Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisław Ziąber przedstawił plan naprawy ciągów drogowych masą na gorąco
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie Zdzisław Ziąber przedstawił plan naprawy ciągów drogowych masą na gorąco
Powiatowy Zarząd Dróg w Strzelinie przedstawił harmonogram naprawy dróg masą na gorąco. Prace mają ruszyć w maju. - W kwietniu tego roku został ogłoszony przetarg na dostawę masy. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma STRABAG. W porównaniu do poprzedniego roku zapłacimy o 10 zł netto za tonę masy więcej.
Jest to prawdopodobnie spowodowane zwyżką cen ropy naftowej na rynkach - powiedział dyrektor PZD w Strzelinie Zdzisław Ziąber. Dodał także, że zakupiono 500 ton masy na gorąco. Jest to nieco więcej, aniżeli w zeszłym roku (ok. 470 ton). - Na kwietniowej sesji Rady Powiatu przedstawiłem harmonogram napraw poszczególnych ciągów drogowych, które potrzebują najpilniejszej interwencji. Przewidujemy, że na wskazane przez nas prace masy wystarczy. Trudno jednak przewidzieć, czy uda się naprawić inne ciągi. W razie potrzeby będziemy wnioskować o dodatkowy zakup masy - poinformował dyrektor.
Warto dodać, że w poprzednim roku w okresie wczesnej wiosny pracownicy PZD zużyli 25 ton masy na zimno, a w tym roku 30 ton. - Przyczyniło się to do tego, że te ubytki są mniejsze na wiosnę. Pomimo że zima nie była ani śnieżna, ani mroźna, to straty w nawierzchni występują. Stan dróg asfaltowych na terenie naszego powiatu jest zły od wielu lat. W harmonogramie ujęliśmy te ubytki, które wymagają interwencji w pierwszej kolejności. Pozostałe ciągi będziemy naprawiać na bieżąco, gdyż jesteśmy do tego zobowiązani. Nie przewiduję, abyśmy pominęli jakiś ciąg, który stwarza duże zagrożenie. Oczywiście, prac jest dużo i trzeba zaznaczyć, że jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych, jak również od tego w jakich terminach będziemy otrzymywać masę. Mogą wystąpić sytuacje, kiedy otaczarnia produkuje na własne potrzeby i możemy być wówczas nieco wstrzymani - zakończył Ziąber.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
przyszły starosta
Powiat za nic nie odpowiada?
Drogą z Kondratowic do Białobrzezia nie da się jechać, dziura za dziurą, Pan z PZD powiedział że kiedyś zakleją, gdzie jest Policja, przecież ta droga to zagrożenie zdrowia i życia o zawieszeniu w aucie nie wspomnę. Ludzie my żyjemy w Rosji, komuna wróciła.Generalnie Pan z PZD powiedział że łatają tam gdzie głośniej krzyczą- poważnie to nie żart.
0
Gravatar
Zenek zDst
Do roboty !! Na drogi!
Do roboty drogo w Powiecie sa koszmarne !! Dziury ze mozna nie dlugo tylko rudym 102 przejechać! Od upadku komunu nowych nawierzchni sie nie rob!!!i tylko klei !!a juz nie mowie o koszeniu poboczu Jedzi w Opolskie raptem.50km od Strzelina inny świat !! Mozna ??kiedy zacznie sie rozliczać urzędników ze Ludzie gina na drogach!!
0
Gravatar
Lokator
Do srajker
Cieżarówka może ważyć 40 ton na legalu. Leć na księżyc, może tam Tobie będzie życie pasowało.
0
Gravatar
benjamin
Drogi drogi
Janowo,stary wiązów, zborowice, jedrzychowice po prostu tragedia. Zawieszenie w samochodach pada, felgi także. Jadąc dziury sa jedne na drugich. Nie ma nawet jak tego omijać! Bierzcie się do roboty! Dawajcie! Trzyamamy kciuki!
0
Gravatar
andzia
RE: Naprawią drogi na gorąco
dst powiedziała :
Nie maja pieniędzy na remonty bo starostwo znowu wspiera szpital, nie liczcie że drogi będą w lepszym stanie. Jak wpadniecie w dziurę swoim autem to pomyślcie o tych których wybraliście do rady powiatu. Po czym poznać że to powiat Strzelin, po drogach oczywiście. Naprawiają tam gdzie jest większy raban, czyli powtórka z zeszłego roku, dzisiaj tutaj trzy dziury zakleimy a jutro tam, prokurator się kłania za stwarzanie zagrożenia. Za Gołostowicami tzw rolnicy zasypali rowy teraz będą go odtwarzać wraz z Gmina Kondratowice, zgadnijcie za czyje pieniądze? nikt ani złotówki nie zapłacił za zajęcie pasa drogowego, wniosek orzemy rowy.
Wstyd, zażenowanie wreszcie złość i bezsilność... tak można jedynie skomentować stan dróg powiatu strzelińskiego. Prokuratura powinna zbadać kto (imiennie) doprowadził - poprzez zaniechanie remontów, bieżących napraw wreszcie inwestycji w tym obszarze - do katastrofy na drogach powiatu strzelińskiego. A tymczasem panie i panowie starostowie, radni - byli i obecni), którzy odpowiedzialni są za stan tych dróg mają się dobrze, zajmują wciąż stanowiska i funkcje, pobierają diety, wypłaty i inne apanaże, a drogi dziurawe, a szpital w rozsypce. O kim mowa? To są ci sami od wielu lat, którzy za grosz nie mają odpowiedzialnoś ci żadnej, a wstydu i honoru u nich na próżno szukać... Idą wybory. Pogońmy ich wszystkich w diabły, bo to są szkodniki i niewydarzeńcy, którzy doprowadzili powiat strzeliński do ruiny i wepchnęli w przepaść

0
Gravatar
dst
gadanie nic nie pomoże, drogi jakie są każdy widzi
Nie maja pieniędzy na remonty bo starostwo znowu wspiera szpital, nie liczcie że drogi będą w lepszym stanie. Jak wpadniecie w dziurę swoim autem to pomyślcie o tych których wybraliście do rady powiatu. Po czym poznać że to powiat Strzelin, po drogach oczywiście. Naprawiają tam gdzie jest większy raban, czyli powtórka z zeszłego roku, dzisiaj tutaj trzy dziury zakleimy a jutro tam, prokurator się kłania za stwarzanie zagrożenia. Za Gołostowicami tzw rolnicy zasypali rowy teraz będą go odtwarzać wraz z Gmina Kondratowice, zgadnijcie za czyje pieniądze? nikt ani złotówki nie zapłacił za zajęcie pasa drogowego, wniosek orzemy rowy.
0
Gravatar
Spajker.
RE: Naprawią drogi na gorąco
spajker powiedziała :
Spajker. powiedziała :
Kiedyś byłem zuhem ale mnie wyrzucili z chuwca bo zjadłem o jedną kostkę czekolady więcej niż pozwolił druh. W ten sposób zostałem ukarany za moją niczym nie skrępowaną zachłanność. Uważam, że mi się należała taka kara
ale spajker jest tylko jeden.
Spajkerów jest dwóch

0
Gravatar
spajker
RE: Naprawią drogi na gorąco
Spajker. powiedziała :
Kiedyś byłem zuhem ale mnie wyrzucili z chuwca bo zjadłem o jedną kostkę czekolady więcej niż pozwolił druh. W ten sposób zostałem ukarany za moją niczym nie skrępowaną zachłanność. Uważam, że mi się należała taka kara
ale spajker jest tylko jeden.

0
Gravatar
Spajker.
RE: Naprawią drogi na gorąco
Kiedyś byłem zuhem ale mnie wyrzucili z chuwca bo zjadłem o jedną kostkę czekolady więcej niż pozwolił druh. W ten sposób zostałem ukarany za moją niczym nie skrępowaną zachłanność. Uważam, że mi się należała taka kara
0
Gravatar
spajker
RE: Naprawią drogi na gorąco
na masce, na dachu i na boku mojego samochodu jest mnóstwo czarnych małych punktów, takie czarne piegi. małe kamyczki otoczone smołą walące po karoserii i niszczące lakier. alternatywą jest zniszczone zawieszenie. samochody strabaga wożące kamień żwir i asfalt na remont lub budowę drogi niszczą mniejsze drogi o małej nośności przeznaczone dla lokalnych furmanek a nie dla 30 tonowych ciężarówek.
0

Przeczytaj także