W posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. Foto: Piotr Cal

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nasze bezpieczeństwo zależy od sprawności służb, np. policji i straży pożarnej, ale również od nas samych. Z drugiej strony często sami stwarzamy zagrożenie dla siebie i sąsiadów.
W naszym powiecie działa komisja zajmująca się porządkiem i bezpieczeństwem mieszkańców. Odbyło się właśnie pierwsze spotkanie tej komisji. - Na marcowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przyjęliśmy harmonogram prac na cały rok. Jeszcze w grudniu ubiegłego roku przesłałem do gmin i służb mundurowych, tj. policji i straży pożarnej, propozycję tematów, jakimi powinniśmy się zająć - powiedział Marek Warcholiński, starosta strzeliński. - Członkowie komisji nie zgłosili żadnych uwag do moich propozycji, w związku z tym, po uchwaleniu planu pracy przystąpiliśmy do części roboczej spotkania. W tej części posiedzenia komendanci powiatowi policji i straży pożarnej przedstawili informację o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach w naszym powiecie. Głos zabierali również przedstawiciele gmin naszego powiatu i komendant strzelińskiej straży miejskiej.
Z punktu widzenia policji cały czas mamy problem z kradzieżami, a strażacy zwracali uwagę na nielegalne wypalanie traw - poinformował nas.. W związku z tym należy zwrócić większą uwagę na zabezpieczanie mienia. Trzeba zadbać o należyte zamykanie mieszkań i komórek. Nasze bezpieczeństwo podniesie również instalowanie monitoringu tam, gdzie to jest możliwe. - Potencjalny złodziej, widząc monitoring, najpierw zastanowi się, zanim sięgnie po cudze minie. Inaczej sprawa wygląda z podpaleniami traw. Z danych statystycznych KP Straży Pożarnej w Strzelinie wynika, że w kwietniu lawinowo rośnie liczba podpaleń traw. Jest to proceder nielegalny, zabójczy dla środowiska naturalnego a zdarza się, że uszczerbku na zdrowiu doznaje sam podpalacz - powiedział starosta. Innym zagrożeniem, o którym była mowa, jest wysypywanie odpadów komunalnych i nie tylko w miejscach przeznaczonych do tego, czyli problem tzw. dzikich wysypisk. Zebrani byli zgodni co do tego, że należy walczyć z tym nagannym zachowaniem. Uczestnicy posiedzenia nie znaleźli natomiast wspólnego stanowiska w sprawie smogu w Strzelinie. Na konferencji poświęconej smogowi, jaka odbyła się w ubiegłym miesiącu, przedstawiono dane potwierdzające przekroczenie dopuszczalnej zawartości szkodliwych substancji w powietrzu. W konferencji brali udział przedstawiciele urzędu marszałkowskiego oraz organizacji na co dzień zajmujących się monitoringiem i walką ze smogiem na Dolnym Śląsku. Odmiennego zdania był Robert Harhala, komendant strzelińskiej straży miejskiej. Być może, trzeba przeprowadzić badania naukowe, żeby zdiagnozować sytuację smogową w Strzelinie.
Nastepne spotkanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku odbędzie się w czerwcu i będzie poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży. Komisja zajmie się również zagrożeniem alkoholizmem, narkotykami i środkami psychotropowymi.

komentarze   

Permalink6 -1 Petronella
Zabezpieczony
Z fotografii wynika, że mogę się czuć bezpieczny w I ziemiance a po treści art. to muszę zejść poziom niżej a to sugeruje mina tej Pani.
2017-04-23 17:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 0 Riki
RE: Sami możemy sobie pomóc
Cytuję ja:
Cytuję Riki:
Walczyć z alkoholem trzeba bo alkohol to twój, mój i wasz wróg

Walczę z nim ale on ma coraz większą przewagę liczebną. :lol:

Tu się liczy to co masz na myśli pisząc liczebną? Ty masz przewagę jakościowo
2017-04-21 10:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 0 spajker
Cytuję Riki:

lać go w mordę!!!!!!!!!!!
2017-04-21 08:05 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 +2 ja
ja
Cytuję Riki:

Walczę z nim ale on ma coraz większą przewagę liczebną. :lol:
2017-04-20 19:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +5 Riki
2017-04-20 18:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +11 spajker
"Komisja zajmie się również zagrożeniem alkoholizmem" produkcja 1 litra czystego spirytusu 99% = 1,12 złotych ( jeden złoty dwanaście groszy). Polmos puszcza brudny spirytus przez filtry, państwo dokłada akcyzę cit pit i vat i z litra za 1,12złotych robi się 2,5 flaszki wódy po 25 złotych każda czyli z 1,12 złotych robi się 62,50 złotych. walka z konsumentami alkoholu jest walką ze sponsorami urzędników żyjących z akcyzy i z vat od alkoholu.
"Być może, trzeba przeprowadzić badania naukowe, żeby zdiagnozować sytuację smogową w Strzelinie".- badań nie da się zrobić.naukowcy padną od fetoru zgnilizny z cukrowni. cukrownia zasponsoruje straży miejskiej radiowóz a straż miejska powie że odoru z cukrowni brak a naukowcy z nieznanych przyczyn wykorkowali w okolicach ul ząbkowickiej.
2017-04-20 12:22 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież