- Teraz przed gimnazjalistami jeden z najważniejszych wyborów, czyli wybór nowej szkoły - powiedział Aleksander Ziółkowski wicestarostaSzkoły ponadgimnazjalne to zadanie powiatu. Wiadomo, maj to egzaminy dojrzałości. Czy tylko? Spytaliśmy Aleksandra Ziółkowskiego, wicestarostę strzelińskiego, czym jeszcze żyją zarządzający nimi.

O maturach można mówić godzinami. Wiadomo, emocje abiturientów liceów i techników, emocje rodziców i nauczycieli. Dziś jednak chcieliśmy porozmawiać o szkołach ponadgimnazjanych w nieco innym kontekście. Nasz rozmówca, jako wicestarosta, zajmuje się właśnie powiatową oświatą.

- W naszej powiatowej oświacie dzieje się sporo, myślę nawet, że więcej niż poprzednimi laty o tej porze. Po pierwsze rada powiatu podjęła decyzje o powołaniu w Ludowie Polskim nowego zespołu szkół. W tym celu wyłączono ze strzelińskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego szkoły wcześniejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Uchwałę rady poprzedziła burzliwa dyskusja, którą relacjonowaliście Państwo na łamach „Słowa Regionu” – powiedział Aleksander Ziółkowski, wicestarosta strzeliński. – Teraz przygotowujemy się do ogłoszenia konkursu na dyrektora. Chcemy, żeby nazwisko nowej dyrektorki lub dyrektora było znane już w pierwszej połowie czerwca. Podjęliśmy działania, żeby podział dotychczasowego CKZiU przebiegł sprawnie. Żeby sprawiedliwie podzielić przyznany szkołom budżet, ale przede wszystkim, żeby zmiana organizacyjna nie wpłynęła na proces dydaktyczny – zadeklarował wicestarosta.
W najbliższym czasie zostanie ogłoszony również konkurs na dyrektora strzelińskiego liceum. Natomiast nową dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Strzelinie została Beata Schaffner, związana z tą placówką oświatową od lat. – Kandydatura pani Beaty była jedną z trzech zgłoszonych do konkursu i, zdaniem komisji konkursowej, najlepszą – zapewnił nasz rozmówca.

Gimnazjalisto nie zwlekaj
W tym roku nieco później, niż bywało to w latach ubiegłych, dowiemy się, ilu gimnazjalistów wybrało strzelińskie szkoły ponadgimnazjalne. – Dopiero na przełomie czerwca i lipca będziemy dysponować wiedzą, czy nowe kierunki kształcenia zaproponowane przez nasze szkoły, spotkały się aprobata gimnazjalistów. Zachęcam do wcześniejszego składania dokumentów, proszę nie czekać do ostatniej chwili z wyborem szkoły. Swój apel w równym stopniu kieruję do gimnazjalistów, oraz ich rodziców i opiekunów. Wcześniejszy wybór szkoły, wybór kierunku kształcenia opłaca się. Jest więcej czasu na oswojenie się z wyborem nowej szkoły – zaapelował wicestarosta.
I na koniec kilka słów o edukacyjnych inwestycjach. – Dobiega końca największa inwestycja w powiatowej oświacie, czyli termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie. Nie bez problemów spowodowanych koniecznością prowadzenia prac w czasie roku szkolnego i sprostania wymogom konserwatora zabytków, ale nie mam wątpliwości, że była to potrzebna inwestycja. Pewnym utrudnieniem była np. konieczność ocieplania budynku od wewnątrz, a nie od zewnątrz, jak to robi się zazwyczaj. Efekt od strony estetycznej już możemy podziwiać, a o oszczędnościach będzie można powiedzieć więcej po kolejnej zimie – poinformował wicestarosta.
Przyłączamy się do apelu wicestarosty. Gimnazjalisto nie zwlekaj z wyborem szkoły. A do oszczędności, jakie przyniesie termomodernizacja strzelińskiego ogólniaka, wrócimy na wiosnę .

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także