- Politykę zostawmy na boku - apeluje Jacek AugustynGra toczy się o dużą stawkę i dlatego pozostawmy politykę na boku – uważa nasz rozmówca. I na pewno ma rację, bo idzie o przyszłość szpitala.
Jacek Augustyn związany jest z ziemią strzelińską od dawna. Kilka miesięcy temu dał się poznać jako społecznik i inicjator uruchomienia połączenia autobusowego Wiązów – Wrocław – Wiązów.
- Obecna sytuacja strzelińskiego szpitala, który balansuje na krawędzi bankructwa, zmobilizowała mnie do działania. Nie wszyscy wiedzą, że jestem specjalistą w dziedzinie zarządzania służba zdrowia. Chcę wykorzystać swoją wiedzę i kontakty w słusznej sprawie pomocy strzelińskiemu szpitalowi. W pierwszych kontaktach ze starostą Markiem Warcholiński pomógł mi radny powiatowy Zdzisław Rykała. Na spotkaniu, do którego doszło, poinformowałem o możliwości połączenia szpitala i przychodni lekarskiej ze szpitalem uniwersyteckim we Wrocławiu – poinformował Augustyn.
W grę wchodzi Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, znany powszechnie jako szpital na ul. Borowskiej. – Gorąco dziękuję staroście Markowi Warcholińskiemu i burmistrz Dorocie Pawnuk za poważne potraktowanie tej propozycji. Dzięki temu rozpoczęły się rozmowy zarówno z kierownictwem Uniwersytetu Medycznego, jak i dyrekcją szpitala na ul. Borowskiej. Reprezentowaną przez dyrektora naczelnego Piotra Pobrotyna. Więcej, posuwamy się do przodu. Podejmowane przez nas działania mają na celu zachowanie szpitala w Strzelinie, zapewnienie mu warunków rozwoju i bardzo wysokiego poziomu świadczonych usług medycznych. Co równie ważne, prowadzimy rozmowy tak, żeby skala zwolnień w SCM była jak najmniejsza, a nawet, żeby pracownicy spółki i przychodni zachowali miejsca pracy. Jeżeli dojdzie do połączenia, to będzie to konsolidacja szpitala i przychodni gminnej (PZLA – red.). Stąd kluczowa rola w rozmowach nie tylko starosty, ale również burmistrz Pawnuk. Moja rola polega na reprezentowaniu strony strzelińskiej na poziomie roboczych kontaktów ze stroną wrocławską – powiedział nasz rozmówca. Jeżeli na ścianie strzelińskiego szpitala pojawi się tablica informująca, że jest to placówka Uniwersytetu Medycznego, to i w samym szpitalu, i w mieście pojawią się kadra naukowa i studenci medycyny.
Przed negocjatorami jeszcze długa droga. Jeżeli rozmowy zakończą się sukcesem, to sukces będzie miał kilku ojców, jak mówi przysłowie. Ale w tym przypadku będzie to prawda. Bez zgodnego współdziałania starosty, rady powiatu, radnych i burmistrz Strzelina, zarządu i rady nadzorczej SCM i pośrednictwa Jacka Augustyna trudno myśleć o powodzeniu przedsięwzięcia. A gra toczy się przecież o wysoką stawkę o nasze zdrowie i życie.
Rozmowy trwają jak usłyszeliśmy od naszych rozmówców. O postępach w negocjacjach z Uniwersytetem Medycznym będziemy informować na łamach „Słowa Regionu”. Jacek Augustyn poinformował nas, że w najbliższej przyszłości odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami powiatu oraz pracownikami szpitala i poradni gminnej. Wszyscy maja prawo wiedzieć jak będzie wyglądała procedura ratowania szpitala, bo pacjent jest najważniejszy.





UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
to ja
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
Jacek wierze w Ciebie!!!! Wygraj wybory i rządz mądrze!!!!!!!
0
Gravatar
spajker
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
tomekk powiedziała :
spajker powiedziała :
DoktorJudym powiedziała :
Chłopak nie jest przy korycie. Nie bierze naszych pieniędzy. Stara się nie zakładając rąk. nie mówi, że się nie da. Prawdziwy społecznik. Dajcie szanse po czynach poznamy ;)
jego czyny są takie że chce dobrze zarabiać jako poseł czyli żyć z naszych pieniędzy. żaden z niego społecznik tylko człowiek zainteresowany dobrze płatną karierą polityczną. poseł na sejm nie ma być społecznikiem ale dobrze opłacanym najemnikiem dobrze wykonującym swoją pracę. był już poseł narcyz niewypał , który posłowania używał do karmienia swojej pychy a nie do naprawy państwa. ten kandydat na posła jest lepszy od sporej liczby konkurencji i jeżeli nie mówi że się nie da to niech wygra i niech pokaże że się da ( chociażby swoją kandydaturą nie wpuścić do sejmu jakichś the billi)
PO działa ostro.
PO działa więcej niż ostro. posłem PO był the bill a teraz kandydatem na osła - maszynke do głosowania - jest miałka umysłowo nadęta sprzątaczka. to jak samoobrona ( samoobrona przed utratą dojścia do koryta)

0
Gravatar
tomekk
PO samo zło
spajker powiedziała :
DoktorJudym powiedziała :
Chłopak nie jest przy korycie. Nie bierze naszych pieniędzy. Stara się nie zakładając rąk. nie mówi, że się nie da. Prawdziwy społecznik. Dajcie szanse po czynach poznamy ;)
jego czyny są takie że chce dobrze zarabiać jako poseł czyli żyć z naszych pieniędzy. żaden z niego społecznik tylko człowiek zainteresowany dobrze płatną karierą polityczną. poseł na sejm nie ma być społecznikiem ale dobrze opłacanym najemnikiem dobrze wykonującym swoją pracę. był już poseł narcyz niewypał , który posłowania używał do karmienia swojej pychy a nie do naprawy państwa. ten kandydat na posła jest lepszy od sporej liczby konkurencji i jeżeli nie mówi że się nie da to niech wygra i niech pokaże że się da ( chociażby swoją kandydaturą nie wpuścić do sejmu jakichś the billi)
PO działa ostro.

0
Gravatar
spajker
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
DoktorJudym powiedziała :
Chłopak nie jest przy korycie. Nie bierze naszych pieniędzy. Stara się nie zakładając rąk. nie mówi, że się nie da. Prawdziwy społecznik. Dajcie szanse po czynach poznamy ;)
jego czyny są takie że chce dobrze zarabiać jako poseł czyli żyć z naszych pieniędzy. żaden z niego społecznik tylko człowiek zainteresowany dobrze płatną karierą polityczną. poseł na sejm nie ma być społecznikiem ale dobrze opłacanym najemnikiem dobrze wykonującym swoją pracę. był już poseł narcyz niewypał , który posłowania używał do karmienia swojej pychy a nie do naprawy państwa. ten kandydat na posła jest lepszy od sporej liczby konkurencji i jeżeli nie mówi że się nie da to niech wygra i niech pokaże że się da ( chociażby swoją kandydaturą nie wpuścić do sejmu jakichś the billi)

0
Gravatar
hej
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
DoktorJudym powiedziała :
Chłopak nie jest przy korycie. Nie bierze naszych pieniędzy. Stara się nie zakładając rąk. nie mówi, że się nie da. Prawdziwy społecznik. Dajcie szanse po czynach poznamy ;)
kiełbasa wyborcza

0
Gravatar
DoktorJudym
Augustyn przynajmniej się stara.
Chłopak nie jest przy korycie. Nie bierze naszych pieniędzy. Stara się nie zakładając rąk. nie mówi, że się nie da. Prawdziwy społecznik. Dajcie szanse po czynach poznamy ;)
0
Gravatar
Ryho
Augustyn nie jest radnym!
spajker powiedziała :
"jako społecznik i inicjator uruchomienia połączenia autobusowego Wiązów – Wrocław – Wiązów." - społecznik to osoba która wykonuje swoją pracę nieodpłatnie. radny za swoją pracę bierze diety. bez 45% zus i bez 18% pit. społecznik to jest elita.już kilka lat temu pisałem o tym że jakość szpitala zależy od jakości zatrudnionych tam ludzi. jakiś kocięba ma specjalizację w transplatnacji kończyn i ludzie przyjadą do niego chociażby przyjmował ludzi w kotłowni szpitala. ktoś inny będzie miał specjalizację w dożywotnim podleganiu opiece swojej mamy a to sporo za mało aby przedsiębiorstwo szpital strzelin miało więcej klientów niż łóżek. pytam publicznie specjalistę od zarządzania służbą zdrowia. szpital strzelin chce pozyskać status placówki naukowej, specjalistycznej, trup ekonomiczny i organizacyjny dowodzony przez grabarza chce uzyskać splendor placówki naukowej. co ten szpital oferuje w zamian? czy znajomości na które powołuje się pan radny nie kolidują czasami z partyjnym programem likwidacji układów?" i bez pośrednictwa Jacka Augustyna trudno myśleć o powodzeniu" - a ja myślę że bez przywódczej roli towarzysza wiesława też nie da się zdobyć księżyca.sprawa ucichnie już w listopadzie kiedy ekonomiczny real odsunie na bok ekonomiczne i organizacyjne fantazje. oczywiście powodzenia życzę i obym nie miał racji.
Mała drobna uwaga. Augustyn nie jest radnym. Nie bierze grosza z kasy samorządowej.

0
Gravatar
spajker
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
ad. powiedziała :
spajker powiedziała :
"jako społecznik i inicjator uruchomienia połączenia autobusowego Wiązów – Wrocław – Wiązów." - społecznik to osoba która wykonuje swoją pracę nieodpłatnie. radny za swoją pracę bierze diety. bez 45% zus i bez 18% pit. społecznik to jest elita.już kilka lat temu pisałem o tym że jakość szpitala zależy od jakości zatrudnionych tam ludzi. jakiś kocięba ma specjalizację w transplatnacji kończyn i ludzie przyjadą do niego chociażby przyjmował ludzi w kotłowni szpitala. ktoś inny będzie miał specjalizację w dożywotnim podleganiu opiece swojej mamy a to sporo za mało aby przedsiębiorstwo szpital strzelin miało więcej klientów niż łóżek. pytam publicznie specjalistę od zarządzania służbą zdrowia. szpital strzelin chce pozyskać status placówki naukowej, specjalistycznej, trup ekonomiczny i organizacyjny dowodzony przez grabarza chce uzyskać splendor placówki naukowej. co ten szpital oferuje w zamian? czy znajomości na które powołuje się pan radny nie kolidują czasami z partyjnym programem likwidacji układów?" i bez pośrednictwa Jacka Augustyna trudno myśleć o powodzeniu" - a ja myślę że bez przywódczej roli towarzysza wiesława też nie da się zdobyć księżyca.sprawa ucichnie już w listopadzie kiedy ekonomiczny real odsunie na bok ekonomiczne i organizacyjne fantazje. oczywiście powodzenia życzę i obym nie miał racji.
Nie można uogólniać. Oddział położniczy w Strzelinie zajmuje pierwsze miejsce wśród takich oddziałów na Dolnym Śląsku.
pierwsze miejsce w zakresie ilości pacjentek? bieda powoduje dużą liczebność porodów ( patrz afryka). radnym powiatowym , personelowi szpitala domagającemu się podwojenia wynagrodzeń i innym fantastom tudzież jego likwidatorowi nazywanemu prezesem polecam oddział odwykowy, który nie działa dobrze ( odwyk od ich politycznych i ekonomicznych fantazji\)

0
Gravatar
aleosochodzi
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
Ha ha ha aha aha aha aha - placówka uniwersytetu, raczej przechowalnia dla umierających bo takich pacjentów tu będą przysyłać
0
Gravatar
ad.
RE: Kiedy studenci medycyny zjadą do Strzelina?
spajker powiedziała :
"jako społecznik i inicjator uruchomienia połączenia autobusowego Wiązów – Wrocław – Wiązów." - społecznik to osoba która wykonuje swoją pracę nieodpłatnie. radny za swoją pracę bierze diety. bez 45% zus i bez 18% pit. społecznik to jest elita.już kilka lat temu pisałem o tym że jakość szpitala zależy od jakości zatrudnionych tam ludzi. jakiś kocięba ma specjalizację w transplatnacji kończyn i ludzie przyjadą do niego chociażby przyjmował ludzi w kotłowni szpitala. ktoś inny będzie miał specjalizację w dożywotnim podleganiu opiece swojej mamy a to sporo za mało aby przedsiębiorstwo szpital strzelin miało więcej klientów niż łóżek. pytam publicznie specjalistę od zarządzania służbą zdrowia. szpital strzelin chce pozyskać status placówki naukowej, specjalistycznej, trup ekonomiczny i organizacyjny dowodzony przez grabarza chce uzyskać splendor placówki naukowej. co ten szpital oferuje w zamian? czy znajomości na które powołuje się pan radny nie kolidują czasami z partyjnym programem likwidacji układów?" i bez pośrednictwa Jacka Augustyna trudno myśleć o powodzeniu" - a ja myślę że bez przywódczej roli towarzysza wiesława też nie da się zdobyć księżyca.sprawa ucichnie już w listopadzie kiedy ekonomiczny real odsunie na bok ekonomiczne i organizacyjne fantazje. oczywiście powodzenia życzę i obym nie miał racji.
Nie można uogólniać. Oddział położniczy w Strzelinie zajmuje pierwsze miejsce wśród takich oddziałów na Dolnym Śląsku.

0

Przeczytaj także