- Przez dwa tygodnie po złożeniu wniosku do sądu prezes Kurowski nie znalazł czasu, żeby poinformować o tym zarząd powiatu - powiedział starosta Marek WarcholińskiPrzez ostatnie tygodnie relacjonowaliśmy płacowe negocjacje pielęgniarek z prezesem Krzysztofem Kurowskim. W tym samym czasie prezes przygotowywał się do złożenia wniosku o upadłość SCM. Zdecydowana postawa radnych powiatowych na nadzwyczajnej sesji rady powiatu zmusiła Krzysztofa Kurowskiego, prezesa SCM, do podjęcia rozmów płacowych z pielęgniarkami.

– Zarząd powiatu natychmiast po sesji przystąpił do prac nad nowelizacją budżetu tak, żeby znaleźć środki potrzebne na podwyżki, m. in. wystosował wniosek do banku o prolongatę spłaty kredytu – powiedział Marek Warcholiński, starosta strzeliński. - Już po sesji prezes Kurowski uczestniczył w posiedzeniu zarządu powiatu(3 marca br. – red.), gdzie mówił o sytuacji SCM. Nie wspomniał o pracach nad wnioskiem o postawienie SCM w stan likwidacji, tego samego dnia nie informując zarząd i załogę złożył wniosek do sądu o upadłość likwidacyjną. Złożenie wniosku odbyło się dzień wcześniej niż spotkanie z pielęgniarkami, w którym uczestniczyłem i trzy dni przed zawarciem porozumienia w sprawie wynagrodzeń. 11 marca uczestniczyłem wspólnie z panem prezesem w spotkaniu z dyrektor NFZ we Wrocławiu, tam również nie zostałem poinformowany o złożonym w sądzie wniosku. Tego samego dnia przed powołaniem nowej rady nadzorczej rozmawiałem z Panem Jerzym Matusiakiem, przewodniczącym rady nadzorczej, który nie przekazał mi informacji o złożeniu wniosku o upadłość. Dopiero 16 marca, na spotkaniu, w którym uczestniczyła Ewa Mańkowska, dolnośląska wicemarszałek, Paweł Miłek, wyznaczony nadzorca sądowy i Krzysztof Kurowski dowiedziałem się, że prezes już 3 marca złożył wniosek o upadłość likwidacyjną SCM. Następnego dnia poinformowałem o tym członków zarządu powiatu, a 18 marca nową powołaną tydzień wcześniej Radę Nadzorczą, która tego samego dnia spotkała się z prezesem Kurowskim, który również przed radą nadzorczą chciał zataić swoje działania – poinformował nas starosta.
Pierwszym krokiem na drodze do ogłoszenia upadłości jest złożenie odpowiedniego wniosku do sądu. Prezes Kurowski złożył taki wniosek już 3 marca, później na wniosek sądu, 10 marca, uzupełnił go, a 12 marca sąd powołał Pawła Miłka na nadzorcę sądowego SCM. – Na spotkaniu, które odbyło się 16 marca, spytałem prezesa Kurowskiego wprost, dlaczego nie poinformował właściciela spółki (zarząd powiatu, który reprezentuje powiat strzeliński – red.) o zamiarze postanowienia spółki w stan likwidacji. W odpowiedzi usłyszałem, że prezes nie spodziewał się, że sąd tak szybko powoła nadzorcę. Pozostawiam to bez komentarza. Prezes Krzysztof Kurowski został zaproszony na posiedzenia zarządu na poniedziałek 23 marca,potwierdził swój udział w posiedzeniu na godz. 9,45. Pojawił się w starostwie nie po to aby tak jak zdeklarował uczestniczyć w zarządzie ale tylko po to żeby złożyć rezygnację z pracy z 6 miesięcznym wypowiedzeniem oraz oraz poinformować o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu SCM. Po czym telefonicznie poinformował wicestarostę, że ze względu na stan zdrowia nie może uczestniczyć w posiedzeniu zarządu. Powszechnie wiadomo, że SCM jest od wielu lat w trudnej sytuacji finansowej i że ta sytuacji nie powstała dzisiaj, z dnia na dzień, jest skutkiem podejmowanych wcześniej decyzji i zaniedbań. Jednak postawa prezesa Kurowskiego wobec właś
ciciela SCM, czyli Powiatu Strzelińskiego, jak również wobec załogi szpitala jest naganna i nieodpowidzialna. Nie zmienia to faktu, że obecny Zarząd będzie robił wszystko aby szpital w Strzelinie nadal funkcjonował – powiedział starosta.
Najbliższy tydzień będzie kluczowy dla przyszłości strzelińskiego szpitala. Na światło dzienne wychodzą coraz to nowe fakty, choćby ten o odprawie, jaką prezes Kurowski otrzyma po złożeniu rezygnacji z pracy. Zweryfikujemy posiadaną wiedzę na ten temat i ujawnimy szczegóły w najbliższym wydaniu „Słowa Regionu”.
W przypadku powiatu strzelińskiego i SCM sprawdziła się stara prawda, zdradzany mąż jako ostatni dowiaduje się, że żona go zdradza.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Warhlak
kino
Ja myślałem że odsunięcie od władzy byłego starosty coś zmieni. Myliłem się. To co się teraz dzieje to jest jakaś masakra, szpital potajemnie do sprzedaży, oddziały do likwidacji, ludzie na bruk. Zespół placówek oświatowych, wybory nowego dyrektora, najgorsza kandydatura i osoba zostaje dyrektorem tylko dlatego że pozostali byli powiązani z byłym starostą. Rozdzielenie centrum, ja się pytam po co??? Kasy nie ma a tu powstaje nowy (stary twór) zamiast szukać oszczędności. Głosując na obecnego starostę myślałem że w końcu układy się skończą, myliłem się. Jestem pewny że konkurs na dyrektora szkoły w Ludowie to tylko proforma, bo pewne jest że konkurs wygra skończony politycznie Pan Ryszard H. obecnie kolega starosty lub jego przemiła siostra Anna .. Co kraj to obyczaj, czy ktoś chce się ze mną założyć??? Pozdrawiam i życzę sukcesów wszystkim poplecznikom, karierowiczom i panu Panie Starosto.
0
Gravatar
karierowicz
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
http://www.prw.pl/articles/view/41911/Byly-prezydent-Swidnicy-pracuje-we-wroclawskim-urzedzie-pracypan Raba ma nowy fach
0
Gravatar
xenomorf
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
Czy za kilka miesięcy nasz szpital kupi spółka polskie szpitale???
0
Gravatar
xenomorf
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
Pamiętacie akcję jak zbierano podpisy przeciw Sołowiejowi w obronie szpitala??? Teraz jest on już dobry? Ciekawe gdzie te podpisy? Może u pani Dorotki? Mogą się przydać? No wtedy był zły a teraz jest dobry???Te rzekoma salowa - kto obniżył wynagrodzenia poprzez zabór dodatków stażowych???
0
Gravatar
xenomorf
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
Salowa powiedziała :
Jakby nie nowy prezes który wycofał z sądu wniosek o likwidację szpitala, to wszyscy byliby już pozwalniani. Więc straszenie pań zwolnieniami jest żałosną wrzutą kogoś kto jest związany z poprzednim starostą i poprzednim prezesem, którym plany związane ze szpitalem pokrzyżowały przegrane przez nich wybory.
Salowa powiedziała :
Jakby nie nowy prezes który wycofał z sądu wniosek o likwidację szpitala, to wszyscy byliby już pozwalniani. Więc straszenie pań zwolnieniami jest żałosną wrzutą kogoś kto jest związany z poprzednim starostą i poprzednim prezesem, którym plany związane ze szpitalem pokrzyżowały przegrane przez nich wybory.
Czemu kłamiesz nieudolnie? Upadłość nie oznacza zwolnienia. I tak naczeka. Wójtowie kasy nie dadzą. No to albo padnie szpital abo go sprzedadzą. I nie podszywaj się pod salową. Wstydu nie masz.

0
Gravatar
Salowa
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
Jakby nie nowy prezes który wycofał z sądu wniosek o likwidację szpitala, to wszyscy byliby już pozwalniani. Więc straszenie pań zwolnieniami jest żałosną wrzutą kogoś kto jest związany z poprzednim starostą i poprzednim prezesem, którym plany związane ze szpitalem pokrzyżowały przegrane przez nich wybory.
0
Gravatar
xenomorf
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
Ciekawe czy prawdziwa jest informacja, że w szpitalu zwolnią salowe a sprzątanie przejmie firma IMPEL??? Może zamiast akty i cywile zamiast kpić powiedźcie ludziom co stracą prace albo przejdą do IMPELA za śmieciowe wynagrodzenie jak dobrze wyszli na głosowaniu na tych ludzi??? No ale przecież nie odpowiecie. Nie potraficie. Po za tym uważam, że szkołę w Ludowie trzeba zamknąć.
0
Gravatar
xenomorf
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
Akta - nie masz nic do powiedzenia? To widać. Pustostan z ciebie.
0
Gravatar
cywil
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
akta powiedziała :
xenomorf powiedziała :
Cytuj :
Człeku marny , a co to jest dobra szkoła ? LO bo mature zdaje prawie 100 % ? Bo nie mają przedmiotów zawodowych a wszyscy uczniowie siedza u swoich belfrów na korkach ??? Ludów jest szkoła specyficzną , dająca uczniom wykształcenie średnie zawodowe, wielu z nich nie ma ambicji uczyć sie dalej więc po prostu odpuszcza sobie maturę , skupiając sie na egzaminach zawodowych. Dlatego też do Ludowa często trafia mlodzież slabsza co nie znaczy że gorsza - mają po prostu w życiu inne priorytety. I uwierz - wielu z absolwentów Ludowa doskonale radzi sobie w przyszłym życiu zawodowym...
Dobra szkoła to taka, która wypuszcza absolwentów słynnych z jakiegoś fachu. Proste pytanie - wskaż mi znanych absolwentów ludowa. Bo tekst, że sobie radzą to ja ci powiem, że absolwenci szkół w Celestynie też sobie radzą. Różnica jest tylko taka,;że Celestyn dostaje tylko subwencję a ludów dodatkowo ma dostać kasę bo subwencja jest mniejsza. Kosztem innych.
...........CYTAT :Dobra szkoła to taka,która wypuszcza absolwentów SŁYNNYCH z jakiegoś fachu!!!!!!! Pytanie : Wg twojego "rozumku" jakie FACHY uważasz za słynne?
xenomorf ma słynny fach - fachmajster lol

0
Gravatar
akta
RE: Powiat strzeliński jak zdradzony mąż
xenomorf powiedziała :
Cytuj :
Człeku marny , a co to jest dobra szkoła ? LO bo mature zdaje prawie 100 % ? Bo nie mają przedmiotów zawodowych a wszyscy uczniowie siedza u swoich belfrów na korkach ??? Ludów jest szkoła specyficzną , dająca uczniom wykształcenie średnie zawodowe, wielu z nich nie ma ambicji uczyć sie dalej więc po prostu odpuszcza sobie maturę , skupiając sie na egzaminach zawodowych. Dlatego też do Ludowa często trafia mlodzież slabsza co nie znaczy że gorsza - mają po prostu w życiu inne priorytety. I uwierz - wielu z absolwentów Ludowa doskonale radzi sobie w przyszłym życiu zawodowym...
Dobra szkoła to taka, która wypuszcza absolwentów słynnych z jakiegoś fachu. Proste pytanie - wskaż mi znanych absolwentów ludowa. Bo tekst, że sobie radzą to ja ci powiem, że absolwenci szkół w Celestynie też sobie radzą. Różnica jest tylko taka,;że Celestyn dostaje tylko subwencję a ludów dodatkowo ma dostać kasę bo subwencja jest mniejsza. Kosztem innych.
...........CYTAT :Dobra szkoła to taka,która wypuszcza absolwentów SŁYNNYCH z jakiegoś fachu!!!!!!! Pytanie : Wg twojego "rozumku" jakie FACHY uważasz za słynne?

0

Przeczytaj także