Miło nam jest poinformować, że dziś do Waszych rąk oddajemy szczególne wydanie naszej gazety. Właśnie do sprzedaży trawił świąteczno-noworoczny 940 numer naszego tygodnika. Na 48 stronach znajdziecie dużo ciekawych informacji, zarówno tych świątecznych, jak i tych związanych z codziennymi wydarzeniami w naszym powiecie.
Wieloletnią tradycją gazety jest noworoczna szopka, w której w sposób humorystyczny opisujemy znane osoby lokalnego życia publicznego.
Praktycznym dodatkiem jest też darmowy kalendarz dołączony do każdego egzemplarza. Oprócz imienin, najważniejszych świąt i dni szczególnych, są też reklamy firm działających na naszym terenie, a całość pod hasłem szlakiem pałaców powiatu strzelińskiego. Prezentujemy 10 wybranych obiektów, jakie od wieków tworzą historię tej ziemi.
W gazecie jest też relacja z drugiej sesji Rady Gminy Kondratowice, na której wcale nie było zgodnie. Co zadecydowali radni względem wójta Gracza?
Piszemy o kilka poważnych zdarzeniach w jakich interweniowali policjanci i strażacy z naszych jednostek.
Już wiemy, kto będzie nowym wiceburmistrzem Strzelina. O tym piszemy na str. 30.
Wiadomością z ostatniej chwili jest informacja o funkcji, jaką otrzymał były wójt Kondratowic Wojciech Bochnak.
Jak przystało na wydanie świąteczne, podajemy różne wigilijne przepisy mieszkanek naszego powiatu. Warto przeczytać i spróbować wzbogacić nasze świąteczne menu.
W przededniu świąt pytamy wójtów i burmistrzów naszego powiat o różne wydarzenia, jakie związane są z ich wspomnieniami i obchodzeniem świąt.  Oczywiście nie brakuje relacji z przedświątecznych jarmarków, spotkań, jasełek i Mikołajków.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych, bezpłatny Program TV i wiele innych.
Przy tej okazji zwracamy się do was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami wysyłając maila: kontakt@sloworegionu.pl lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ewa lina
RE: Dziś świąteczno-noworoczne wydanie Słowa
Ewa lina powiedziała :
Maciek powiedziała :
Brawo Panie Wojtku gratuluję funkcji Wiceprezesa Śląska Wrocław!!!!!!!!!!!
Jak to jest być bezrobotnym prezesem jak się wójtem było :D ot przekora losu! :D
Niech załatwi coś dla koleżanki Ani tak PO tzw. znajomości np. sekretarza, bo coś chyba bezrobotna urlopowiczka :-*

0
Gravatar
spajker
RE: Dziś świąteczno-noworoczne wydanie Słowa
Alek powiedziała :
WKSnie dostał wicemarszałka, bo koalicja w urzędzie marszałkowskim nie wypaliła, to dal Sutryk mu wiceprezesa. To jest nierentowna "spółka Państwowa". Miasto dokłada do niej co roku, a kolejni prezesi maja to gdzieś. W lipcu 15 mln od rady miasta. I każdy prezes powołany przez miasto to jest urzędniczy nieudacznik. Gdyby WKS miał prywatnego właściciela na pewno na tym stanowisku byłby menadżer z odpowiednim przygotowaniem. A tak Urząd Wrocławia wciska nieudaczników bez przygotowania aby potem na przyszłości mogli się pochwalić swoja kariera. A dla takiego człowieka z małej miejscowości to już wielki sukces i ludzie go będą postrzegać jako wielkiego Pana. Będę mu się kłaniać, nie ważne czy będzie miał racje czy nie. Nikt słowa nie powie. To jest dobry przykład jak jest jeden bogaty na wsi i każdy go szanuje. Nie ważne że on ma wszystkich źle, i nikt w głębi ducha z nim się nie liczy. Ale on jest bogaty i trzeba mu przyklaskiwać.
to jest szkodnictwo gospodarcze. taki aktywista partyjny pisze cefałkę a w niej, byłem prezesem orlenu, byłem dyrektorem pogotowia, byłem kierownikiem zozu. no i co z tego? jak to co, jadłem obiad ze zdrojewskim, biskup uścinął mi rękę, znam grubego rycha tego od premiera, grałem w golfa z wojewodą, znam radną ze szczawina,mam krawat, mam suva i żelazny płot wokół willi. trzeba być głupim aby nie odróżniać nikodema dyzmy od managera. ja poniżej wojewody już nie schodzę.

0
Gravatar
Tomek1
WKS
Jako człowiek jest spoko. Natomiast jakby całej politycznej kariery nie zbudował w PO to mógłby być Wice Prezesem Iskry Pasikoniki co najwyżej. Smutne to, że w sumie w tak dużym mieście Wrocław, gdzie naprawdę jest wielu zdolnych ludzi ( prawdziwych menadzerów), i tak kluczowa jest przynależność do partii.
0
Gravatar
Alek
WKS
WKSnie dostał wicemarszałka, bo koalicja w urzędzie marszałkowskim nie wypaliła, to dal Sutryk mu wiceprezesa. To jest nierentowna "spółka Państwowa". Miasto dokłada do niej co roku, a kolejni prezesi maja to gdzieś. W lipcu 15 mln od rady miasta. I każdy prezes powołany przez miasto to jest urzędniczy nieudacznik. Gdyby WKS miał prywatnego właściciela na pewno na tym stanowisku byłby menadżer z odpowiednim przygotowaniem. A tak Urząd Wrocławia wciska nieudaczników bez przygotowania aby potem na przyszłości mogli się pochwalić swoja kariera. A dla takiego człowieka z małej miejscowości to już wielki sukces i ludzie go będą postrzegać jako wielkiego Pana. Będę mu się kłaniać, nie ważne czy będzie miał racje czy nie. Nikt słowa nie powie. To jest dobry przykład jak jest jeden bogaty na wsi i każdy go szanuje. Nie ważne że on ma wszystkich źle, i nikt w głębi ducha z nim się nie liczy. Ale on jest bogaty i trzeba mu przyklaskiwać.
0
Gravatar
dst
Zawodowy dyrektor!
Rozwalił drużynę seniorów Czarni Kondratowice to w nagrodę dostał zasłużoną ,,fuchę,,będzie Śląsk budował! gminę zadłużył, więc się nadaje, to naprawdę wybitny fachowiec, zna się na wszystkim jak Lenin.
0
Gravatar
Ewa lina
RE: Dziś świąteczno-noworoczne wydanie Słowa
Maciek powiedziała :
Brawo Panie Wojtku gratuluję funkcji Wiceprezesa Śląska Wrocław!!!!!!!!!!!
Jak to jest być bezrobotnym prezesem jak się wójtem było :D ot przekora losu! :D

0
Gravatar
Po Co?
RE: Dziś świąteczno-noworoczne wydanie Słowa
Po co wiceburmistrz ..??? Pionek do klaskania???A pomyśleć że zamiast marnotrawić publiczne środki można by coś zrobić dla obywateli ...
0
Gravatar
Maciek
RE: Dziś świąteczno-noworoczne wydanie Słowa
Brawo Panie Wojtku gratuluję funkcji Wiceprezesa Śląska Wrocław!!!!!!!! !!!
0

Przeczytaj także