Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Dziś do Waszych rąk oddajemy kolejny numer naszego tygodnika. Niewątpliwie bardzo ważnym tematem, szczególnie dla mieszkańców gminy Kondratowice, jest temat wyboru wójta i protestów wyborczych, jakie zostały w tej sprawie złożone do sądu. Właśnie zapadł pierwszy wyrok. Jakie będą tego skutki? Piszemy o tym na stronie 8.
W kilku gminach nowi radni obradowali na kolejnych sesjach. Wszędzie podejmowali uchwałę w sprawie wysokości zarobków wójtów. Który samorządowiec dostał najwięcej, a który najmniej?
Podajemy również, jakie komisje utworzone zostały w poszczególnych gminach i kto wszedł w ich skład.
Poważnym problemem są obawy mieszkańców jednej z wsi w gminie Przeworno, którzy boją się, że w ich okolicy grasuje seryjny podpalacz.
Głośnym echem odbiła się wypowiedź radnej powiatowej Anny Horodyskiej w sprawie radnego Mariusza Majewskiego. Czy sprawa trafi do sądu? Piszemy o tym na stronie 5.
Choć władze rady powiatu ukonstytuowały się zaledwie kilkanaście dni temu, już kilka dni później doszło do pierwszych rezygnacji. Kogo zmiany dotyczyły? O tym na stronie 13.
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na jednym z najbardziej niebezpiecznym odcinku drogi krajowej w naszym powiecie. O szczegółach przeczytać można na stronie 2.
Piszemy również o kilku inwestycjach, jakie planowane są w naszych gminach w najbliższym czasie. Jak się okazuje święty Mikołaj odwiedza niektóre dzieci już przed 6 grudnia. Tak było m.in. w Gęsińcu. W numerze zamieszczamy relację i zdjęcia ze spotkania z niezwykłym gościem. Jest też relacja z galerią zdjęć z pasowania na ucznia w SP nr 5 w Strzelinie.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodaj komentarz