Aleksander Bek dziękował za 20 lat pracy w samorządzie
Piąta kadencja Rady Powiatu Strzelińskiego jest już historią. Na uroczystym zakończeniu padło wiele słów podziękowania. Jeden z radnych wskazał nawet Adama Małysza jako swojego idola, a inny ułożył fraszkę na podsumowanie czteroletniej pracy rady.
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Strzelinie odbyła się XLVII Sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Jej przebieg miał wyjątkowy charakter, gdyż nie omawiano spraw merytorycznych. Na początku przewodniczący rady Mariusz Majewski wraz ze starostą Markiem Warcholińskim wręczyli podziękowania i pamiątkowe dyplomy strzelińskim sztangistom, a mianowicie Małgorzacie Hałas-Koralewskiej i Mirosławowi Życzkowskiemu za rozsławienie powiatu strzelińskiego na arenie międzynarodowej.Mirosław Życzkowski (drugi z lewej) i Małgorzata Hałas-Koralewska otrzymali podziękowania za rozsławianie powiatu na arenie międzynarodowej
W dalszej kolejności przewodniczący podsumował mijającą kadencją rady, która odbyła 57 posiedzeń. Potem podziękował za współpracę radnym, pracownikom starostwa, a także szefom służb, inspekcji i straży. Po nim na mównicę wszedł starosta Marek Warcholiński, który również wygłosił swoje przemówienie. - Nie chciałbym mówić o efektach pracy mojej i zarządu. (…) Przepraszam państwa też za to czego nie udało się zrobić oraz za błędy popełnione w czasie podejmowania trudnych decyzji. Mam świadomość, że błędy czy niedociągnięcia były, z mojej przede wszystkim strony czy też ze strony zarządu, za którego pracę czuję się odpowiedzialny - mówił. Podziękował także wszystkim osobom, z którymi miał okazję współpracować przez ostatnie cztery lata.
Uroczysta sesja zgromadziła wiele gości
Aleksander Bek jak Adam Małysz
Potem przewodniczący, jego zastępca Piotr Rozenek i starosta dziękowali imiennie wójtom, burmistrzom, szefom jednostek współpracujących z powiatem i pracownikom starostwa. Pamiątkowe dyplomy dostał też każdy radny. Majewski udzielał głosu radnym, którzy chcieli coś dodać. Wśród nich znalazł się między innymi wicestarosta Aleksander Ziółkowski. - Brak mi będzie w radzie takich ciekawych polemistów jak Agnieszka (Bugryn - red.), Norbert (Raba - red.), czy pan Aleksander (Bek - red.). Na koniec poprzedniej kadencji pani Helena Zarzycka ułożyła poemat, w którym scharakteryzował każdego z radnych. Ja takich talentów, ani cierpliwości nie mam, ale udało mi się szybciutko sklecić fraszkę na pożegnanie, aby podtrzymać tradycję:
Piąta kadencja już się będzie kończyć,
coś co nas dzieliło - teraz zacznie łączyć.
O rożne sprawy ostro się spierano,
o drogi, szpital, szkoły i o siano.
Nam udało się wiele. Co się nowym uda?
Ciężko trzeba pracować oraz wierzyć w cuda.
- recytował wicestarosta.
Głos zabrał radny Aleksander Bek. - Jest mi przykro, ale głos z tego miejsca zabieram po raz ostatni. (…) Chciałbym podziękować za 20 lat współpracy. Przez te pięć kadencji przyświecała mi jedna myśl, abyśmy wzmacniali powiat strzeliński i uciekali od dyskusji, w której kontestujemy byt powiatu - podsumował Bek. - Są sportowcy, którzy nieraz kończyli karierę i wracali - powiedział Majewski. - Nie. Życie pokazuje jedno. Jest moment, kiedy trzeba zakończyć. Dla mnie takim idolem jest mistrz Adam Małysz. Wiedział kiedy, u szczytu sławy i powodzenia zakończyć karierę - odpowiedział Bek.
Na mównicę wszedł Norbert Raba, który również podziękował za współpracę, a zasiadającym w przyszłej radzie powiatu życzył wytrwałości, pracowitości i mądrości w podejmowaniu decyzji.
Wkrótce przewodniczący zakończył obrady ostatniej sesji Rady Powiatu Strzelińskiego w tej kadencji.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
Stachu powiedziała :
Ala powiedziała :
Weszłam w komentarze pod artykułem i znalazłam to, czego się spodziewałam - same niepochlebne, a nawet obraźliwe opinie. Ludzie, skąd w was tyle złości i pogardy dla innych? Przecież ci ludzie wiele lat pracowali w samorządach i na pewno coś dobrego jednak zrobili. Proponuję nny sposób komentowania: nie możesz napisać czegoś dobrego - nie pisz wcale. Pozdrawiam wszystkich podobnie myslacych
Zgadzam się w 100 procentach. Krytykanci, którzy nigdy nic nie osiągnęli, pełni kompleksów nieudacznicy, niechętnie patrzą na sukcesy i klasę innych, bo to im przypomina, że sami są ludźmi małymi i nieudacznymi. I jedyne co mogą w takiej sytuacji zrobić to napisać sobie zgryźliwy komentarz, który przynosi im chwilową ulgę. Ale tylko chwilową.
https://www.money.pl/sekcja/aferaknf/marek-ch-za-rzadow-po-zarobil-2-mln-zl,60,0,2422844.htmlkrytykanci z cba , którzy niczego w życiu nie osiągnęli przypinają się z zazdrości do człowieka , który w życiu już wiele osiągnął. co za małość. zwykły murarz ze strzelina zarobił już więcej a oni się do pana profesora przypinają.

0
Gravatar
Stachu
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
Ala powiedziała :
Weszłam w komentarze pod artykułem i znalazłam to, czego się spodziewałam - same niepochlebne, a nawet obraźliwe opinie. Ludzie, skąd w was tyle złości i pogardy dla innych? Przecież ci ludzie wiele lat pracowali w samorządach i na pewno coś dobrego jednak zrobili. Proponuję nny sposób komentowania: nie możesz napisać czegoś dobrego - nie pisz wcale. Pozdrawiam wszystkich podobnie myslacych
Zgadzam się w 100 procentach. Krytykanci, którzy nigdy nic nie osiągnęli, pełni kompleksów nieudacznicy, niechętnie patrzą na sukcesy i klasę innych, bo to im przypomina, że sami są ludźmi małymi i nieudacznymi. I jedyne co mogą w takiej sytuacji zrobić to napisać sobie zgryźliwy komentarz, który przynosi im chwilową ulgę. Ale tylko chwilową.

0
Gravatar
spajker
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
... powiedziała :
Ala powiedziała :
Weszłam w komentarze pod artykułem i znalazłam to, czego się spodziewałam - same niepochlebne, a nawet obraźliwe opinie. Ludzie, skąd w was tyle złości i pogardy dla innych? Przecież ci ludzie wiele lat pracowali w samorządach i na pewno coś dobrego jednak zrobili. Proponuję nny sposób komentowania: nie możesz napisać czegoś dobrego - nie pisz wcale. Pozdrawiam wszystkich podobnie myslacych
a co zrobili dobrego ?
zjedli delicje szampańskie żeby się nie zeschły i wypili kawę aby nie wystygła.

0
Gravatar
...
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
Ala powiedziała :
Weszłam w komentarze pod artykułem i znalazłam to, czego się spodziewałam - same niepochlebne, a nawet obraźliwe opinie. Ludzie, skąd w was tyle złości i pogardy dla innych? Przecież ci ludzie wiele lat pracowali w samorządach i na pewno coś dobrego jednak zrobili. Proponuję nny sposób komentowania: nie możesz napisać czegoś dobrego - nie pisz wcale. Pozdrawiam wszystkich podobnie myslacych
a co zrobili dobrego ?

0
Gravatar
nikt
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
Ala powiedziała :
Weszłam w komentarze pod artykułem i znalazłam to, czego się spodziewałam - same niepochlebne, a nawet obraźliwe opinie. Ludzie, skąd w was tyle złości i pogardy dla innych? Przecież ci ludzie wiele lat pracowali w samorządach i na pewno coś dobrego jednak zrobili. Proponuję nny sposób komentowania: nie możesz napisać czegoś dobrego - nie pisz wcale. Pozdrawiam wszystkich podobnie myslacych
Tak, coś na pewno zrobili. Właśnie za to "coś " dostawali co miesiąc wypłatę. Niektórzy nawet niezłą. Jeśli zrobiliby coś więcej poza naszą kasą dostaliby wdzięczność i uwielbienie szanownych wyborców.

0
Gravatar
rac
Aleksander Bek, jak Adam Małysz
spajker powiedziała :
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stowarzyszenie-agenta-tomka-oskarzone-o,66,0,2422338.htmlwycięli mój koment a pisałem objektywnie. może koment o tym budyniu w różowej koszuli nie wytną? dotacje poszły na zakupy w seksszopie i w salonach luksusowych samochodów. poszły na pensje prezesa budynia i jego na zakupy dla jego żony u jubilera.no ale pan bek to wielka postać. pensja wójta , starosty to 12 tys + 20% zus. razem 15 tys na mc razy 12 mcy razy 20 lat = 3 600 000,- ( trzy miliony sześćset tysięcy).to naprawdę grosze w porównaniu z korzyściami jakie odniosły gmina i powiat na skutek działań/zaniechań tego zacnego człowieka. teraz jako celebryta faktycznie stać go na wskoczenie na jacht i na podróż dookoła świata. sam bym pojechał chociażby do NRD gdybym za swoje gadanie 3,6 miliona dostał.no ale ten łowca łapówkarzy i fraud - tajny agent tomek kaczmarek , beneficjent krycia na koszt państwa to zupełnie ktoś inny niż duma regionu z przeworna. tem ma tylcko ascetyczną minę i te głupie 3,6 miliona. pomyślnych wiatrów.
100% racja i nie jest to złośliwość tylko stwierdzenie faktu.

0
Gravatar
Ala
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
Weszłam w komentarze pod artykułem i znalazłam to, czego się spodziewałam - same niepochlebne, a nawet obraźliwe opinie. Ludzie, skąd w was tyle złości i pogardy dla innych? Przecież ci ludzie wiele lat pracowali w samorządach i na pewno coś dobrego jednak zrobili. Proponuję nny sposób komentowania: nie możesz napisać czegoś dobrego - nie pisz wcale. Pozdrawiam wszystkich podobnie myslacych
0
Gravatar
spajker
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stowarzyszenie-agenta-tomka-oskarzone-o,66,0,2422338.htmlwycięli mój koment a pisałem objektywnie. może koment o tym budyniu w różowej koszuli nie wytną? dotacje poszły na zakupy w seksszopie i w salonach luksusowych samochodów. poszły na pensje prezesa budynia i jego na zakupy dla jego żony u jubilera.no ale pan bek to wielka postać. pensja wójta , starosty to 12 tys + 20% zus. razem 15 tys na mc razy 12 mcy razy 20 lat = 3 600 000,- ( trzy miliony sześćset tysięcy).to naprawdę grosze w porównaniu z korzyściami jakie odniosły gmina i powiat na skutek działań/zaniechań tego zacnego człowieka. teraz jako celebryta faktycznie stać go na wskoczenie na jacht i na podróż dookoła świata. sam bym pojechał chociażby do NRD gdybym za swoje gadanie 3,6 miliona dostał.no ale ten łowca łapówkarzy i fraud - tajny agent tomek kaczmarek , beneficjent krycia na koszt państwa to zupełnie ktoś inny niż duma regionu z przeworna. tem ma tylcko ascetyczną minę i te głupie 3,6 miliona. pomyślnych wiatrów.
0
Gravatar
Gol
Poświencam Małyszowi
Dla Małysza "Wśród nich na 11. miejscu od końca znalazło się Przeworno, z dochodem 990,43 zł na mieszkańca"
0
Gravatar
nikt
RE: Aleksander Bek, jak Adam Małysz
Mam takie marzenie, żeby kiedyś w podobnych okolicznościach wyszedł starosta i powiedział: 1) 4 lata temu zobowiązałem się zrobić to, to i to....... To zrobiłem, a tego nie . Przepraszam za zmarnowane 4 lata. Żegnajcie. (Kurtyna . Lecą pomidory) - ( wer. pesymistyczna) 2) 4 lata temu zobowiązałem się zrobić to, to i to....... To zrobiłem,to zrobiłem, to zrobiłem . W obecnej kadencji zrobię to i to ..... (Kurtyna. Brawa! ) - ( wer. sf)No ale to marzenie. Póki co trzeba słuchać fraszek i poematów
0

Przeczytaj także