W ramach projektu na Krynce, poczynając od Przeworna, aż do młyna w Witowicach, miałby powstać szlak wodny do uprawiania turystyki kajakowej. Foto: wiki
W ramach projektu na Krynce, poczynając od Przeworna, aż do młyna w Witowicach, miałby powstać szlak wodny do uprawiania turystyki kajakowej. Foto: wiki
Władze Przeworna, Strzelina i Wiązowa wpadły na bardzo ciekawy pomysł. W związku z tym, że przez teren tych gmin przepływa rzeka Krynka, której uroki znane są wielu miłośnikom przyrody, pomysłodawcy złożyli wniosek w Ministerstwie Sportu i Turystyki na dofinansowanie utworzenia szlaku kajakowego.
W ramach projektu na Krynce, poczynając od Przeworna, aż do młyna w Witowicach, miałby powstać szlak wodny do uprawiania turystyki kajakowej. Ministerstwo początkowo odmówiło przyznania dotacji, gdyż w ocenie urzędników, Krynka ma zbyt mały przepływ, by mogły nią pływać kajaki. Dlatego władze Przeworna, w porozumieniu z władzami Kamiennika, zdecydowały, że do rzeki podłączone zostaną trzy inne strumienie, które znajdują się powyżej Sarb. Tym samym ilość niesionej wody znacznie się zwiększy. Najważniejsze jest to, że projekt ostatecznie otrzymał ministerialne wsparcie i można było zakupić pierwszą partię 10 kajaków. Plastikowe łodzie są już gotowe do wypożyczenia. Pierwszy spływ rzeką planowany jest na najbliższą sobotę 1 kwietnia w południe. Spod zapory w Przewornie, po uroczystym przecięciu wstęgi, w rejs do Witowic popłyną między innymi pomysłodawcy. W tym dniu za spływ nie trzeba będzie płacić, dlatego, oprócz władz, popłyną jeszcze osoby, które przygotowywały projekty. Na pewno na starcie i trasie spływu nie zabraknie mieszkańców i kibiców.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cześ
szlak kajakowy
W&W powiedziała :
Spaiker powiedziała :
Płynących Krynką będę pozdrawiał z brzegu machając białą zasmarkaną chusteczką. Po tym mnie poznacie, że będę stał koło mojego 125p z porysowaną karoserią.
Ja też będę, poznacie mnie po woni naftaliny, po błysku łysiny i po sztucznej szczęce. będę błyszczał medalami otrzymanymi w dobrych czasach PRL.
A ja będę stał z medalem od samego generała Jaruzelskiego

0
Gravatar
Mx
.
Ta. Podróż. Od Przeworna do pierwszych krzaków za:) Szerokiej Krynki życzę:)
0
Gravatar
t.filzmann
RE: Powstaje ciekawy szlak kajakowy
gdyby nie prostata to bym krynkę też zasilił strumieniem.
0
Gravatar
W&W
RE: Powstaje ciekawy szlak kajakowy
Spaiker powiedziała :
Płynących Krynką będę pozdrawiał z brzegu machając białą zasmarkaną chusteczką. Po tym mnie poznacie, że będę stał koło mojego 125p z porysowaną karoserią.
Ja też będę, poznacie mnie po woni naftaliny, po błysku łysiny i po sztucznej szczęce. będę błyszczał medalami otrzymanymi w dobrych czasach PRL.

0
Gravatar
Spaiker
RE: Powstaje ciekawy szlak kajakowy
Płynących Krynką będę pozdrawiał z brzegu machając białą zasmarkaną chusteczką. Po tym mnie poznacie, że będę stał koło mojego 125p z porysowaną karoserią.
0
Gravatar
W&W
RE: Powstaje ciekawy szlak kajakowy
taki spływ dla PIS
0
Gravatar
Ala
RE: Powstaje ciekawy szlak kajakowy
Pomysł bardzo dobry, szkoda że to tylko prima aprilis!!!
0

Przeczytaj także