Do wyborów jeszcze kilka tygodni, a już pojawia się sporo nazwisk i spekulacji
Zanim pójdziemy do urn wyborczych, żeby zdecydować kto zdobędzie mandat radnego, a kto zostanie wójtem lub burmistrzem, czeka nas kampania wyborcza. W poniedziałek 27 sierpnia  o północy minął termin rejestrowania komitetów wyborczych.
Zarejestrowanie komitetu wyborczego należy rozumieć jako deklarację zgłoszenia w późniejszym terminie kandydatów na radnych gminnych, wójta lub burmistrza.
W powiecie strzelińskim, w gminach do 20 tys. mieszkańców (Borów, Wiązów, Przeworno i Kondratowice) zgłoszono do teraz 8 takich komitetów. W największej gminie naszego powiatu, powyżej 20 tys, czyli w Strzelinie zgłoszono 3. Komitety muszą mieć swoich pełnomocników i ich nazwiska widnieją przy danych komitetach. Zobaczmy, jak to wygląda w naszym powiecie.  

Strzelin
W gminie Strzelin Komisarz Wyborczy we Wrocławiu zarejestrował następujące komitety wyborcze:
1. Komitet Wyborczy Wyborców „Porozumienie Samorządowe dla Regionu”, którego pełnomocnikiem jest Józef K. Pawnuk,
2. KWW Renaty Dobuckiej, pełnomocnik – Adam Młynarczyk
3. KWW Stowarzyszenia Działań Obywatelskich, pełnomocnik Elżbieta T. Uchacz-Nyczka.
Wszystkie komitety mają swoja siedzibę w Strzelinie, a swoim zasięgiem obejmują Dolny Śląsk.

Borów
W gminie Borów zarejestrowano jeden komitet. Jest to KWW „Ziemia Borowska”, pełnomocnikiem jest Anna M. Frydlewicz.

Kondratowice
W gminie Kondratowice zarejestrowano 2 komitety.
1. KWW „Nasza Gmina Kondratowice”, pełnomocnik Henryk Gracz
2. KWW „Nasza Gmina - Nasz Dom”, pełnomocnik Piotr W. Kargul.

Przeworno
W gminie Przeworno powstały również 2  komitety.
1. KWW „Gmina Przeworno – Nasz Wspólny Dom”, pełnomocnik Alicja M. Jasińska
2. KWW „Wspólnie dla Gminy Przeworno”, pełnomocnik Natalia A. Olejnik.

Wiązów
W gminie Wiązów zawiązały się 3 komitety.
1. KWW „Gmina Wiązów Ponad Podziałami”, pełnomocnik Maciej T. Puzyniak,
2. KWW „Nasz Wiązów” pełnomocnik – Piotr J. Zawłocki
3. KWW „Nasza Gmina Wiązów”, pełnomocnik – Henryk Ożarowski.

***
Zgodnie z Kodeksem wyborczym kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów mogą zgłaszać również komitety polityczne partii politycznych, koalicyjne komitety wyborcze i komitety wyborcze organizacji. W Państwowej Komisji Wyborczej zarejestrowano 20 komitetów wyborczych partii politycznych, 2 komitety koalicji i 325 komitetów organizacji. Niewykluczone, a właściwie można mieć pewność, że w wyborach w naszym powiecie pojawią się kandydaci startujący z tych list. Będą to zapewne kandydaci PiS, PO, PSL, a może jeszcze innych partii politycznych. Nie można wykluczyć, że wśród kandydatów na samorządowców pojawią się lokalni działacze społeczni zaangażowani w działalność stowarzyszeń o zasięgu ogólnopolskim.
Pełną listę kandydatów na radnych poznamy najwcześniej 18 września. Dzień wcześniej o północy minie termin rejestrowania kandydatów na radnych.
W skali kraju zarejestrowano 9061 komitetów wyborczych.
Jak pisaliśmy wcześniej, jeszcze nieoficjalnie, ale kandydatem PiS na burmistrza Strzelina ma być Paweł Laszczyński. Z kolei z tej samej partii o fotel wójta Borowa być może ubiegać się będzie Zdzisław Ziąber.
Wygląda na to, że do lokalnej polityki chce wrócić były burmistrz Wiązowa Henryk Ożarowski. Dziś jednak jeszcze nie wiemy czy jako radny, czy też będzie aspirował do funkcji burmistrza. Z komitetu gdzie pełnomocnikiem jest Maciej Puzyniak, prawie na pewno wystartuje obecny burmistrz Jerzy Krochmalny. Czy zatem w Wiązowie dojdzie do pojedynku dwóch dawnych współpracowników?
Więcej w wydaniu papierowym.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Anna2 powiedziała :
W.&W powiedziała :
Wróżbita powiedziała :
Ja na przykład już wiem z pewnych źródeł kim jest rzeczony Pan spajker. Niestety z faktu pewnych dyrektyw UE zwanych RODO nie moge ujawnic danych osobowych jego moscia. Jednakze zagadkę rozwikla każdy kto choć raz usłyszał podczas obrad sesji jak pewnien ktoś z widowni próbuje zaklinac rzeczywistość I obrażać Panią Burmistrz. Zaznaczyć trzeba że nie jest to żaden przedsiębiorca strzelinski, żaden człowiek z walizką kasy, nikt wielce uczony tylko zwykły szary żuczek. Musi krzyczeć Bo to jest sposób na pokazanie się. Ale jak to mówią krowa co dużo muczy mało mleka daje. Ja nie za bardzo chce faworyzowac ludzi z których będziemy wybierać naszych nowych włodarzy, ale wydaje mi się że bardziej od nazwiska powinniśmy patrzeć na osiągnięcia I kto jakim jest człowiekiem na codzień. Moze będą nowe twarze może część poprzedniej władzy zostanie. Ciężko stwierdzić. Napewno trzeba uzmysłowić sobie że narzekaniem I malkontenstwem nic się nie zbuduje. I nudne opowieści o tacie I synu, wnuku I dziadku naprawdę już sa nudne. Patrząc na politykę ogólnopolską nic innego się nie dzieje w samorządach, no może tylko na mniejszą skalę. A ryba psuje się od głowy jakby ktoś zapomniał. Myślę że każdy z nas ma wyrobione jakieś zdanie na pewne tematy I ludzi. Ktoś kogoś lubi to choćby źle zrobił stanie za.nim murem. Taki świat już jest. Nie ma co kijem Wisły zawracać. Marszerowac na wybory I stawiać × przy kim się chce. Tylko.potem nie narzekać. Miłego komentowania. Żegnam
Mylisz się, bo spajker jest człowiekiem inteligentnym. Szukaj dalej. :P
Spajker jest chamem o ciasnych zaściankowych poglądach.
ja jestem tylko odwrotnością shamanckiego wyjętego z monty pythona.

0
Gravatar
MichaśPłaczek
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Anna2 powiedziała :
Ale mocarna ta DP. W Warszawie też może pracę załatwić?Wpływowa osoba!
Jak ładnie posmarujesz to i dla Ciebie się gdzieś znajdzie.

0
Gravatar
Anna2
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Hadacz powiedziała :
Anna2 powiedziała :
SMERFETKA powiedziała :
SHARMANCKI powiedziała :
BART... Skrót myślowy, w którym idziesz od krytyki spajkera do dziecka gwałconego przez księdza poraża mnie. Po prostu rozwala mnie gdy chcecie zakłamywać rzeczywistość. Burmistrz Strzelina ma olbrzymie poparcie, a ludzie reagują na nią z uśmiechem i zaufaniem. Przecież tyle osób nie może się mylić. Nawet gdyby 100% wyborców na nią zagłosowało, Wy i tak będziecie krytykować. To bez sensu. Ja oddaję jej szacunek i podziw. Dzięki niej miasto nam się rozwija i już o lata świetlne wyprzedza podobne wielkością miasteczka. Dobrze, że 22 października jak zobaczycie wyniki wyborów, zatka Wam pyski. Będzie to bezapelacyjne zwycięstwo w pierwszej turze!!!!!!!!!!!!!!!! Tyle strzelinian nie może się mylić. Dołączcie do nich!!!!
Jeżeli twoja burmistrz czuje się taka MOCNA to dlaczego skutecznie zagospodarowala swoją potencjalną konkurencję? Mam na myśli np. Rabe, Andryszczaka? Tylko zapomniała o tym, że świadomość polityczna elektoratu PO jest wyższa niż w czasach PRL!!! To, że jeden się sprzedał, nie oznacza, że ludzie ja kupili!!! A tak na marginesie o mieszkańcach Strzelina pisz człowiecze wielką litera, bo w przypadku twojej BURMISTRZ wiedziałeś jak to zrobić! !!!!!! Od razu widać dla kogo masz szacunek! !!!!!!!!!
Ho,ho! ale konkurencja! Już widzę jak Andyszczak albo Raba kandyduje i w cuglach wygrywa z Burmistrą! No moc jest z nimi!A nazwy mieszkańców miast, osiedli i wsi piszemy mała literą. I jest to kwestia ortografii a nie szacunku .
Ani jeden przegrany, ani drugi przegrany nie będą kandydować. DP podzieliła im pracę w różnych jednostkach, a nawet w innych miastach. Najważniejsze jest to, żeby nie było konkurencji. Już pisałem wcześniej, że będzie 3 kandydatów.
Ale mocarna ta DP. W Warszawie też może pracę załatwić?Wpływowa osoba!

0
Gravatar
Hadacz
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Anna2 powiedziała :
SMERFETKA powiedziała :
SHARMANCKI powiedziała :
BART... Skrót myślowy, w którym idziesz od krytyki spajkera do dziecka gwałconego przez księdza poraża mnie. Po prostu rozwala mnie gdy chcecie zakłamywać rzeczywistość. Burmistrz Strzelina ma olbrzymie poparcie, a ludzie reagują na nią z uśmiechem i zaufaniem. Przecież tyle osób nie może się mylić. Nawet gdyby 100% wyborców na nią zagłosowało, Wy i tak będziecie krytykować. To bez sensu. Ja oddaję jej szacunek i podziw. Dzięki niej miasto nam się rozwija i już o lata świetlne wyprzedza podobne wielkością miasteczka. Dobrze, że 22 października jak zobaczycie wyniki wyborów, zatka Wam pyski. Będzie to bezapelacyjne zwycięstwo w pierwszej turze!!!!!!!!!!!!!!!! Tyle strzelinian nie może się mylić. Dołączcie do nich!!!!
Jeżeli twoja burmistrz czuje się taka MOCNA to dlaczego skutecznie zagospodarowala swoją potencjalną konkurencję? Mam na myśli np. Rabe, Andryszczaka? Tylko zapomniała o tym, że świadomość polityczna elektoratu PO jest wyższa niż w czasach PRL!!! To, że jeden się sprzedał, nie oznacza, że ludzie ja kupili!!! A tak na marginesie o mieszkańcach Strzelina pisz człowiecze wielką litera, bo w przypadku twojej BURMISTRZ wiedziałeś jak to zrobić! !!!!!! Od razu widać dla kogo masz szacunek! !!!!!!!!!
Ho,ho! ale konkurencja! Już widzę jak Andyszczak albo Raba kandyduje i w cuglach wygrywa z Burmistrą! No moc jest z nimi!A nazwy mieszkańców miast, osiedli i wsi piszemy mała literą. I jest to kwestia ortografii a nie szacunku .
Ani jeden przegrany, ani drugi przegrany nie będą kandydować. DP podzieliła im pracę w różnych jednostkach, a nawet w innych miastach. Najważniejsze jest to, żeby nie było konkurencji. Już pisałem wcześniej, że będzie 3 kandydatów.

