Nic nie wskazuje na to, żeby na przystankach pojawiło się więcej autobusów PKS-u Oława
Komunikacja publiczna w skali powiatu strzelińskiego kuleje. Coraz więcej miejscowości dotyka wykluczenie komunikacyjne. Czy największy przewoźnik w naszym regionie odbuduje sieć połączeń?
Kilka tygodni temu PiS oficjalnie ogłosił program działań na najbliższy czas, nazwany „piątką” Kaczyńskiego. Jednym z segmentów tego programu jest zapowiedź odbudowy komunikacji publicznej. Potocznie mówi się o przywracaniu połączeń przez PKS. W praktyce w programie będą mogli wziąć udział również inni potencjalni przewoźnicy. W przypadku powiatu strzelińskiego potentatem na rynku komercyjnych usług przewozowych komunikacji publicznej był oławski PKS. Firma od pewnego czasu ograniczała swoją aktywność w naszym powiecie, a po uruchomieniu gminnej komunikacji w Strzelinie, drastycznie zmniejszyła liczbę połączeń.
Czy oferta PiS wznawiania połączeń autobusowych w gminach i powiatach pomoże takim firmom, jak PKS Oława, wrócić do wcześniejszego rozkładu jazdy? PKS w Oławie jest spółką, w której 100% udziału ma powiat oławski. Zwróciliśmy się więc do Zdzisława Brezdenia, starosty oławskiego, o odpowiedź na kilka pytań. Interesowało nas: 1. Czy w związku z zapowiedziami PiS o przywracaniu lokalnych połączeń komunikacji publicznej Powiat Oławski, za pośrednictwem PKS Oława, planuje uruchomienie połączeń autobusowych w Powiecie Strzelińskim? 2. Czy możemy mówić o przygotowywaniu się PKS Oława do uruchomienia takich połączeń? 3. Czy na spotkaniu z Wojewodą Dolnośląskim, w którym Pan uczestniczył, poruszano ten temat i czy zapadły już jakieś decyzje? 4. Co o przywracaniu połączeń autobusowych (PKS w Oławie – Powiat Strzeliński) możemy powiedzieć dziś, a kiedy będzie można mówić o konkretach? W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo podpisane przez Wiesława Wierzbickiego, wiceprezesa zarządu PKS Oława. Poniżej drukujemy otrzymaną odpowiedź w całości.
„Odpowiadając na pytania Pana Jacka Sobko z gazety „Słowo Regionu Strzelińskiego”, Zarząd PKS w Oławie S.A. informuje, że podtrzymujemy chęć realizacji połączeń powiatowych zleconych przez Powiat Strzeliński w roli operatora transportu publicznego, jak zadeklarowaliśmy na spotkaniu 10. 04 2019 r. Nasza Spółka posiada do tego odpowiedni potencjał techniczny, jak i zasoby pracownicze. Określenie siatki połączeń oraz częstotliwość kursowania leży po stronie organizatora transportu publicznego, czyli w tym przypadku Powiatu Strzelińskiego” - koniec cytatu.
Wygląda na to, że Zarząd PKS w Oławie ograniczył się w swojej odpowiedzi do odbicia piłeczki na boisko powiatu strzelińskiego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
echo
RE: Co zrobi oławski PKS?
mania powiedziała :
spajker powiedziała :
pks oławski powie że propaganda przedwyborcza to za mało aby dokładać do interesu.koszt 1 kilometra jazdy to 6 złotych.dotacja do 1 kilometra to 0,80 złotego.jeszcze tylko te głupie 5,20 złotego do 1 kilometra jazdy i pks oławski już jest prawie na zero.ludzie kupujący/budujący domy/lokale na wioskach sami się wykluczyli komunikacyjnie. pretensje mogą mieć do siebie samych. stara rzymska zasada mówi że chcącemu nie dzieje się krzywda.
Zlikwidować wsie!
Zlikwidować powiat strzeliński!

0
Gravatar
mania
RE: Co zrobi oławski PKS?
spajker powiedziała :
pks oławski powie że propaganda przedwyborcza to za mało aby dokładać do interesu.koszt 1 kilometra jazdy to 6 złotych.dotacja do 1 kilometra to 0,80 złotego.jeszcze tylko te głupie 5,20 złotego do 1 kilometra jazdy i pks oławski już jest prawie na zero.ludzie kupujący/budujący domy/lokale na wioskach sami się wykluczyli komunikacyjnie. pretensje mogą mieć do siebie samych. stara rzymska zasada mówi że chcącemu nie dzieje się krzywda.
Zlikwidować wsie!

0
Gravatar
spajker
RE: Co zrobi oławski PKS?
... powiedziała :
Ala powiedziała :
Wydawało mi się, że w gospodarce rynkowej na liczbę kursów autobusowych ma wpływ ekonomia, ale w Polsce decyduje o tym PiS. Mam nadzieję, że nie tylko mnie to zaskoczyło, choć od 2015 roku powinniśmy już wszyscy przywyknac do pomysłów rodem z poprzedniej epoki.
Co może wiedzieć o gospodarce rynkowej ktoś, kto raz wżyciu zrobił zakupy (w Biedronce) i w dodatku z obstawą 5 ochroniarzy i ustawką kamer telewizyjnych?
może wiedzieć to że zakupy w biedronce są droższe niż budowa k-tower ( dwie splecione ze sobą wieże jakich nie miał nawet bismarck putin stalin ani inni wodzowie) za które nie zapłącił podobnie jak lider wolnych i solidarnych, który zamówił drogi remont biura , za który nie zapłacił.w przemówieniach politycy mają slogany bóg honor ojczyzna a jak przyjdzie do zapłaty za swoje zamówienia to odzywa się w nich żydostwo i slogan money money money. dobre to jest o tyle że teraz wiadomo ile kosztuje ten bóg ten honor i ta ojczyzna. nie są drodzy, kilka faktur od architekta albo jedna faktura od budowlańca - tyle wystarczy. po owocach ich poznacie.

0
Gravatar
...
RE: Co zrobi oławski PKS?
Ala powiedziała :
Wydawało mi się, że w gospodarce rynkowej na liczbę kursów autobusowych ma wpływ ekonomia, ale w Polsce decyduje o tym PiS. Mam nadzieję, że nie tylko mnie to zaskoczyło, choć od 2015 roku powinniśmy już wszyscy przywyknac do pomysłów rodem z poprzedniej epoki.
Co może wiedzieć o gospodarce rynkowej ktoś, kto raz wżyciu zrobił zakupy (w Biedronce) i w dodatku z obstawą 5 ochroniarzy i ustawką kamer telewizyjnych?

0
Gravatar
Ala
RE: Co zrobi oławski PKS?
Wydawało mi się, że w gospodarce rynkowej na liczbę kursów autobusowych ma wpływ ekonomia, ale w Polsce decyduje o tym PiS. Mam nadzieję, że nie tylko mnie to zaskoczyło, choć od 2015 roku powinniśmy już wszyscy przywyknac do pomysłów rodem z poprzedniej epoki.
0
Gravatar
spajker
RE: Co zrobi oławski PKS?
"A jak myślisz czy ci co mają te suwy i te wille z tujami to komu zabrali?Jeżeli państwo przejęło na siebie obowiazek obrony to powinno to realizować i to skutecznie, jezeli przejęło obowiazek wożenia to powinno wozić. Jak sobie wybieramy swojego pana to zmuszeni jesteśmy podporządkować się ustalanym prawom. Bo ten pan to rozumiem parlament bo jednoosobowego zarzadu nie wybieramy a bynajmniej kompetencje są podzielone i jeszcze występują zalezności i to jest demokracja. nie wszyscy się muszą z tymi prawami godzić no ale to już ich problem."ci z suvami i z tujami są dożywotnimi kredyciarzami dojonymi przez analfabetów. nikomu niczego nie zabrali. analfabeci zabrali jednak nieswoje ziemie czechom w gościcięcicach dębnikach pęczu gęsińcu, dostali sobie za darmo, sprzedają za miliony i jeszcze darmowy pks dostaną.darmowy zus i darmową służbę zdrowia już mają. z darmowej szkoły nie skorzystali.jak sobie wybierzemy pana to mamy mu się podporządkować? w marcu 1933 adolf 1 wielki wygrał demokratyczne wybory w niemczech. niemcy jak to niemcy mu sie podporządkowali i robili to co on im kazał robić. ludzie w swojej większości są durni , ludzie mądrzy są mniejszością, demokracja to jest plebiscyt popularności a nie konkurs kompetencji, rektor politechniki ma jeden głos i zostanie przegłosowany przez 50 osobową zawartość belwederu.gdyby polacy podporządkowali się swojemu panu to do dzisiaj byłby prezydent jaruzelski i talony na limitowany papier toaletowy.
0
Gravatar
Dst 001
RE: Co zrobi oławski PKS?
spajker powiedziała :
Dst 001 powiedziała :
Stara rzymska zasada nie koniecznie musi korespondować z obecnymi czasami i potrzebami ludzi. Ale skoro sami w prawie zapisujemy obowiazki dla państwa , samorzadów czy indywidualne to nalezy je realizować. Kolega zapomniał, że od kilkudziesięciu lat jest demokracja i pewne ogólne zasady ustalamy my sami.Więc nie ma co się zżymać. Skoro zapisano i przyjęto obowiazki transportu ludzi to nalezy je realizować. Nie wszystko rozwiąże niewidzialna ręka rynku. Ponadto ci co mieszkają "pod lasem" nie mieszkają tam od wczoraj.
demokracja polega na tym że raz na 4 lata mogę sobie wybrać swojego pana ale nie mogę stanowić prawa. jeżeli mój pan lubi fundować innym ludziom transport to niech to robi za swoje a nie za moje pieniądze. przed wyborami mój pan szasta pieniędmi bo jest chciwy na pieniądz i na władzę na kolejne kilka lat. tak robił generał jaruzelski w latach 80tych , rozdawał drukowane w nadmiarze i doszło do hiperinflacji. poza tym żaden przewoźnik nie zechce jeździć pustym autobusem w koszcie 6 złotych za kilometr nawet przy dotacji 0,80 zł za km.państwo ma mnie bronić a zatem niech kupi lotniskowiec państwo ma mnie leczyć a zatem niech zbuduje drugi szpital bo ten istniejący się sypie. "bieda" tych wykluczonych polega na tym że sprzedają miejskim bogocom z suvami swoje 2 ha pola pod ich nowe wille z tujami i z krasnalem i są milionerami. żeby komuś dać trzeba najpierw komuś zabrać, komu zabrać aby rozdać na pksy?
A jak myślisz czy ci co mają te suwy i te wille z tujami to komu zabrali?Jeżeli państwo przejęło na siebie obowiazek obrony to powinno to realizować i to skutecznie, jezeli przejęło obowiazek wożenia to powinno wozić. Jak sobie wybieramy swojego pana to zmuszeni jesteśmy podporządkować się ustalanym prawom. Bo ten pan to rozumiem parlament bo jednoosobowego zarzadu nie wybieramy a bynajmniej kompetencje są podzielone i jeszcze występują zalezności i to jest demokracja. nie wszyscy się muszą z tymi prawami godzić no ale to już ich problem.

0
Gravatar
spajker
RE: Co zrobi oławski PKS?
Dst 001 powiedziała :
Stara rzymska zasada nie koniecznie musi korespondować z obecnymi czasami i potrzebami ludzi. Ale skoro sami w prawie zapisujemy obowiazki dla państwa , samorzadów czy indywidualne to nalezy je realizować. Kolega zapomniał, że od kilkudziesięciu lat jest demokracja i pewne ogólne zasady ustalamy my sami.Więc nie ma co się zżymać. Skoro zapisano i przyjęto obowiazki transportu ludzi to nalezy je realizować. Nie wszystko rozwiąże niewidzialna ręka rynku. Ponadto ci co mieszkają "pod lasem" nie mieszkają tam od wczoraj.
demokracja polega na tym że raz na 4 lata mogę sobie wybrać swojego pana ale nie mogę stanowić prawa. jeżeli mój pan lubi fundować innym ludziom transport to niech to robi za swoje a nie za moje pieniądze. przed wyborami mój pan szasta pieniędmi bo jest chciwy na pieniądz i na władzę na kolejne kilka lat. tak robił generał jaruzelski w latach 80tych , rozdawał drukowane w nadmiarze i doszło do hiperinflacji. poza tym żaden przewoźnik nie zechce jeździć pustym autobusem w koszcie 6 złotych za kilometr nawet przy dotacji 0,80 zł za km.państwo ma mnie bronić a zatem niech kupi lotniskowiec państwo ma mnie leczyć a zatem niech zbuduje drugi szpital bo ten istniejący się sypie. "bieda" tych wykluczonych polega na tym że sprzedają miejskim bogocom z suvami swoje 2 ha pola pod ich nowe wille z tujami i z krasnalem i są milionerami. żeby komuś dać trzeba najpierw komuś zabrać, komu zabrać aby rozdać na pksy?

0
Gravatar
Dst 001
RE: Co zrobi oławski PKS?
Stara rzymska zasada nie koniecznie musi korespondować z obecnymi czasami i potrzebami ludzi. Ale skoro sami w prawie zapisujemy obowiazki dla państwa , samorzadów czy indywidualne to nalezy je realizować. Kolega zapomniał, że od kilkudziesięciu lat jest demokracja i pewne ogólne zasady ustalamy my sami.Więc nie ma co się zżymać. Skoro zapisano i przyjęto obowiazki transportu ludzi to nalezy je realizować. Nie wszystko rozwiąże niewidzialna ręka rynku. Ponadto ci co mieszkają "pod lasem" nie mieszkają tam od wczoraj.
0
Gravatar
spajker
RE: Co zrobi oławski PKS?
pks oławski powie że propaganda przedwyborcza to za mało aby dokładać do interesu.koszt 1 kilometra jazdy to 6 złotych.dotacja do 1 kilometra to 0,80 złotego.jeszcze tylko te głupie 5,20 złotego do 1 kilometra jazdy i pks oławski już jest prawie na zero.ludzie kupujący/budujący domy/lokale na wioskach sami się wykluczyli komunikacyjnie. pretensje mogą mieć do siebie samych. stara rzymska zasada mówi że chcącemu nie dzieje się krzywda.
0

Przeczytaj także