Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Prawie setkę członków liczy największe stowarzyszenie działające w naszym powiecie. Na jubileuszu pojawili się samorządowcy i beneficjenci realizowanych przez LGD „Gromnik”.
W połowie października w gościnnych progach GCE-K w Borku Strzelińskim członkowie, pracownicy i współpracownicy Stowarzyszenia „Gromnik” - Lokalna Grupa Działania spotkali się na jubileuszu. Stowarzyszenie zostało powołane uchwałą członków założycieli 16 maja 2008r., a oficjalnie zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń 30 września tego samego roku. Pierwszym prezesem był Mariusz Majewski.
Uroczystość otworzyła Bogumiła Mierzwińska, obecna prezes - Witam serdecznie przybyłych na naszą uroczystość gości, członków stowarzyszenia a przede wszystkim beneficjentów projektów realizowanych przez LGD Gromnik– powiedziała. Współne zdjęcie prezesów stowarzyszenia. W środku Bogumiła Mierzwińska, obecna prezes, po lewej Mariusz Mierzwiński, pierwszy prezes, i Mateusz Geroń, poprzedni prezes
Jak przystało na jubileuszowe spotkanie goście przyszli z kwiatami dla jubilata. Byli wśród nich zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele innych lokalnych grup działania tj. LGD  Ślężanie i Lider A4. Zanim jednak przyszedł czas na życzenia, były podziękowania zarządu stowarzyszenia burmistrzom i wójtom gmin powiatu strzelińskiego za współpracę.
Kolejnym punktem porządku była multimedialna prezentacja dorobku naszej LGD. W przedstawionym filmie o „Gromniku” mówiły osoby, które skorzystały ze środków przyznawanych przez stowarzyszenie, członkowie założyciele i samorządowcy. Spotkanie od początku przebiegało w miłej atmosferze, jak to na urodzinach... Mimo wszystko, nastrój wyraźnie się poprawił po multimedialnym przypomnieniu dokonań LGD „Gromnik”. Na zakończenie oficjalnej części spotkania prezes Bogumiła Mierzwińska jeszcze raz podziękowała za życzenia, jakie przyjmowała w imieniu Stowarzyszenia, a ze swojej strony podziękowała za dobrą współpracę z samorządowcami i zaprosiła na mniej oficjalną część spotkania. Dalsze rozmowy i wspominanie, jak to przed laty w LGD „Gromnik” bywało, toczyły się już przy kawie, herbacie i przekąskach.
Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że zarząd Stowarzyszenia LGD „Gromnik” tworzą: Bogumiła Mierzwińska (prezes), Urszula Iżykowska-Mroczko (wiceprezes), Agnieszka Puzyniak (skarbnik) oraz Mateusz Geroń i Tomasz Gracz (członkowie zarządu). Natomiast w skład rady programowej wchodzą: Elżbieta Mossoń (przewodnicząca od początku istnienia Stowarzyszenia), Andrzej Ziora (wiceprzewodniczący), Edward Balcer (sekretarz) oraz Krzysztof Brzeziński, Katarzyna Adam, Paweł Mihułka, Katarzyna Fuławka, Anna Frydlewicz, Piotr Zawłocki (Urszula Miętki (członkowie). Bieżącą pracą biura kieruje dyrektor Natalia Fabisiak-Tarska oraz Agnieszka Śliz.
W najbliższym czasie przedstawimy na naszych łamach merytoryczne podsumowanie dziesięciu lat aktywności LGD „Gromnik” w naszym powiecie. Dziś dołączamy się do życzeń z okazji jubileuszu Stowarzyszenia.

Komentarze   

Permalink2 +15 spajker
RE: To już dziesięć lat!
Cytuję jamci:
To czym oni sie zajmują? Jakoś nie doczytałem. Mają wiele osiągnięć, ale jakich?

to 10 lat ISTNIENIA. zajmować sie niczym i istnieć przez 10 lat nie każdy potrafi. to naprawdę sukces.
2018-11-07 21:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +16 jamci
RE: To już dziesięć lat!
To czym oni sie zajmują? Jakoś nie doczytałem. Mają wiele osiągnięć, ale jakich?
2018-11-07 21:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz