Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wielu mieszkańców naszego powiatu na co dzień korzysta z usług Kolei Dolnośląskich i POLREGIO. Ostatnie deklaracje polityków wywołały zamieszanie. O co chodzi z tym „wspólnym biletem”?- pytają nasi Czytelnicy.
Doniesienia medialne, zwłaszcza informacje podawane przez stacje telewizyjne, wprowadziły nieco zamieszania, co do tzw. wspólnego biletu. Pasażerowie niepokoją się, że KD nie będą respektowały REGIOkarty, czyli biletu kupionego ze zniżką w POLREGIO. - Chcą wprowadzić wspólny bilet, czy to znaczy, ze u nas (na Dolnym Śląsku – red.) coś się zmieni? - pytają pasażerowie naszych dziennikarzy. Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę u samego źródła. Poprosiliśmy o wyjaśnienie Piotra Rachwalskiego, Prezesa Zarządu Koleje Dolnośląskie S.A.
- To, co nazywają politycy „wspólnym biletem”, dotyczy przewozów InterCity+regionalnych. My na Dolnym Śląsku od dawna mamy taki wspólny bilet, właśnie we współpracy PR i KD. Odnośnie wzajemnego honorowania biletów KD-PR po wprowadzeniu „wspólnego biletu”, na chwilę obecną nie planujemy zmian w tym zakresie. Nie możemy jednak zagwarantować, że z propozycjami zmian nie wystąpi PR. Koniec końców bilety okresowe kupowane w pociągach KD będą honorowane w pociągach REGIO i odwrotnie. REGIOkarta to karta lojalnościowa wydawana przez Przewozy Regionalne, uprawnia do nabywania biletów wg Taryfy RAZEM (tańsze niż taryfa podstawowa). Bilety wystawione na podstawie REGIOkarty są honorowane w pociągach KD i to też nie ulega zmianie – odpowiedział Piotr Rachwalski.
Kolejny raz okazuje się, że przedwyborcze pomysły polityków a zwłaszcza sposób informowania o nich obywateli, w tym przypadku pasażerów pociągów, pozostawia wiele do życzenia. Najważniejsze, że już wiemy, iż Koleje Dolnośląskie będą respektowały bilety i zniżki POLREGIO.

Komentarze   

Permalink2 +1 ...
RE: Czy politycy utrudnią nam życie?
Cytuję sok:
To biedne dziewczę próbuje odebrać sobie życie stojąc na torach?


a co sie dziwisz ,że siedza tak , jak się czeka po godzinie na pociag który sie spoznia ;/
2018-10-18 17:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +1 sok
RE: Czy politycy utrudnią nam życie?
To biedne dziewczę próbuje odebrać sobie życie stojąc na torach?
2018-10-18 08:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz