Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

W poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 8:00 rano rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych. W związku z tym prosimy naszych Czytelników o udział w sondzie internetowej, w której zadajemy pytanie: „Czy popierasz strajk nauczycieli?” Do wyboru są trzy odpowiedzi: „tak”, „nie” i „nie mam zadania”.
Sonda jest umiejscowiona na górze głównej strony, w prawej kolumnie, a w wersji mobilnej tuż pod artykułami. Głosować będzie można do zakończenia strajku. Dziękujemy za Twój głos.

Komentarze   

Permalink31 0 Niemiec
RE: Sonda: "Czy popierasz strajk nauczycieli?"
W Niemczech strajk nauczycieli byłby niemożliwy i niezgodny z prawem. A mówią, że w Polsce nie ma wolność.
Strajkować można i trzeba ale nie kosztem obsługiwanej grupy. A gdyby tak konduktorzy zaczęli strajkować i nie wypuszczaliby ludzi z pociągu albo pracownicy zoo zamykaliby zwiedzających w klatkach. Chcecie strajkować to jedźcie do Warszawy i uprzykrzanie życie ministrom a nie uprzykrzanie życia uczniom i ich rodzicom. Co winny jest uczeń, że rząd nie chce dać 1000 zł. podwyżki nauczycielom? Największymi poszkodowanymi strajku są ci najsłabsi.
2019-04-15 17:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink30 +5 pisda
"Nauczycielu. Masz prawo do europejskiego poziomu życia"
pis
2019-04-15 15:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink29 +3 pisda
https://twitter.com/i/status/1117676587648942080
2019-04-15 15:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink28 -6 Gośka
Cytuję Julia:
niedobrze mi się robi jak słyszę, że "biedni" nauczyciele po 10 LATACH pracy dostają TYLKO 3100 zł na rękę.... w tym kraju żyją ludzie mający 20 LAT stażu pracy, po studiach, podyplomówkach, licznych szkoleniach i MARZĄ żeby zarabiać 3100 zł na rękę... niestety ich pracy się nie docenia mimo że pracują często też po godzinach, mają tylko 26 dni urlopu, nikt nigdy nie zaproponuje im rocznego PŁATNEGO urlopu dla poratowania zdrowia, nie dostają dwóch wynagrodzeń z dołu i z góry, nie wyrównują im wynagrodzeń bo ich grupa zawodowa nie wyrobiła średnich wynagrodzeń, nie dostają PODWÓJNYCH świadczeń urlopowych z Funduszu Świadczeń Socjalnych, nie otrzymują 13-pensji, nagród z okazji Dnia Edukacji, nie jeżdżą na wycieczki finansowane z ZFŚS itd.itp.

Problem polega na tym, ze kto inny ich zatrudnia a kto inny im płaci. Oni tak naprawdę sami są zakładnikami swoich pracodawców i dla tego występują przeciwko swoim "sponsorom". Jak od jednych bierze sie tylko kasę a tylko tych drugich się poważa i słucha to tak właśnie wygląda.
2019-04-15 14:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink27 +13 Nina
Moja córka jest już dorosła, ale pamiętam jej lata nauki. Szkoła Podstawowa w Jeglowej, gdzie dyrektor trzymała wszystko mocną ręką, a nasze dzieci były w czołówce, jeżeli chodzi o wyniki przeprowadzanych testów. Pamiętam gimnazjum w Przewornie - dzięki nauczycielce języka polskiego, pani Sz., moja córka mogła zabłysnąć w liceum we Wrocławiu, bo mało kto miał coś do powiedzenia o Horacym ( non omnis moriar). Pamiętam też, że nigdy nie powiedziałam przy dziecku złego słowa o nauczycielu. I tu chciałabym podziękować wszystkim, którzy chcą jeszcze uczyć nasze dzieci pomimo tej fali bezmyslnej krytyki ze strony nie tylko rodziców, ale także tych, którym się wydaje, że mają coś mądrego do napisania.
2019-04-14 21:00 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink26 +13 Antoine berkauf
Sonda: "Czy popierasz strajk nauczycieli?"
Mam pytanie czy jest prawdą że w Zwik jest planowany strajk w związku z niskimi płacami z tego co wiem ostatnio była podwyżka 70 groszy brutto na godzinę za okres 2 lat kiedy żadnej podwyżki nie było.
cami z tego co wiem ostatnio była podwyżka 70 groszy brutto na godzinę za okres 2 lat kiedy żadnej podwyżki nie było.
2019-04-14 14:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink25 +10 Antoine berkauf
Sonda: "Czy popierasz strajk nauczycieli?"
Mam pytanie czy jest prawdą że w Zwik jest planowany strajk w związku z niskimi palcami z tego co wiem ostatnio była podwyżka 70 groszy brutto na godzinę za okres 2 lat kiedy żadnej podwyżki nie było.
2019-04-14 13:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink24 +14 jk
"Niewiele brakowało, a nie zdałbym z dziesiątej do jedenastej klasy. Postawiono mi dwóje z polskiego, angielskiego i to by jeszcze nie było nieszczęście, bo mogłem mieć dwie poprawki. Ale dostawiono mi dwóję z przysposobienia wojskowego. Do dziś nie wiem dlaczego, bo ten nauczyciel mówił, że może mnie jeszcze zapytać"
Jarosław K.
2019-04-13 19:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink23 -2 zibi16
Patrząc po tym jacy nauczyciele uczą moje dzieci i co mówi córka to szkołę w Ludowie bym zamknął, bo rolnicze szkoly nie mają racji bytu. Dzisiaj rolnicy maja sprzęt o jakim szkola może pomarzyć. Po zdawalności matur widać, że ta szkoła to obciążenie dla budżetu.
2019-04-13 19:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink22 +6 Kerszow
W tym kraju są sami eksperci. Od leczenia bo kiedyś chorowali, od nauczania bo do szkoly chodzili, od gry w piłkę bo na meczu byli lub w tv oglądali. Chętnie przyjzalbym się waszej pracy jakimi to niedocenianymi specjalistami jestescie. Czasami wada produktu nie jest winą wytworcy a nieprawidlowo dobranego materialu z którego karze mu się produkować. Jesli ktos uwaza ze praca nauczyciela jest taka latwa i tyle przywilejow daje to co stoi na przeszkodzie spelnic swoje marzenia. Przeciez to nic trudnego. Powodzenia. Ale najpierw zorientuj sie jak jest naprawde i dopiero wtedy krytykuj, a nie na podstawie bzdur wyczytanych z Internetu umieszczonych tam przez takich samych specjalistów.
2019-04-13 04:28 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz