Długie włosy pani Joanny są już przygotowane do ścięciaTo pierwsza taka akcja w powiecie strzelińskim. Agata Cellner poświęciła swój czas, a Joanna Zawłocka swoje włosy. W czwartek, 19 marca, w zakładzie fryzjerskim Agaty Cellner w Przewornie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Joanna Zawłocka ze Strzelina postanowiła ściąć włosy.

Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie cel, dla którego postanowiła to zrobić. - Pani Joanna miała zawsze piękne, długie włosy - mówi Agata Cellner. - Stwierdziła, że chce pomóc chorym dziewczynkom, którym możne oddać swoje włosy. W takim szczytnym celu ścięliśmy je. Teraz przekażemy włosy do warszawskiej Fundacji Przyjaźni WeGirls. Będzie z nich zrobiona peruka.
- Szukałam salonu fryzjerskiego, w którym mogłabym ściąć i przekazać swoje włosy - dodaje Joanna Zawłocka. - Dopiero pani Agata, jako jedyna, zechciała włączyć się w akcję.
Agata Cellner zachęca inne panie i dziewczęta do włączenia się w tę szczytną kampanię. - Przygotowanie, ścięcie włosów i ułożenie nowej fryzury wykonuję zupełnie za darmo - wyjaśnia fryzjerka. - W ten sposób chcę wesprzeć i promować akcję. Wystarczy przyjść do mojego salonu, a ja już całą resztą się zajmę, włącznie z przesłaniem włosów do fundacji . Wiele pań ścina włosy i są potem wyrzucane. Warto jednak przekazać je na rzecz fundacji i dać radość jakiejś dziewczynce. Chłopcy, zawsze mogą założyć czapkę, ale dla dziewczynek brak swoich włosów to zawsze poważniejszy problem.
Każda klientka, która włączy się w akcję, otrzymuje od fundacji Przyjaźni WeGirls certyfikat.

Muszą mieć 25 centymetrów
Aby przekazać włosy, muszą one mieć co najmniej 25 cm. Na jedną perukę potrzeba daru od co najmniej trzech klientek. - Przed ścięciem trzeba odpowiednio je przygotować, umyć, potem osuszyć - wyjaśnia Agata Celmer. - Następnie dzielimy je na odpowiednie sekcje, wydzielamy kilka pasm, Joanna Zawłocka w nowej  fryzurzezaplatamy, - Włosy dzielimy na odpowiednie sekcje, wydzielamy kilka pasm, zaplatamy, zakładamy na początku i końcu recepturkę, i ścinamy - wyjaśnia Agata Cellnerzakładamy na początku i końcu recepturkę. Potem robimy nową fryzurę. U pani Joanny układamy klasycznego boba, w którym będzie nadal bardzo pięknie i kobieco wyglądać.
Wyjaśnijmy, Fundacja Przyjaźni WeGirls pomaga chorym dzieciom i przeciwdziała ich społecznemu wykluczeniu. Organizacja głównie skupia się na zbiórce włosów na peruki dla dziewczynek po intensywnej chemioterapii. Zwykle dzieciom oferuje się peruki sztuczne. Są jednak słabej jakości, a przez to mało komfortowe. Na te z naturalnych włosów nie wszystkich stać. Kosztują od 3000 zł wzwyż. W takich sytuacjach przychodzi z pomocą WeGirls i osoby, które ją wspierają, oferując swój czas i umiejętności, jak pani Agata i swoje włosy, jak pani Joanna. Obu paniom gratulujemy poświęcenia i szlachetnej postawy. Zachęcamy też inne przedstawicielki płci pięknej do włączenia się w akcję. Ścięte włosy, przygotowane do zapakowania i wysyłki

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Niezwykła akcja charytatywna
Ela powiedziała :
Bravo Asia za pomysł, chęć i poświęcenie, i przy tym wyglądasz równie extra - z taką buzia to każda fryzura paduje. Pozdrawiam
ściąć włosy to nie poświęcenie. każdy ścina włosy. gdyby tak dała sobie uciąć coś innego aby było dla krzysztofa bęgowskiego vel anna grodzka- o to by było coś.

0
Gravatar
Ela
serdecznie popieram
Bravo Asia za pomysł, chęć i poświęcenie, i przy tym wyglądasz równie extra - z taką buzia to każda fryzura paduje. Pozdrawiam
0
Gravatar
Renata
RE: Niezwykła akcja charytatywna
Asiu, moja sąsiadko. Jestem pełna podziwu. W nowej fryzurze wyglądasz ślicznie( jak zawsze). Szkoda, że ja nie mam tak pięknych i długich włosów.....
0
Gravatar
iza
świetna pomoc
Asiu wyglądasz super, a jakaś dziewczynka będzie bardzo szczęśliwa.
0
Gravatar
madzia
RE: Niezwykła akcja charytatywna
bardzo fajna akcja, popieram z całego serca
0

Przeczytaj także