Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Coraz częściej temperatura powietrza za oknem spada poniżej zera. Ważne jest, abyśmy nie zapomnieli i zwrócili szczególną uwagę na problemy osób narażonych na takie warunki pogodowe w okresie zimowym. Strzelińscy policjanci, wzorem lat ubiegłych, już przygotowują się do działań mających na celu przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych. Pamiętajmy, że takie osoby mogą potrzebować naszego wsparcia i to od naszego zaangażowania oraz pomocy może zależeć czyjeś życie.
Znaczny spadek temperatur na zewnątrz powoduje, że istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone na działanie takich właśnie warunków pogodowych. Dlatego dolnośląscy policjanci przez okres zimowy prowadzą wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.
Każdego roku odnotowuje się znaczną liczbę zgonów spowodowanych wychłodzeniem organizmu. Częste spadki temperatury stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, lub w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.
Wszystkie działania, jakie są podejmowane, mają charakter pomocowy i w związku z tym policjanci, w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, udzielają potrzebującym informacji oraz wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek pomagających bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki.
Przypadki tylko z ostatnich dni pokazują, że cały czas należy zwracać uwagę oraz udzielać pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.
W czwartek, 24 stycznia, strzelińscy policjanci podczas służby udzielili pomocy starszemu mężczyźnie, który leżał przy drodze i nie mógł poruszać się o własnych siłach. Został przez nich dowieziony do jednostki policji, a nazajutrz odwieziony do miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze o trudnej sytuacji mieszkańca powiadomili również pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Na tym nie skończyła się inicjatywa policjantów. Zadeklarowali dalszą pomoc i monitorowanie sytuacji samotnie mieszkającego mężczyzny.
Pamiętajmy, że od naszego zaangażowania i pomocy może zależeć czyjeś życie. Czasem wystarczy nawet jeden telefon.
Jeżeli widzisz taką osobę, której życie może być zagrożone, zadzwoń na numer alarmowy 112.
Dodaj komentarz