Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Mobilne Muzeum Multimedialne jest inicjatywą Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Przygotowano je z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Muzeum to zawita do Strzelina i będzie eksponowane w dniach 3-4 października na parkingu przy Strzelińskim Ośrodku Kultury. Będzie czynne dla zwiedzających w następujących terminach: 3 października (godz. 12.00 – 18.00), 4 października (godz. 10.00 – 16.00). Wstęp jest bezpłatny.
Warto wspomnieć, że muzeum korzysta z urządzeń najnowszej generacji. Nowoczesne animacje, interaktywne aplikacje ukazujące setki archiwalnych fotografii, filmów czy dokumentów mogą okazać się gratką dla zwiedzających.
Starosta strzeliński Marek Warcholiński poinformował, że z propozycją wystawienia zwróciła się Kancelaria Prezydenta. - Uważam, że taka formuła przedstawiania historii powinna być ciekawa i atrakcyjna dla mieszkańców. Całe przedsięwzięcie jest bezkosztowe zarówno dla powiatu, jak i gminy Strzelin, która zdecydowała się z nami współpracować - powiedział starosta.

Komentarze   

Permalink1 +9 Kozieł
RE: Wyjątkowe obcowanie z historią
Wiem że historia jest ważna. Ale żyjemy tu i teraz. Zapytam jak tam droga na Dębniki. Poprawiacie czy uznaliście że jest wyremontowana?
2018-10-03 16:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz