Uczestnicy II Powiatowego konkursu Piosenki Harcerskiej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Te piosenki najlepiej brzmią przy ognisku. Tym razem, ze względu na porę roku, spotkali się pod dachem. Strzelińskie harcerstwo liczy sobie już ponad 60 lat. Od kilku lat, dzięki zaangażowaniu druhen i druhów skupionych w Gminnej Radzie Przyjaciół Harcerstwa, coraz więcej uczniów szkół z naszego powiatu poznaje harcerskie zwyczaje i tradycje polskiego skautingu.
Z myślą o nich już po raz drugi zorganizowano powiatowy konkurs piosenki. Zgodnie z regulaminem uczestnicy konkursu wykonywali piosenki harcerskie. Mogły to być utwory powstałe u zarania polskiego skautingu, czyli na początku XX wieku, te z lat II Wojny światowej, jak i te nam współczesne.
Choć młodzi harcerze spotkali się na konkursie, to nie rywalizacja ale dobra zabawa i wspólne śpiewanie było najważniejsze. Jurorzy oceniający występy mieli nie lada problem. Poziom artystyczny był wyrównany a wszyscy wykonawcy dobrze czuli się w harcerskim repertuarze. Widownia nagradzała kolejnych wykonawców gromkimi brawami i na swój, oczywiście harcerski, sposób głośno wyrażała swoje zadowolenie. Andrzej Bartnik przekazał chusty harcerzom z „Granitowej piątki”
Jury przyznało dwie równorzędne pierwsze nagrody i dwie drugie. Pierwsze miejsce zajęły Gimnazjum nr 2 ze Strzelina (harcerzy do występu przygotowywał Grzegorz Markocki) oraz Szkoła Podstawowa nr 5 ze Strzelina (drużynę „Granitowa piątka” do występu przygotowała dh. Anna Kłodzińska-Małek). Na drugim miejscu rywalizację zakończyły szkoła z Białego Kościoła (drużynę „Ogniki” prowadzą druhny Beata Put i Anna Rutkowska- Pliszczak) i Szkoła Podstawowa nr 4 ze Strzelina (drużynę „Wataha” prowadzi Justyna Laszczyńska-Mańkowska). Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowała Gminna Rada Przyjaciół Harcerstwa w Strzelinie.
Miłym zaskoczeniem dla harcerzy z „Granitowej Piątki” było wręczenie im chust i naramienników ufundowanych przez Andrzeja Bartnika. Druh Andrzej na co dzień współpracuje z harcerzami z „piątki”, dzieli się doświadczeniami i wspomnieniami, jak to przed laty było w harcerstwie.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że jednym z jurorów był dh Ryszard Gacek, komendant Hufca ZHP Łagiewniki, a konkurs otworzyły Krystyna Pieńkos, dyrektor Gimnazjum nr 2 i Violetta Misa-Pachut, gminny koordynator ds. harcerstwa. A konkurs odbył się we wtorek, 29 marca br., w gościnnych progach strzelińskiego Gimnazjum nr 2.Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież