Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Już jest najnowszy 924 numer, a w nim kilka zaskakujących materiałów. Jednym z nich jest informacja o pierwszych przedwyborczych deklaracjach i kandydatach na wójtów i burmistrzów, którzy będą rywalizować z obecnymi włodarzami gmin. Nazwisk jest kilka, ale w kolejnym wydaniu podamy dalszą listę osób, które mają poważne samorządowe plany.  Drugą, bardzo gorąca informacją (bo z nocy z poniedziałku na wtorek), jest zmiana na stanowisku komendanta strzelińskiej policji. 
Na tym nie koniec zaskakujących informacji. Kolejna dotyczy zmian na szczycie władz w gminie Strzelin. Kto odchodzi i dlaczego?
Piszemy co się wydarzyło z udziałem kilku Ukraińców i o mężczyźnie, który znęcał się nad żoną. 
W numerze nie mogło zabraknąć bogatych relacji z kilku dożynek z naszego powiatu, w tym tych gminnych w Borowie i Przewornie. 
Pytamy Czytelników o ważne dla nich sprawa. Jedna dotyczy mieszkańców Borka Strzelińskiego, o drugiej mówią młodzi ludzie ze Strzelina. 
W wydaniu jest też kilka bardzo ważnych informacji dla kierowców. Niestety, niektóre z nich są złe dla większości użytkowników dróg. W świecie handlu małe trzęsienie ziemi: zniknie jeden hipermarket. Kiedy i dlaczego?
W wydaniu bogate relacje z rozgrywek piłkarskich, które ruszyły pełną parą. Jest też zapowiedź największej w roku imprezy sportowej, która się odbędzie w powiecie strzelińskim już w niedzielę.
Ponadto w wydaniu fotorelacje z imprez i inne ciekawe publikacje.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

Komentarze   

Permalink4 +4 Tendencyjny tytuł
Kasowanie niewygodnych postów.
Tak to to się robi w gazetce szkolnej.
"To nie są konkurenci, bo stanowisko burmistrza czy wójta nie jest niezbywalne i dziedziczone pokrewieństwem krwi, co znaczy, że jak ktoś raz już został obsadzony w tej roli to tylko przez ścięcie można go tego przywileju pozbawić. Są to kandydaci na stanowisko urzędnika który jest wybierany w głosowaniu raz na 4 lata. Tyczy się to i kandydytów i obecnie wybranych urzędników, którzy żeby dalej pracować na danym stanowisku MUSZĄ ZOSTAĆ PONOWNIE WYBRANI, choć osobiście mam nadzieję, że tak się nie stanie i towarzystwo wzajemnych interesów pójdzie w pizdu."
2018-09-01 08:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +12 spajker
RE: Już jest najnowszy 924 numer, a w nim kilka zaskakujących materiałów
Cytuję Tendencyjny tytuł:
To nie są konkurenci, bo stanowisko burmistrza czy wójta nie jest niezbywalne i dziedziczone pokrewieństwem krwi,

"konkurencja" długi czas żył polityk oleksy. miał ksywę olin bo przeciwnicy polityczni zarzucali mu że jest szpiegiem moskwy. rzeczony olin by l marszałkiem sejsmu no ale chcieli go wywalić. jozef oleksy z sld na to, no moge ustąpić ale muszę być w zamiar prenmierem, został premierem, wywalali go ze stołka premiera a on na to, no moge nie być premierem ale muszę być chociażby ministrem spraw zagranicznych. ten człowiek wyglądał gorzej niż odbyt hipopotama, jego narcyzm i wysoka samoocena to robota dla psychiatrów, mówił z trudnością i zwykle mówił jakieś tam socjalistyczne banały. on tak się przyzwyczaił do tego że jest władzą, że jako krzywdę poczytywał sobie brak chęci społeczeństwa do tego aby dalej rządził. w jego urojeniach był on tak ważny że może nie być marszałkiem sejmu ale pod warunkiem że zostanie premierem. przyroda abrała tego polityka do grobu, umarł i tylko takim sposobem dało się oderwać wiecznego włądcy od stołka. jego mózg i jego lustro nie widziało jego aparycji hipopotama, nie widziało sprzymierzeńca moskwy, nie widziało jego narcyzmu, nie widziało jego uzależnienia od posiadania władzy.
to dobry przykład do tego aby do włądzy się nie przyzwyczajać i w porę ustąpić jeżeli z tą robotą człowiek nie radzi sobie dobrze. człowiek uczciwy nie zabiera się za robotę na której się nie zna a jak widzi że nie radzi sobie dobrze to ustępuje. szef sld nie miał tego w spobie, zero skromności , zero kompetencji gospodarczych, działacz przyspawany do włądzy i tyle. dopiero biologia zrobiła swoje. rozumnym inaczej wyjaśniam iż nie przypinam się do józka oleksego z pzpr ale do ludzi, którzy w swoim narcyźmie nie widzą już przyszłości świata bez siebie.
2018-08-29 13:42 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +15 Hadacz
RE: Już jest najnowszy 924 numer, a w nim kilka zaskakujących materiałów
Cytuję Tendencyjny tytuł:
To nie są konkurenci, bo stanowisko burmistrza czy wójta nie jest niezbywalne i dziedziczone pokrewieństwem krwi, co znaczy, że jak ktoś raz już został obsadzony w tej roli to tylko przez ścięcie można go tego przywileju pozbawić. Są to kandydaci na stanowisko urzędnika który jest wybierany w głosowaniu raz na 4 lata. Tyczy się to i kandydytów i obecnie wybranych urzędników, którzy żeby dalej pracować na danym stanowisku MUSZĄ ZOSTAĆ PONOWNIE WYBRANI, choć osobiście mam nadzieję, że tak się nie stanie i towarzystwo wzajemnych interesów pójdzie w pizdu.

Być może nie zrozumiałeś. Konkurenci, bo obecni wójtowie i burmistrz zgłosili akces do wyborów.
Z dalszą częścią się oczywiście zgadzam, bo Strzelin trzeba przewietrzyć.
2018-08-29 13:24 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +20 Cyna
RE: Już jest najnowszy 924 numer, a w nim kilka zaskakujących materiałów
Rozpoczął się festiwal karuzela zaczęła się kręcić i ruszyła ruletka wyborcza.
Szkoda że tak rzadko są wybory w niektórych gminach dopiero teraz coś zaczyna się robić a przez 4 lata cisza i melancholia i tak przez kolejne lata będzie. :sigh:
2018-08-28 23:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz