18 tys na mc od wielu lat.
teraz urząd dostał pieniądze na jakiś probgram dla bezrobotnych aż 80 tysięcy płatne raz na kilka lat czyli 5 wynagrodzeń miesięcznych samego dyrektora.
bezrobocia brak. pracowników ściąga się z ukrainy z pakistanu i z filipin. naturalną granicą bezrobocia jest 6% a te 6% to są zamożne kobiety bogatych mężczyzn, to są inwalidzi, to są cyganie , jazzmani, narkomani i inni ludzie stroniący od pracy. we wrocławiu bezrobocie wynosi 2,2%. nie znajdziesz człowieka do wkładania szufli do betoniarki, nie znajdziesz ekspeidienta.
czy dyrektor za 15 kilo na mc wie coś o tym? czy też może dyrektor z całą powgą wiejskiej dziewuchy przez 2 lata będzie miał co robić z rozdysponowaniem tej dotacji 80 tysiaków?
niezły perwers i niestety nie jedyny.
2018-07-12 12:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz