Niedawno w całej Polsce rozpoczął się egzamin gimnazjalny. O godz. 9:00 uczniowie przystąpili do 60-minutowego testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Pytania dotyczyły m.in. starożytnego Egiptu, renesansu i baroku, a także dochodów UE.
O godz. 11:00 czekał ich półtoragodzinny sprawdzian z języka polskiego. W tym przypadku arkusz nie ograniczał się do pytań zamkniętych, a gimnazjaliści musieli napisać też rozprawkę. W czwartek, 20 kwietnia, uczniowie zmierzyli się przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, a w piątek, 21 kwietnia, z językiem obcym.
W Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Strzelinie do tegorocznego egzaminu przystąpiło 48 uczniów. W tym roku pisała go także uczennica pochodząca z Ukrainy. Jak przekonywała dyrektor Grażyna Ziółkowska, nauczyciele zrobili wszystko, aby uczniowie byli dobrze przygotowani. Prowadzone były też dodatkowe zajęcia dla klas trzecich. – Wszelkie zastępstwa nauczyciele również wykorzystywali na powtórki materiału z klasy pierwszej i drugiej, ale też uzupełnienie treści programowych, które są w klasie trzeciej. Nikt nie zgłaszał nieprzerobionych tematów – powiedziała dyrektor.

Uczniowie o egzaminie
A jak ocenili egzamin pod względem trudności gimnazjaliści z Zespołu Szkół Publicznych w Borowie?
Historia - egzamin nie był prosty, bo było wiele podchwytliwych pytań, uznali uczniowie. Język polski - był łatwy, a najbardziej gimnazjalistów ucieszyło, że jako wypracowanie mieli napisać rozprawkę. Nauki przyrodnicze - trudny, a najwięcej problemów przysporzyły pytania z chemii. Matematyka - egzamin nie był zbyt trudny, ale nad niektórymi pytaniami trzeba było dobrze się zastanowić. Język angielski - część podstawową uczniowie uznali za w miarę łatwą, trudności natomiast pojawiły się, kiedy trzeba było wysłuchać tekstu, a dopiero później rozwiązywać zadania.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także