Radni ustalili wynagrodzenie dla starosty Marka Czerwińskiego (z lewej). Obok wicestarosta Aleksander Ziółkowski
Podczas ostatniej sesji w strzelińskim starostwie ustalono składy osobowe komisji, a także uchwalono wynagrodzenie dla starosty. Oprócz tego jeden z członków zarządu powiatu złożył rezygnację. Dlaczego to zrobił i kto go zastąpił?
W sali obrad strzelińskiego starostwa odbyła się II sesja Rady Powiatu Strzelińskiego. Otworzył ją przewodniczący Piotr Rozenek. Na początku starosta Marek Czerwiński zaproponował, aby do porządku obrad wprowadzić projekt uchwały w sprawie rezygnacji członka zarządu powiatu, a następnie powołać nowego członka. Z funkcji zrezygnował radny Marek Mierzwiński. Po zakończeniu obrad zapytaliśmy radnego o powody jego decyzji. - Rezygnację złożyłem w związku z rozbieżnymi opiniami prawnymi dotyczącymi możliwości pełnienia przeze mnie funkcji członka zarządu. Ustawa o samorządzie powiatowym zakazuje łączenia funkcji członka zarządu z pracą w administracji rządowej. Jestem pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na gruncie prawnym: w opiniach ministerstw, w orzecznictwie i w rozstrzygnięciach sądowych, pojawiają się różne stanowiska dotyczące statusu agencji. W jednych jest ona uznawana za administrację rządową, z kolei inne nie nadają jej takiego statusu. Mając na uwadze zaistniałą sytuację, wątpliwości interpretacyjne i mogące z tego powodu wystąpić komplikacje dla pracy zarządu i powiatu oraz ewentualne spory sądowe, podjąłem decyzję o rezygnacji. W pracy dla powiatu strzelińskiego stanowiska nie są dla mnie najważniejsze. Myślę, że jako radny koalicji rządzącej mogę wiele zrobić - tłumaczył Mierzwiński.Skład zarządu powiatu uzupełnił radny Mariusz Michułka
Po akceptacji porządku obrad, przystąpiono do dalszego procedowania. Wicestarosta Aleksander Ziółkowski zabrał głos w punkcie dotyczącym Radny Marek Mierzwiński zrezygnował z funkcji członka zarządu powiatupromocji i rozwoju powiatu, a zrobił to w imieniu nieobecnego pracownika merytorycznego. Wspomniał, że strategia rozwoju rozpisana jest na lata 2008-2018, ale istnieje możliwość, aby przedłużyć ją na kolejny rok. Radna Anna Horodyska zapytała, czy to, że strategia przestaje obowiązywać, nie blokuje możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na kolejne lata. Wicestarosta raz jeszcze powiedział, że strategię można przedłużyć na kolejny rok. Dodał jeszcze, iż w międzyczasie można sporządzić nową.
W kolejnym punkcie po raz kolejnym głos zabrał Ziółkowski, a dotyczył on sprawozdania ze współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi. Zaznaczył, że współpraca ta nie jest obfita z powodów finansowych, a opierała się w głównej mierze na rządowym programie realizowania bezpłatnej pomocy prawnej. Uzupełnił, że do końca października tego roku udzielono 175 porad.
Radna Magdalena Krupa zwróciła uwagę, że o tym, na co przeznacza się pieniądze dla organizacji ,decyduje jeden pracownik starostwa. Zaproponowała, aby wprowadzić otwarty konkurs ofert. Na to Ziółkowski odparł, iż żadna organizacja nie złożyła konkretnej oferty.

Kto w jakiej komisji?
W dalszej kolejności radni przyjęli rezygnację Marka Mierzwińskiego z funkcji członka zarządu powiatu. W jego miejsce starosta Czerwiński zaproponował kandydaturę Mariusza Michułki, którą poparła rada. Później przyszedł czas na blok uchwał poświęconych składom komisji rady powiatu. Przewodniczący Rozenek tłumaczył, że przynależność do poszczególnych komisji zgłaszano na podstawie deklaracji.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Kaziuk
RE: Druga sesja i pierwsza rezygnacja
Jednym słowem pomimo zmian osobowych nie liczę na polepszenie sytuacji w powiecie.
0

Przeczytaj także