- Podejmując tę bardzo trudną dla mnie decyzję, miałem na względzie tylko i wyłącznie powiat strzeliński, a nie ambicje personalne poszczególnych osób - powiedział radny Mariusz Majewski
Szeroko zapowiadana koalicja w powiecie strzelińskim upadła na pierwszej sesji. O wyborze nowego starosty zadecydował jeden głos. Nie milkną echa decyzji, którą poprzedziło wiele nerwów i emocji. Czy to, co zaszło między radną Anną Horodyską a radnym Mariuszem Majewskim, będzie miało swój finał w sądzie?
Za nami I sesja VI kadencji Rady Powiatu Strzelińskiego, z której relację publikowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, że większością głosów nowym starostą powiatu strzelińskiego został Marek Czerwiński (Prawo i Sprawiedliwość), którego poparło 9 radnych. Jego kontrkandydatka Anna Horodyska (Koalicja Obywatelska) otrzymała 8 głosów. Wicestarostą został Aleksander Ziółkowski, a funkcje członków zarządu będą pełnić Marek Mierzwiński (zrezygnował na II sesji, a wybrany został Mariusz Michułka, więcej na str. 13), Marian Grabas i Mariusz Majewski.
Tym samym „posypała” się zapowiadana kilka tygodni wcześniej przez radną Annę Horodyską koalicja. Podpisała ją Koalicja Obywatelska wspólnie z KWW Inicjatywa Lokalna i KWW Porozumienie Samorządowe (1 z 2 radnych). Ostatecznie o tym, kto został nowym starostą, zdecydował jeden głos.
Krótko po sesji radna Anna Horodyska opublikowała wpis na portalu społecznościowym Facebook. Poinformowała, że na dzień przed sesją radny Mariusz Majewski w wyniku „korupcji politycznej” wystąpił z koalicji. Jak wynikało z wpisu, zakomunikował, że z powodów osobistych nie będzie popierał żadnej ze stron, a na sesję nie przyjdzie. Dalej czytamy, ze radny na sesji się jednak pojawił i głosując za kolegami z PiS-u został członkiem zarządu. Radna pogratulowała też wszystkim objęcia mandatu, a nowemu staroście życzyła powodzenia i skuteczności.
Skontaktowaliśmy się z radną Horodyską, aby zapytać o powody opublikowania wpisu, jednak nie chciała udzielić żadnego komentarza na ten temat.

Rozgoryczenie i pomówienia?
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy też radnego Mariusza Majewskiego. Jak odniósł się do wpisu i zawartych w nim kwestii? - Świadczy on o ogromnym rozgoryczeniu z faktu, że pani Horodyska nie została starostą strzelińskim. Wiele on mi wyjaśnił i utwierdził mnie w przekonaniu, że podjąłem słuszną decyzję. Wpis ten zawiera szereg informacji, które mają się nijak do stanu faktycznego. Autorka wpisu doskonale wiedziała, że będę na sesji i jak będę głosował. Niczego nie ukrywałem. Podejmując tę bardzo trudną dla mnie decyzję w kontekście wydarzeń, mających miejsce w kampanii wyborczej miałem na względzie tylko i wyłącznie powiat strzeliński, a nie ambicje personalne poszczególnych osób – skomentował Majewski.
Dodał również, że wcześniej rozważał możliwość, aby podczas głosowania na starostę nie popierać żadnej ze stron. Jednak o swojej ostatecznej decyzji w tej sprawie poinformował kilka godzin przed sesją. Zaznaczył, że istotne były dla niego kulisy tej całej sytuacji i to, co działo się przez miesiąc od wyborów. Obecnie nie chciał jednak o tym mówić. Zapewne w przyszłości będzie ku temu okazja.
Radny skomentował też określenie podjętej decyzji jako „korupcji politycznej”. Jak przypomniał, od 16 lat jest radnym. Najpierw Rady Gminy Borów, a później Rady Powiatu Strzelińskiego. Od ponad 11 lat pełni funkcję sekretarza gminy Borów.
- Nigdy nie wykorzystywałem swojego stanowiska dla załatwienia czegoś dla mnie czy mojej rodziny. Nikt z mojej rodziny, dzięki moim staraniom, nie uzyskał pracy w urzędach samorządowych i państwowych, czy też instytucjach, powiązanych z nimi w jakikolwiek sposób. Uważałem i nadal uważam, że pełniąc funkcje zaufania publicznego nie należy tego robić. Na tej konkretnej decyzji również nic dla siebie nie zyskałem. Ba, nawet zrezygnowałem z lepszego i bardziej prestiżowego stanowiska przewodniczącego Rady Powiatu Strzelińskiego, bo zawsze uważałem, że najważniejsi w tym wszystkim są mieszkańcy, którzy nam zaufali. Właśnie to mi przyświecało przy podejmowaniu tej decyzji. Dlatego też to stwierdzenie jest dla mnie zwykłym pomówieniem – powiedział Mariusz Majewski.
Dodał, że w związku z opublikowanym wpisem rozważa możliwość podjęcia kroków prawnych w tej sprawie.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
hh
sługas
Grocho- myslny powiedziała :
Ja wiem ze Mariusz nie jest bytem samodzielnym , on jest bardzo zależny od swojego Pana i to co ''Pan każe sługa musi'' . To wiec wszelkie pretensje do pana Waldemara. Nie wymagajmy kreatywności od osoby o mentalności poddańczej.
to fakt...

