W posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. Foto: Piotr Cal
W posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. Foto: Piotr Cal
Nasze bezpieczeństwo zależy od sprawności służb, np. policji i straży pożarnej, ale również od nas samych. Z drugiej strony często sami stwarzamy zagrożenie dla siebie i sąsiadów.
W naszym powiecie działa komisja zajmująca się porządkiem i bezpieczeństwem mieszkańców. Odbyło się właśnie pierwsze spotkanie tej komisji. - Na marcowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przyjęliśmy harmonogram prac na cały rok. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku przesłałem do gmin i służb mundurowych, tj. policji i straży pożarnej, propozycję tematów, jakimi powinniśmy się zająć - powiedział Marek Warcholiński, starosta strzeliński. - Członkowie komisji nie zgłosili żadnych uwag do moich propozycji, w związku z tym, po uchwaleniu planu pracy przystąpiliśmy do części roboczej spotkania. W tej części posiedzenia komendanci powiatowi policji i straży pożarnej przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach w naszym powiecie. Głos zabierali również przedstawiciele gmin naszego powiatu i komendant strzelińskiej straży miejskiej.
Z punktu widzenia policji cały czas mamy problem z kradzieżami, a strażacy zwracali uwagę na nielegalne wypalanie traw - poinformował nas.. W związku z tym należy zwrócić większą uwagę na zabezpieczanie mienia. Trzeba zadbać o należyte zamykanie mieszkań i komórek. Nasze bezpieczeństwo podniesie również instalowanie monitoringu tam, gdzie to jest możliwe. - Potencjalny złodziej, widząc monitoring, najpierw zastanowi się, zanim sięgnie po cudze minie. Inaczej sprawa wygląda z podpaleniami traw. Z danych statystycznych KP Straży Pożarnej w Strzelinie wynika, że w kwietniu lawinowo rośnie liczba podpaleń traw. Jest to proceder nielegalny, zabójczy dla środowiska naturalnego a zdarza się, że uszczerbku na zdrowiu doznaje sam podpalacz - powiedział starosta. Innym zagrożeniem, o którym była mowa, jest wysypywanie odpadów komunalnych i nie tylko w miejscach przeznaczonych do tego, czyli problem tzw. dzikich wysypisk. Zebrani byli zgodni co do tego, że należy walczyć z tym nagannym zachowaniem. Uczestnicy posiedzenia nie znaleźli natomiast wspólnego stanowiska w sprawie smogu w Strzelinie. Na konferencji poświęconej smogowi, jaka odbyła się w ubiegłym miesiącu, przedstawiono dane potwierdzające przekroczenie dopuszczalnej zawartości szkodliwych substancji w powietrzu. W konferencji brali udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz organizacji na co dzień zajmujących się monitoringiem i walką ze smogiem na Dolnym Śląsku. Odmiennego zdania był Robert Harhala, komendant strzelińskiej straży miejskiej. Być może, trzeba przeprowadzić badania naukowe, żeby zdiagnozować sytuację smogową w Strzelinie.
Nastepne spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku odbędzie się w czerwcu i będzie poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Komisja zajmie się również zagrożeniem alkoholizmem, narkotykami i środkami psychotropowymi.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Petronella
Zabezpieczony
Z fotografii wynika, że mogę się czuć bezpieczny w I ziemiance a po treści art. to muszę zejść poziom niżej a to sugeruje mina tej Pani.
0
Gravatar
Riki
RE: Sami możemy sobie pomóc
ja powiedziała :
Riki powiedziała :
Walczyć z alkoholem trzeba bo alkohol to twój, mój i wasz wróg
Walczę z nim ale on ma coraz większą przewagę liczebną. lol
Tu się liczy to co masz na myśli pisząc liczebną? Ty masz przewagę jakościowo

0
Gravatar
spajker
RE: Sami możemy sobie pomóc
Riki powiedziała :
Walczyć z alkoholem trzeba bo alkohol to twój, mój i wasz wróg
lać go w mordę!!!!!!!!!! !

0
Gravatar
ja
ja
Riki powiedziała :
Walczyć z alkoholem trzeba bo alkohol to twój, mój i wasz wróg
Walczę z nim ale on ma coraz większą przewagę liczebną. lol

0
Gravatar
Riki
RE: Sami możemy sobie pomóc
Walczyć z alkoholem trzeba bo alkohol to twój, mój i wasz wróg
0
Gravatar
spajker
RE: Sami możemy sobie pomóc
"Komisja zajmie się również zagrożeniem alkoholizmem" produkcja 1 litra czystego spirytusu 99% = 1,12 złotych ( jeden złoty dwanaście groszy). Polmos puszcza brudny spirytus przez filtry, państwo dokłada akcyzę cit pit i vat i z litra za 1,12złotych robi się 2,5 flaszki wódy po 25 złotych każda czyli z 1,12 złotych robi się 62,50 złotych. walka z konsumentami alkoholu jest walką ze sponsorami urzędników żyjących z akcyzy i z vat od alkoholu. "Być może, trzeba przeprowadzić badania naukowe, żeby zdiagnozować sytuację smogową w Strzelinie".- badań nie da się zrobić.naukowcy padną od fetoru zgnilizny z cukrowni. cukrownia zasponsoruje straży miejskiej radiowóz a straż miejska powie że odoru z cukrowni brak a naukowcy z nieznanych przyczyn wykorkowali w okolicach ul ząbkowickiej.
0

Przeczytaj także