0
Gravatar
Anna2
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
SMERFETKA powiedziała :
SHARMANCKI powiedziała :
BART... Skrót myślowy, w którym idziesz od krytyki spajkera do dziecka gwałconego przez księdza poraża mnie. Po prostu rozwala mnie gdy chcecie zakłamywać rzeczywistość. Burmistrz Strzelina ma olbrzymie poparcie, a ludzie reagują na nią z uśmiechem i zaufaniem. Przecież tyle osób nie może się mylić. Nawet gdyby 100% wyborców na nią zagłosowało, Wy i tak będziecie krytykować. To bez sensu. Ja oddaję jej szacunek i podziw. Dzięki niej miasto nam się rozwija i już o lata świetlne wyprzedza podobne wielkością miasteczka. Dobrze, że 22 października jak zobaczycie wyniki wyborów, zatka Wam pyski. Będzie to bezapelacyjne zwycięstwo w pierwszej turze!!!!!!!!!!!!!!!! Tyle strzelinian nie może się mylić. Dołączcie do nich!!!!
Jeżeli twoja burmistrz czuje się taka MOCNA to dlaczego skutecznie zagospodarowala swoją potencjalną konkurencję? Mam na myśli np. Rabe, Andryszczaka? Tylko zapomniała o tym, że świadomość polityczna elektoratu PO jest wyższa niż w czasach PRL!!! To, że jeden się sprzedał, nie oznacza, że ludzie ja kupili!!! A tak na marginesie o mieszkańcach Strzelina pisz człowiecze wielką litera, bo w przypadku twojej BURMISTRZ wiedziałeś jak to zrobić! !!!!!! Od razu widać dla kogo masz szacunek! !!!!!!!!!
Ho,ho! ale konkurencja! Już widzę jak Andyszczak albo Raba kandyduje i w cuglach wygrywa z Burmistrą! No moc jest z nimi!A nazwy mieszkańców miast, osiedli i wsi piszemy mała literą. I jest to kwestia ortografii a nie szacunku .

0
Gravatar
Anna2
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
W.&W powiedziała :
Wróżbita powiedziała :
Ja na przykład już wiem z pewnych źródeł kim jest rzeczony Pan spajker. Niestety z faktu pewnych dyrektyw UE zwanych RODO nie moge ujawnic danych osobowych jego moscia. Jednakze zagadkę rozwikla każdy kto choć raz usłyszał podczas obrad sesji jak pewnien ktoś z widowni próbuje zaklinac rzeczywistość I obrażać Panią Burmistrz. Zaznaczyć trzeba że nie jest to żaden przedsiębiorca strzelinski, żaden człowiek z walizką kasy, nikt wielce uczony tylko zwykły szary żuczek. Musi krzyczeć Bo to jest sposób na pokazanie się. Ale jak to mówią krowa co dużo muczy mało mleka daje. Ja nie za bardzo chce faworyzowac ludzi z których będziemy wybierać naszych nowych włodarzy, ale wydaje mi się że bardziej od nazwiska powinniśmy patrzeć na osiągnięcia I kto jakim jest człowiekiem na codzień. Moze będą nowe twarze może część poprzedniej władzy zostanie. Ciężko stwierdzić. Napewno trzeba uzmysłowić sobie że narzekaniem I malkontenstwem nic się nie zbuduje. I nudne opowieści o tacie I synu, wnuku I dziadku naprawdę już sa nudne. Patrząc na politykę ogólnopolską nic innego się nie dzieje w samorządach, no może tylko na mniejszą skalę. A ryba psuje się od głowy jakby ktoś zapomniał. Myślę że każdy z nas ma wyrobione jakieś zdanie na pewne tematy I ludzi. Ktoś kogoś lubi to choćby źle zrobił stanie za.nim murem. Taki świat już jest. Nie ma co kijem Wisły zawracać. Marszerowac na wybory I stawiać × przy kim się chce. Tylko.potem nie narzekać. Miłego komentowania. Żegnam
Mylisz się, bo spajker jest człowiekiem inteligentnym. Szukaj dalej. :P
Spajker jest chamem o ciasnych zaściankowych poglądach.

