Porozumienie podpisali (od lewej): Robert Kozuń, Marek Warcholiński, Paolo Bortolotto i Zdzisław Koziński
Porozumienie podpisali (od lewej): Robert Kozuń, Marek Warcholiński, Paolo Bortolotto i Zdzisław Koziński
Kształcenie w atrakcyjnych dla młodzieży zawodach to jedna strona funkcjonowania CKZiU w Strzelinie. Druga, to wykształcenie pracownika, o którego będą zabiegać pracodawcy. Pisaliśmy na naszych łamach o znaczących kwotach pozyskanych przez powiat strzeliński, jakie trafią w najbliższym czasie do szkół. Będzie tego prawie 6 mln zł.
Największym beneficjentem projektów edukacyjnych okazało się Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzeline. Popularne technikum otrzyma ponad 2,1 mln zł na wyposażenie lub doposażenie pracowni dydaktycznych w ramach projektu: „Innowacyjne pracownie zawodowe w Powiecie Strzelinskim”. Pracownie powstaną z 85% udziałem środków zewnętrznych, a konkretnie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-20. Dzięki temu i wcześniejszym projektom, CKZiU w Strzelinie jest atrakcyjnym partnerem dla przedsiębiorców i bankowców. Potwierdzeniem tego było podpisanie w ubiegłym tygodniu umów patronackich.
Porozumienia z Gospodarczym Bankiem Spółdzielczym w Strzelinie i Xylem Strzelin Lowara Vogel Polska to szansa dla uczniów i absolwentów CKZiU. GBS współpracuje i wspiera strzelińską szkołę od lat kilkudziesięciu, a Lowara od kilku. Podpisane porozumienie będzie obowiązywało do września przyszłego roku. Wspólnym celem zapisanym w porozumieniu będą m.in. wspólne działania zmierzające do uatrakcyjnienia oferty kształcenia zawodowego dla przyszłych techników Zasadniczej Szkoły Zawodowej CKZiU w Strzelinie oraz kreowanie nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego, otwartego na sugestie pracodawców i dostosowanego do rynku pracy. Bank GBS objął patronatem uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista. Zarówno Lowara, jak i GBS oferują uczniom m.in. praktyki, staże zawodowe, wycieczki dydaktyczne i kursy zawodoznawcze. Dodać należy, że najkorzystniejsze porozumienie nie mogłoby być zrealizowane bez wykwalifikowanej kadry dydaktycznej i pracowników, z CKZiU w Strzelinie.
Przed podpisaniem porozumień o zaletach, sensie i korzyściach płynących dla sygnatariuszy porozumień mówili Marek Warcholiński, starosta strzeliński, Robert Kozuń, dyrektor CKZiU w Strzelinie, a także Aleksandra Skoczylas, HR Generalist Lowara Vogel Polska Sp. z o.o., w imieniu Paolo Bortolotto dyrektora zakładu i Zdzisław Kozicki, prezes zarządu GBS w Strzelinie. Natomiast Anna Horodyska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelinie, podkreślała korzyści dla absolwentów, objętych patronatem kierunków kształcenia zarówno w czasie nauki, jak i później przy szukaniu pracy. Mówiła, że inwestowanie w szkolenie, zwłaszcza techników, których brakuje na rynku pracy, to ze wszech miar dobre posunięcie. Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina, zapowiedziała lokowanie w gminie Strzelin kolejnych zakładów pracy, a co za tym idzie pojawianie się ofert pracy dla absolwentów szkół zawodowych.
Jako „Słowo Regionu” będziemy informować o kolejnych działaniach podejmowanych w ramach podpisanych porozumień. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że uroczyste podpisanie porozumień miało miejsce w auli CKZiU w Strzelinie, w środę, 31 maja br.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Bankowcy i przedsiębiorcy w strzelińskim technikum
ACD powiedziała :
Kiedyś za dyrektora Andrzeja, to chłopaki (ich rodzice za ciężką kasę) w czynie społecznym (prace dyplomowe) doposażali szkołę, remontowali budynki. Pamiętam ten wyzysk i oczekiwanie, co komu przypadło na pracę dyplomową - wyzysk w białych rękawiczkach. I tak moi drodzy powstał - Dar Mlodzieży, na ul. Konopnickiej :-)
Daź więcej?

0
Gravatar
spajker
RE: Bankowcy i przedsiębiorcy w strzelińskim technikum
https://finanse.wp.pl/wysokie-emerytury-to-za-malo-mundurowi-chca-kolejnych-przywilejow-6134903306164353a
0
Gravatar
Abiturient
Czas na pieniądz.
Po szkole opcją na zarobienie pieniędzy, czyli wystartowanie w dorosłe życie jest niestety emigracja. Tak więc, uczcie się, bo stawki po kursie x 4 i x 5, czekają na chętnych, nawet bez praktyki, ale już nawet na tych dobrze przygotowanych teoretycznie.
0
Gravatar
ACD
Prace dyplomowe
Kiedyś za dyrektora Andrzeja, to chłopaki (ich rodzice za ciężką kasę) w czynie społecznym (prace dyplomowe) doposażali szkołę, remontowali budynki. Pamiętam ten wyzysk i oczekiwanie, co komu przypadło na pracę dyplomową - wyzysk w białych rękawiczkach. I tak moi drodzy powstał - Dar Mlodzieży, na ul. Konopnickiej :-)
0

Przeczytaj także