0
Gravatar
spajker
RE: „Korupcja polityczna” skończy się w sądzie?
jamci powiedziała :
Robert powiedziała :
A teraz za ciosem rozpiepszyć ten układ w urzędzie pracy!
„Nie piepsz, Pietsze, piepszem wiepsza, Wtedy szynka będzie lepsza”.„Właśnie po to wiepsza piepszę, Żeby mięso było lepsze”.„Ależ będzie gorsze, Pietsze, Kiedy w wiepsza piepsz się wetsze!”Tak się spszecza Piotr z Piotrową, Wreszcie posłał po teściową.Ta aż w boki się podepsze: „Wiepsza piepszysz, Pietsze, piepszem? Pszecież wie to każdy kiep, że Wiepsze są bez piepszu lepsze!”Robert wróć do podstawówki, poćwicz troszkę rodzinny język. :D lol :-)
no, ten, tego. ale wierszyk o teściowej wciąż aktualny. teściowa to jak drzwi w trabancie. jak nie trzaśniesz to się nie zamknie.

0
Gravatar
jamci
RE: „Korupcja polityczna” skończy się w sądzie?
Robert powiedziała :
A teraz za ciosem rozpiepszyć ten układ w urzędzie pracy!
„Nie piepsz, Pietsze, piepszem wiepsza, Wtedy szynka będzie lepsza”.„Właśnie po to wiepsza piepszę, Żeby mięso było lepsze”.„Ależ będzie gorsze, Pietsze, Kiedy w wiepsza piepsz się wetsze!”Tak się spszecza Piotr z Piotrową, Wreszcie posłał po teściową.Ta aż w boki się podepsze: „Wiepsza piepszysz, Pietsze, piepszem? Pszecież wie to każdy kiep, że Wiepsze są bez piepszu lepsze!”Robert wróć do podstawówki, poćwicz troszkę rodzinny język. :D lol :-)

0
Gravatar
Robert
Zmiany
A teraz za ciosem rozpiepszyć ten układ w urzędzie pracy!
0
Gravatar
...
heheszki
Pazerna baba spod Strzelina nie utrzymała nerwów na wodzy. A co się na pejsbuku napisało to się już nieodnapisze")
0
Gravatar
Boss
RE: „Korupcja polityczna” skończy się w sądzie?
Magda chwalili bo miałaś być zastępcą Starosty tak ptaszki ćwierkały.
0
Gravatar
Grocho- myslny
RE: „Korupcja polityczna” skończy się w sądzie?
Ja wiem ze Mariusz nie jest bytem samodzielnym , on jest bardzo zależny od swojego Pana i to co ''Pan każe sługa musi'' . To wiec wszelkie pretensje do pana Waldemara. Nie wymagajmy kreatywności od osoby o mentalności poddańczej.
0
Gravatar
Robert
Brawo
Bardzo dobry ruch Panie Mariuszu!!!!
0
Gravatar
Magda k
Oszukani
Mariusz Majewski nas oszukał Ania miała być starostą jest taką fajną osobą jak była dyrektorem urzędu pracy wszystkim naszym znajomym pomagała i Andrzejowi i Jurkowi Wojtkowi kto im teraz będzie pomagał.
0

Przeczytaj także