- W budżecie województwa dolnośląskiego znalazła się budowa zbiornika retencyjnego w Maleszowie w gminie Kondratowice. Planuje się przeznaczyć na to zadanie 638 432 zł - poinformowała radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Anna Horodyska
- W budżecie województwa dolnośląskiego znalazła się budowa zbiornika retencyjnego w Maleszowie w gminie Kondratowice. Planuje się przeznaczyć na to zadanie 638 432 zł - poinformowała radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Anna Horodyska
Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego na ostatniej sesji 22 grudnia 2016 roku przyjęli budżet na rok 2017. Nie brakuje w nim zadań związanych z powiatem strzelińskim. Na budowę ronda, wraz z infrastrukturą towarzyszącą na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 395 i 396 w Strzelinie zaplanowano 4 793 863 zł.
Znalazły się również środki na dokończenie dokumentacji budowy obwodnicy Ludowa Polskiego w kwocie 69 015 zł. - Myślę, że jest to już ostatni etap dokumentacji. Mam też zapewnienie od marszałka, że będzie starał się pozyskać środki krajowe na budowę tej obwodnicy. Jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy, to województwo będzie przesuwać środki w ramach swojego budżetu. Czekamy więc na rozwój sytuacji - tłumaczyła radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Anna Horodyska. W budżecie znalazła się także budowa zbiornika retencyjnego w Maleszowie w gminie Kondratowice. Planuje się przeznaczyć na to zadanie 638 432 zł. - Od kiedy jestem w sejmiku niejednokrotnie poruszałam temat Maleszowa. Jeżeli budowa tego zbiornika się rozpocznie, to uważam to za duży sukces. Wielokrotnie składałam interpelacje w tej sprawie - wyjaśniała radna.
Ruszy także budowa drogi wojewódzkiej od węzła przy autostradzie A4 na ul. Karkonoskiej we Wrocławiu do ronda w Żernikach oraz do granic Wrocławia przy ul. Buforowej. - Na ten cel przeznaczono prawie 9 000 000 zł. Znacznie ułatwi to dojazd do pracy mieszkańcom naszego powiatu - stwierdziła Horodyska. Dodała także, że Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podpisał porozumienie z powiatem strzelińskim, w którym przekazuje pieniądze na utrzymanie dróg wojewódzkich 395 i 396. Jest też program infrastruktury drogowej, który zakłada budowę chodników, zatok autobusowych i ciągów pieszo-rowerowych. W związku z nim UMWD w ramach porozumienia z gminą Strzelin przekazał 482 820 zł na te cele.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
up do likwidacji
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kukiz15-urzedy-pracy-do-likwidacji,5,0,2238213.html
0
Gravatar
Ania
Panie Tomaszu!
Zgadza się. Mam prawo pytać ale Pan nie odpowiada na pytania. A Strzelin to zbyt małe miasto i Pana przeszłość nie jest tajemnicą. Nie jest wiarygodny i tyle. Unika Pan niewygodnych pytań na temat własnych czynów a oczernia innych. Pan ma obsesję na punkcie Pani Burmistrz i tyle. Zamiast uczciwie pracować i płacić podatki, zajmuje się Pan donosicielstwem i to na nasz koszt. Dlatego oczekuję wyjaśnień ile wydało gminne stowarzyszenie na Pana działalność i z jakich narzędzi Pan korzysta do swoich pasozytniczych działań? Czy Pana działalność dotyczy wyłącznie gminy i jej jednostek? Czy ma Pan zamiar zwrócić te środki? Jak nie to czy posiada Pan faktury potwierdzajace oplacanie internetu, zakupu komputera, drukarki, papieru, tonera itp.? Czy na fb opublikuje Pan wydatki powiatu i jemu podleglym jednostkom?
0
Gravatar
...
Pan Tomasz
Jeśli chodzi o ukierunkowanie Pana Tomasza w jedną strone to w sumie jest taka darmowa reklama.Podobno nie ważne jak się mówi ważne że się mówi.Z tego też powodu aktorzy i różnego rodzaju celebryci w większości przypadków nie ciągają brukowców po sądach.Czy Pan Tomasz zdaje sobie z tego sprawe?
0
Gravatar
Tomek Mondrzejewski
Kontynuuj
Ania powiedziała :
Panie Tomaszu. Proszę odpowiedzieć na konkretne pytanie. Bo w mojej ocenie Pana działania są nakierowane w jedno konkretne miejsce. Przeswietl Pan działania poprzedniego prezesa szpitala, jego przetargi i wydatki, kogo zatrudnial i za ile. Skontroluj wydatki powiatu. Pana ataki w jedną stronę świadcza o obsesji i nie są to działania społecznika. Dlatego pytam kolejny raz. Czy dzialania Pana dotyczą tylko gminy i jej podmiotów? Czy Pan nie żeruje na podatnikach i placi wyłącznie w wlasnej kieszeni za te bzdurne skargi i wnioski? Bo jezeli to prawda co mówią o Panu, ze Pan przesiaduje w gminnej placowce i na koszt gminy tworzy te wszystkie donosy to Pana zaden spolecznik tylko społeczny pasożyt.Ale jezeli Pana zaangażowanie bedzie tak rzetelne jak wywiazywanie sie z zobowiązań wobec innych w trakcie Pana kariery elektryka to myślę, ze jest Pan skończony.
Konstytucja inne akty prawne gwarantują każdemu obywatelowi RP możliwość zadawania pytań,więc proszę pytać. Ponadto pisząc to:...co się słyszy", ciężko mówić w Twoim przypadku o potrzebie spolecznej, która miałabyś się kierować,wskazu jac mi,co i jak, a tylko o animozji i antagonizmie.Ciekawy rowniez dla mnie jest watek elektryczny, wiec prosze bez krempacji dalej anonimowo kontynuować...Przyznaje, nie jestem ani biały, ani czarny,dlatego Twoja łożkowa pamięć będzie,jak mysle,nie tylko dla mnie bezcenna.

0
Gravatar
Ania
Do Pana Tomasza
Panie Tomaszu. Proszę odpowiedzieć na konkretne pytanie. Bo w mojej ocenie Pana działania są nakierowane w jedno konkretne miejsce. Przeswietl Pan działania poprzedniego prezesa szpitala, jego przetargi i wydatki, kogo zatrudnial i za ile. Skontroluj wydatki powiatu. Pana ataki w jedną stronę świadcza o obsesji i nie są to działania społecznika. Dlatego pytam kolejny raz. Czy dzialania Pana dotyczą tylko gminy i jej podmiotów? Czy Pan nie żeruje na podatnikach i placi wyłącznie w wlasnej kieszeni za te bzdurne skargi i wnioski? Bo jezeli to prawda co mówią o Panu, ze Pan przesiaduje w gminnej placowce i na koszt gminy tworzy te wszystkie donosy to Pana zaden spolecznik tylko społeczny pasożyt.Ale jezeli Pana zaangażowanie bedzie tak rzetelne jak wywiazywanie sie z zobowiązań wobec innych w trakcie Pana kariery elektryka to myślę, ze jest Pan skończony.
0
Gravatar
Tomek Mondrzejewski
Skanujesz już może rejestr umów SOK u?
beneficjent powiedziała :
Tomek Mondrzejewski powiedziała :
[quote name="lekarz"]Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
lekarz powiedziała :
Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
Po raz kolejny płacą Ci w pracy, a Ty w tym samym czasie robisz coś innego w ramach umowy zlecenia?Normalka może wkrótce się skończyć.
A Tobie ciepło w Stowarzyszeniu Inicjatyw i wygodnie? Podobno przychodzisz juz tam jak do pracy. Fajnie tak za darmo ze wszystkiego korzystać? Dziwie się ze prezes SISG Pawnuk na to jeszcze pozwala.[/quoteTo jednak prawda,ze masz problem ze zrozumieniem treści STATUTU SISG. To moze przedkladac sie również na zrozumienie Regulaminu SOK i Zarządzenia nr 30 Dyrektora SOK u, no i rzecz jasna na pracę w jednostce samorzadowej.Od kiedy Strzelinski Ośrodek kumtury ma okna od strony CUKITU?

0
Gravatar
beneficjent
RE: Ułatwi to dojazd do pracy
Tomek Mondrzejewski powiedziała :
lekarz powiedziała :
Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
lekarz powiedziała :
Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
Po raz kolejny płacą Ci w pracy, a Ty w tym samym czasie robisz coś innego w ramach umowy zlecenia?Normalka może wkrótce się skończyć.
A Tobie ciepło w Stowarzyszeniu Inicjatyw i wygodnie? Podobno przychodzisz juz tam jak do pracy. Fajnie tak za darmo ze wszystkiego korzystać? Dziwie się ze prezes SISG Pawnuk na to jeszcze pozwala.

0
Gravatar
Tomek Mondrzejewski
Kolejny funkcjonariusz, pisarzem na etacie...
lekarz powiedziała :
Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
lekarz powiedziała :
Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
Po raz kolejny płacą Ci w pracy, a Ty w tym samym czasie robisz coś innego w ramach umowy zlecenia?Normalka może wkrótce się skończyć.

0
Gravatar
lekarz
RE: Ułatwi to dojazd do pracy
Gdzie Ty widzisz ta zależność od Ząbkowickiej? Znowu atak paranoi? Gmina się rozwija dzieki dobrej współpracy. Ty może w swoim urojonym świecie masz inny obraz rzeczywistości ale już nowi inwestorzy, klucz sukcesu, dobre wskaźniki budżetowe i pozyskiwanie środków zewnętrznych świadczą o czymś innym.
0
Gravatar
Tomek Mondrzejewski
Ania moze byc niezalezna
Ania powiedziała :
Tomek Mondrzejewski powiedziała :
Radna nie ma łatwego zadania reprezentując nas, przed wyższymi instytucjami i organami samorzadu terytorialnego, o czym przekonała się niejednokrotnie, a to przez niski poziom, który przedstawia wielu naszych samorządowców.Samorządowców z gm.Strzelin.Gmina Strzelin, ktora powinna byc naturalnym liderem Powiatu i poważnym partnerem dla np Marszałka Przybylskiego, okazuje się dla UMWD, chyba bardziej poligonem doswiadczalnym.Czy Gm.Strzelin, jako inwestor zastepczy, próbując po przetargu zmieniać projekt ronda przy Orlenie może bez wybicia szpadla,wmówić Marszałkowi, ze niemożliwe w gm. Strzelin , NIEISTNIEJE?Badz vetowac obwodnicą dla Ludowa Polskiego, jeśli Marszałek nie zrobi dwóch równoległych tras przez LP?
Pitu, pitu Panie Tomaszu. Pani radna dogaduje sie z gminą wiec Pan jej nie mieszaj w swoje konflikty. Jak Pan jest taki skuteczny to proponuję przeswietlic te nową inwestycję. Pan lubi takie zadania. Ja odnoszę wrażenie, że Pan ma już obsesję na punkcie gminy. Ale inwestycja Pani radnej powinna być przez Pana przeswietlona. Zresztą co ma Pan lepszego do roboty. A propos. Czy Pana działania również tak intensywnie skupiają sie na działalności innych niz gmina jednostach? Oczywiście poza jednostkami gminnymi.
Od radnej Ani oczekuje więcej niezależności od Zabkowickiej i faktycznego liderowania w gm Strzelin, jeśli tego oczywiście chce.Mix z PO i SLD w gm. Strzelin jest hamulcem w rozwoju gm., co najlepiej pokazuje mezalians radnego Litwina z burmistrz. :eek:

0

Przeczytaj także