0
Gravatar
spajker
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Wróżbita powiedziała :
Ja na przykład już wiem z pewnych źródeł kim jest rzeczony Pan spajker. Niestety z faktu pewnych dyrektyw UE zwanych RODO nie moge ujawnic danych osobowych jego moscia. Jednakze zagadkę rozwikla każdy kto choć raz usłyszał podczas obrad sesji jak pewnien ktoś z widowni próbuje zaklinac rzeczywistość I obrażać Panią Burmistrz. Zaznaczyć trzeba że nie jest to żaden przedsiębiorca strzelinski, żaden człowiek z walizką kasy, nikt wielce uczony tylko zwykły szary żuczek. Musi krzyczeć Bo to jest sposób na pokazanie się. Napewno trzeba uzmysłowić sobie że narzekaniem I malkontenstwem nic się nie zbuduje. I nudne opowieści o tacie I synu, wnuku I dziadku naprawdę już sa nudne. Patrząc na politykę ogólnopolską nic innego się nie dzieje w samorządach, no może tylko na mniejszą skalę. A ryba psuje się od głowy jakby ktoś zapomniał. Myślę że każdy z nas ma wyrobione jakieś zdanie na pewne tematy I ludzi. Ktoś kogoś lubi to choćby źle zrobił stanie za.nim murem. Taki świat już jest. Nie ma co kijem Wisły zawracać. Marszerowac na wybory I stawiać × przy kim się chce. Tylko.potem nie narzekać. Miłego komentowania. Żegnam
gdyby mężczyźni nie narzekali na konieczność mycia talerzy po sobie to by nigdy zmywarki do naczyń albo pralki nie wymyślili. gdyby mężczyźni nie narzekali na konieczność chodzenia pieszo to nigdy by samochodu nie wymyślili. gdyby nie narzekanie małżonek na ból głowy to burdele by zbankrutowały. gdyby w niemczech i w w związku radzieckim była krytyka to nie byłoby stalina i hitlera. zamiast krytyki był tam strach i wazeliniarstwo. gdyby piłsudski był zadowolony z rady regencyjnej to nie powstałaby 2 rp. ja nie robię z polityków durniów, oni durniami już są a ja to tylko ujawniam. tak w ramach spostrzegawczoś ci zauważ że przypinam się do każdej opcji politycznej o ile robi coś niekorzystnego.

0
Gravatar
Stan Tymiński
Wiem, ale nie powiem.
"Zaznaczyć trzeba że nie jest to żaden przedsiębiorca strzelinski, żaden człowiek z walizką kasy, nikt wielce uczony tylko zwykły szary żuczek." -"Szary żuczek" jak my wszyscy mieszkańcy Strzelina dla osób z władzy."Jednakze zagadkę rozwikla każdy kto choć raz usłyszał podczas obrad sesji jak pewnien ktoś z widowni próbuje zaklinac rzeczywistość I obrażać Panią Burmistrz."- Pisze to ktoś, kto uczestniczy w sesjach i jest dupowłazem, bo rzeczywistość jest taka jak ją każdy widzi, ale żeby od razu upatrywać się w tym obrażania to trzeba czuć się szczególnie wyniośle, a nie jak przytoczony przez przedmówcę - " szary żuczek" - mieszkaniec Strzelina."Patrząc na politykę ogólnopolsk ą nic innego się nie dzieje w samorządach, no może tylko na mniejszą skalę." - Ani chybi wyborca "Niech zostanie po staremu", i żadne RODO tego nie ukryje."Żegnam" - buta i arogancja obecnej władzy strzelińskiej jest wszechobecna.
0
Gravatar
W.&W
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Wróżbita powiedziała :
Ja na przykład już wiem z pewnych źródeł kim jest rzeczony Pan spajker. Niestety z faktu pewnych dyrektyw UE zwanych RODO nie moge ujawnic danych osobowych jego moscia. Jednakze zagadkę rozwikla każdy kto choć raz usłyszał podczas obrad sesji jak pewnien ktoś z widowni próbuje zaklinac rzeczywistość I obrażać Panią Burmistrz. Zaznaczyć trzeba że nie jest to żaden przedsiębiorca strzelinski, żaden człowiek z walizką kasy, nikt wielce uczony tylko zwykły szary żuczek. Musi krzyczeć Bo to jest sposób na pokazanie się. Ale jak to mówią krowa co dużo muczy mało mleka daje. Ja nie za bardzo chce faworyzowac ludzi z których będziemy wybierać naszych nowych włodarzy, ale wydaje mi się że bardziej od nazwiska powinniśmy patrzeć na osiągnięcia I kto jakim jest człowiekiem na codzień. Moze będą nowe twarze może część poprzedniej władzy zostanie. Ciężko stwierdzić. Napewno trzeba uzmysłowić sobie że narzekaniem I malkontenstwem nic się nie zbuduje. I nudne opowieści o tacie I synu, wnuku I dziadku naprawdę już sa nudne. Patrząc na politykę ogólnopolską nic innego się nie dzieje w samorządach, no może tylko na mniejszą skalę. A ryba psuje się od głowy jakby ktoś zapomniał. Myślę że każdy z nas ma wyrobione jakieś zdanie na pewne tematy I ludzi. Ktoś kogoś lubi to choćby źle zrobił stanie za.nim murem. Taki świat już jest. Nie ma co kijem Wisły zawracać. Marszerowac na wybory I stawiać × przy kim się chce. Tylko.potem nie narzekać. Miłego komentowania. Żegnam
Mylisz się, bo spajker jest człowiekiem inteligentnym. Szukaj dalej. :P

0
Gravatar
Wróżbita
RE: Są komitety i nowi kandydaci na... na właśnie, na kogo?
Ja na przykład już wiem z pewnych źródeł kim jest rzeczony Pan spajker. Niestety z faktu pewnych dyrektyw UE zwanych RODO nie moge ujawnic danych osobowych jego moscia. Jednakze zagadkę rozwikla każdy kto choć raz usłyszał podczas obrad sesji jak pewnien ktoś z widowni próbuje zaklinac rzeczywistość I obrażać Panią Burmistrz. Zaznaczyć trzeba że nie jest to żaden przedsiębiorca strzelinski, żaden człowiek z walizką kasy, nikt wielce uczony tylko zwykły szary żuczek. Musi krzyczeć Bo to jest sposób na pokazanie się. Ale jak to mówią krowa co dużo muczy mało mleka daje. Ja nie za bardzo chce faworyzowac ludzi z których będziemy wybierać naszych nowych włodarzy, ale wydaje mi się że bardziej od nazwiska powinniśmy patrzeć na osiągnięcia I kto jakim jest człowiekiem na codzień. Moze będą nowe twarze może część poprzedniej władzy zostanie. Ciężko stwierdzić. Napewno trzeba uzmysłowić sobie że narzekaniem I malkontenstwem nic się nie zbuduje. I nudne opowieści o tacie I synu, wnuku I dziadku naprawdę już sa nudne. Patrząc na politykę ogólnopolsk ą nic innego się nie dzieje w samorządach, no może tylko na mniejszą skalę. A ryba psuje się od głowy jakby ktoś zapomniał. Myślę że każdy z nas ma wyrobione jakieś zdanie na pewne tematy I ludzi. Ktoś kogoś lubi to choćby źle zrobił stanie za.nim murem. Taki świat już jest. Nie ma co kijem Wisły zawracać. Marszerowac na wybory I stawiać × przy kim się chce. Tylko.potem nie narzekać. Miłego komentowania. Żegnam
0

Przeczytaj także