Alicja Masłowska-Burnos na spotkaniu z czytelnikami. Foto archiwum
Alicja Masłowska-Burnos na spotkaniu z czytelnikami. Foto archiwum
Słońce, woda i dużo wolnego czasu. To na pewno wyidealizowany obraz urlopu, ale pozwólmy sobie latem na odrobinę luksusu. Zróbmy to, na co zazwyczaj brakuje nam czasu… sięgnijmy po książkę. Naszą rozmówczynią była Alicja Masłowska- Burnos.
Zanim poproszę Panią o polecenie naszym czytelnikom kilku tytułów na lato, proszę powiedzieć, jak mijają Pani wakacje?
- Moje tegoroczne wakacje są dość pracowite, niedawno zakończyłam pracę nad ,,Odprowadzam ciszę” drugą częścią trylogii ciszy (premierę powieści wydawnictwo zapowiedziało na październik tego roku.) Po niespełna miesięcznej przerwie od pisania, przystąpiłam do gromadzenia materiałów i wnikliwej analizy dokumentów niezbędnych do napisania trzeciej, ostatniej części trylogii. Moja pisarska pasja, jednak nieodzownie łączy się z zamiłowaniem do czytania, więc nawet przy licznych obowiązkach pozwalam sobie na chwilę zapomnienia przy dobrej lekturze.

Skoro tak, to proszę podzielić się z czytelnikami zarówno Słowa Regionu, jak i Pani debiutanckiej książki wrażeniami z ostatnio przeczytanych książek.
- Chciałabym polecić Wam, Drodzy czytelnicy, kilka pozycji na pozostałą część wakacji spośród tych, po które sięgnęłam tego lata. Według mnie, poniższe pozycje mogą umilić czas na urlopie, lub ubogacić Wasz pełen obowiązków dzień. Wieczorami gdzieś w zaciszu Waszego domu, z kubkiem kawy lub lampką dobrego wina pozwólcie sobie na chwilę zapomnienia.
Pierwsza na mojej liście znajduje się powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, wrocławianki od kilku lat piszącej dla wydawnictwa Nova Res. Samą autorkę miałam okazję poznać niedawno na festiwalu książki w Ząbkowicach Śląskich. ,,Piętno Midasa” to opowieść o zabójczo przystojnym pasjonacie fotografii Jakubie Rojalskim, który podczas przyjęcia weselnego poznaje inspektor Karolinę Linde, na co dzień szefową wydziału śledczego wrocławskiej policji. Kobieta jest sfrustrowana i przemęczona, ponieważ prowadzone przez nią śledztwo w sprawie płatnego zabójcy, nie przynosi postępów. Natomiast Midas uśmierca kolejne ofiary. Wbrew woli obojga jednorazowe spotkania przeradza się w namiętny romans…
Pozycja druga. Agnieszka Walczak-Chojecka to kolejna polska pisarka, której twórczość mnie urzekła. Jej ,,Nie czas na miłość” miała swoją premierę w czerwcu tego roku. To porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych. Niezwykła historia Chorwatki Jasminy i Serba Dragana. Miłość, która w świecie ogarniętym etniczną nienawiścią nie powinna się zdarzyć…
Podczas wakacji nie zapominajmy również o najmłodszych. Dla dzieci polecam serię książeczek Albeny Grabowskiej o Julku i Mai.

Dziękuję za rozmowę.
Jacek Sobko

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Aneta
RE: Literatura z rekomendacją!
Polecam, książka po prostu świetna, koniecznie trzeba przeczytać całą TRYLOGIĘ. Nie można się wprost oderwać, wspaniała fabuła, zaskakujące wydarzenia, wspaniałe dialogi i trzymająca w napięciu do końca akcja - to tylko kilka atutów tej książki.Polecam gorąco!!!
0

Przeczytaj także