Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie Anna Horodyska, mówiła o formach pomocy bezrobotnym jakie oferuje PUP
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór na dodatkowe środki w ramach rezerwy na finansowanie programu na rzecz promocji zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej. Z pomocy tej skorzystał Powiatowy Urząd Pracy w Strzelinie i pozyskał pieniądze na prace interwencyjne dla sześciu osób, szkolenia dla sześciu osób i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla jednej osoby. - Dostaliśmy na ten cel 80 tys. zł ze 133 tys. wnioskowanych - powiedziała dyrektor strzelińskiego PUP-u Anna Horodyska. Dodała, że urząd otrzymał także środki w programie aktywizacji osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia. - Tutaj dostaliśmy 189 tys. zł, choć wnioskowaliśmy o 271 tys. zł. Pieniądze te przeznaczymy na staże i dofinansujemy podjęcie działalności gospodarczej i refundację kosztów wyposażenia stanowiska pracy. Zapraszam zainteresowane osoby, które chciałyby skorzystać z tych programów - poinformowała Horodyska.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Edward
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
Ta pani sama więcej pieniędzy bierze a ochłapami się lansuje na przyszłe wybory !
0
Gravatar
Taka-prawda
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
Pracuje u prywaciarza, dobrze zarabiam, koledzy też, szef nigdy nie miał problemu z pracownikami, dobrze płaci i na czas to ma chętnych do pracy. A dziady i cwaniak zawsze ze wszystkim mają problem, zaczynając od sprzetu, a na pracownikach kończąc.
0
Gravatar
spajker
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
. powiedziała :
spajker powiedziała :
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/558436,azja-bangladesz-indie-pracownicy.htmlpolska i strzelin to jest orwell 1984
Jeszcze chwila i będą z kosmosu ściągać ufoludków byle polakowi nie zapłacić.Dobry pracownik będzie się cenił i nie ważne czy będzie z ukrainy, chin czy bangladeszu.Pracowałem jako zgrzewacz, zatrudnili ukraińców za połowę mojej pensji, pracowali dwa razy szybciej, efekt był taki że ja na 220 zgrzewów miałem 6 do poprawki, a ukraińcy na 650 mieli 290 do poprawki.Szef po pół roku się przełamał, zwolnił amatorów i zatrudnił fachowców.
no i żaden program urzędu pracy tego nie zmieni. możesz mieć fachowca albo amatora, ktoś kto nie wierzy niech wleje do baku olej z frytek ulepszany wodą i niech sprawdzi czy samochód pojedzie. niech mu obiad zrobi leśniczy z kazachstanu a dom niech mu tanio wybuduje tani obywatel senegalu ( taki z trzciny). w szwecji jest afera z polskimi truskawkami mrożonymi, są zarażone wirusem zapalenia wątroby. tani zbieracze z ukrainy bez badań lekarskich i bez higieny zepsuli całą reputację polskich truskawek w skandynawii. teraz pewnie zrobią program płacenia zus od ukraińców a to zapewni dobrą jakość zarówno zgrzewów jak i truskawek.

0
Gravatar
Robię swoje.
Wiem co robię.
. powiedziała :
spajker powiedziała :
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/558436,azja-bangladesz-indie-pracownicy.htmlpolska i strzelin to jest orwell 1984
Jeszcze chwila i będą z kosmosu ściągać ufoludków byle polakowi nie zapłacić.Dobry pracownik będzie się cenił i nie ważne czy będzie z ukrainy, chin czy bangladeszu.Pracowałem jako zgrzewacz, zatrudnili ukraińców za połowę mojej pensji, pracowali dwa razy szybciej, efekt był taki że ja na 220 zgrzewów miałem 6 do poprawki, a ukraińcy na 650 mieli 290 do poprawki.Szef po pół roku się przełamał, zwolnił amatorów i zatrudnił fachowców.
I tak jest wszędzie. U mnie też było:- a możesz to zrobić szybciej?- nie, ale mogę to zrobić to wolniej :P - zobacz, oni to szybciej robią- jak chcesz to mnie zwolnij, nie ma sprawy- nie, tak tylko pytałem, idź sprawdź jak im idzie.

0
Gravatar
.
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
spajker powiedziała :
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/558436,azja-bangladesz-indie-pracownicy.htmlpolska i strzelin to jest orwell 1984
Jeszcze chwila i będą z kosmosu ściągać ufoludków byle polakowi nie zapłacić.Dobry pracownik będzie się cenił i nie ważne czy będzie z ukrainy, chin czy bangladeszu.Pracowałem jako zgrzewacz, zatrudnili ukraińców za połowę mojej pensji, pracowali dwa razy szybciej, efekt był taki że ja na 220 zgrzewów miałem 6 do poprawki, a ukraińcy na 650 mieli 290 do poprawki.Szef po pół roku się przełamał, zwolnił amatorów i zatrudnił fachowców.

0
Gravatar
spajker
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/558436,azja-bangladesz-indie-pracownicy.htmlpolska i strzelin to jest orwell 1984
0
Gravatar
spajker
RE: Skorzystają bezrobotni i przedsiębiorcy
"finansowanie programu na rzecz promocji zatrudnienia i łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej"----zwykła dziewucha z wioski zostaje dyrektorem urzędu pracy. zarabia tak 12 tys + zus = 18 tys na mc od wielu lat.teraz urząd dostał pieniądze na jakiś probgram dla bezrobotnych aż 80 tysięcy płatne raz na kilka lat czyli 5 wynagrodzeń miesięcznych samego dyrektora.bezrobocia brak. pracowników ściąga się z ukrainy z pakistanu i z filipin. naturalną granicą bezrobocia jest 6% a te 6% to są zamożne kobiety bogatych mężczyzn, to są inwalidzi, to są cyganie , jazzmani, narkomani i inni ludzie stroniący od pracy. we wrocławiu bezrobocie wynosi 2,2%. nie znajdziesz człowieka do wkładania szufli do betoniarki, nie znajdziesz ekspeidienta.czy dyrektor za 15 kilo na mc wie coś o tym? czy też może dyrektor z całą powgą wiejskiej dziewuchy przez 2 lata będzie miał co robić z rozdysponowanie m tej dotacji 80 tysiaków?niezły perwers i niestety nie jedyny.
0

Przeczytaj także