Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Jedną z ważniejszych uchwał podczas ostatniej sesji w strzelińskim starostwie było głosowanie nad absolutorium dla zarządu powiatu. Oprócz tego podjęto również uchwałę, która może zapoczątkować dość poważne zmiany w strzelińskim szpitalu.
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzelinie odbyła się LII sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Podjęto na niej kilka istotnych uchwał, które dotyczyły między innymi: udzielenia absolutorium zarządowi powiatu z tytułu wykonania budżetu za rok 2017 i uchwałę intencyjną dotycząca podjęcia działań zmierzających do przekształcenia Strzelińskiego Centrum Medycznego z niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej w samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej.
Jeżeli chodzi o SCM, to projekt uchwały intencyjnej omówił pokrótce starosta strzeliński Marek Warcholiński. - Mając na uwadze rozmowy prowadzone z udziałem pana wojewody i jego służb oraz rozmowy z prezes szpitala, chcemy przedstawić radzie omawianą uchwałę. (…) Zaznaczam, że jest ona intencyjna. (…). Chcemy mieć akceptację rady do podjęcia takich działań - mówił starosta. W tym miejscu warto przytoczyć paragraf drugi tej uchwały, który mówi, że warunkiem przekształcenia będzie uzyskanie kwoty obejmującej wartość długu SCM-u ze środków pochodzących spoza budżetu powiatu strzelińskiego.Radny Norbert Raba (z prawej) przedstawił swoje wątpliwości dotyczące uchwały o SCM-ie
Radny Norbert Raba stwierdził, że do uchwały należy wprowadzić poprawkę. Jego zdaniem, fragment o tym, że ,,postanawia się przystąpić do działań przekształceniowych”, trzeba zmienić na ,,postanawia się przygotować do działań przekształceniowych”. - Jaka jest różnica? Pan starosta mówi o różnicach, przygotowaniu i o pewnej koncepcji. Jeżeli pozostawimy słowo ,,przystąpić”, to rada powiatu wyraża opinię, aby zarząd przystąpił do tych działań i przekształcił spółkę. Nie będzie drugiej uchwały, bo nie będzie ona potrzebna - podkreślił radny. Wicestarosta Aleksander Ziółkowski przyznał, że uwaga ta jest zasadna. Potem Warcholiński poprosił o przerwę, w której zebrał pozostałych członków zarządu. Koniec końców zmieniono jeden z zapisów, który brzmi teraz następująco: ,,Postanawia się podjąć działania przygotowawcze zmierzające do przekształcenia...”. Właśnie po tej poprawce rada podjęła stosowną uchwałę.
Temat ten jest bardzo istotny, więc będziemy do niego wracać na łamach Słowa Regionu.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink2 +9 spajker
RE: Przekształcą szpital czy nie?
podoba mi się. 10 lat temu szpital publiczny przekształcono w spółkę zoo leczącą potrzeby finansowe i ambicje jej prezesów. był sukces. szaleństwa prezesów to wydane miliony na styropian swoje pensje i inne zabawki.
dzisiaj działania mają być odwrotne, sukces ma polegać na tym że spółka zoo ma być jednostką publiczną. wystarczy aby starostwo czyli społeczeństwo spłacili drobne kilkadziesiąt milionów długów szpitala - następstwo aktywności megalomanów durniów nauczycieli łapówkarzy i ich klakierów. czekam teraz aż ktoś nazwie styropian szkodliwym jak azbest i za kolejne kilka milionów każe zerwać ten styropian. znów będzie sukces.
2018-07-19 17:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +19 DITKO
SCM
A OD KIEDY PAN RABA TAKI MADRY ON CHYBA SAM NIE ROZUMIE O CO PYTA ALE ZAWSZE WYDAJE MU SIE ZE MA RACJE URODZONY DYREKTOR
2018-07-19 07:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz