W tym budynku przy ul. Orzeszkowej 17 w Strzelinie prawdopodobnie będzie dom dziecka. Starostwo czeka tylko na pozytywną opinię inspektorów wojewody

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Starostwo Powiatowe w Strzelinie podpisało umowę najmu pomieszczeń, które zostaną przeznaczone na dom dziecka. Jego lokalizacja to ul. Orzeszkowej 17 w Strzelinie. O warunkach najmu oraz o tym dlaczego przeniesienie działalności z Górca do Strzelina jest korzystne poinformował nas wicestarosta strzeliński Aleksander Ziółkowski.
- Realizując uchwałę rady powiatu z 25 maja, podpisaliśmy stosowne umowy, które zmierzają do utworzenia placówki dla maksymalnie czternastu podopiecznych. Celowo użyłem tutaj liczby mnogiej, ponieważ pierwsza dotyczy okresu potrzebnego na podjęcie działań zmierzających do uzyskania zgody wojewody dolnośląskiego. Po otrzymaniu takiej zgody zacznie dopiero obowiązywać umowa właściwa. Czynsz został wynegocjowany na poziomie 3 tys. złotych miesięcznie. Jego wysokość zależy również od wysokości i terminu wpłaty. Do czasu uzyskania wyżej wymienionej zgody będzie obowiązywała stawka symboliczna - stwierdził wicestarosta.
Więcej w wydaniu papierowym...

komentarze   

Akurat
Cytuję 90210:
Cześć chwilę nie śledzę ale
czy starostwo się już wypowiedziało w sprawie wyboru domu dziecka dla czego tak mały dom wybrali

Nie tylko się nie wypowiadają, ale wręcz zamiatają temat pod dywan. Okoliczni mieszkańcy skierowali do do starostwa i radnych pismo w obronie dzieci. Przypadkiem radni nie dostali kopii listu z materiałami do najbliższej sesji. Może by ktoś kto ma pismo opublikował by je publicznie, to sobie by radni przeczytali
2017-06-24 18:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink25 +3 90210
Przekręt
Cześć chwilę nie śledzę ale
czy starostwo się już wypowiedziało w sprawie wyboru domu dziecka dla czego tak mały dom wybrali
2017-06-23 21:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink24 +4 Lulek
Mają gdzieś mieszkańców
[quote name="Johny"]Pierwsza sprawa. Placówkami opiekuńczymi włada starosta nie burmistrz, więc ten super interes jest dziełem pana Marka Warcholińskiego.
Wszyscy, którzy plują na negatywne wpisy mieszkańców osiedla niech przemyślą w czyim interesie (bo na pewno ani dzieci ani mieszkańców osiedla) jest umieszczenie 14 chłopców w wieku od 10 do 14 lat w 100 metrowym budynku na 4 arowej działce. Budynek ma 4 pokoje.
Ciekawe jest to, że w pierwotnej wersji miał powstać nowy budynek w Górcu na działce, która nalezy do starego domu dziecka. Tylko pewnie mają już jakiegoś kupca, który nie po to kupuje dworek aby mu obok budować dom dziecka. Lepiej dzieciaki wcisnąć do jakieść klitki i niech się martwią jacyś frajerzy, którzy budowali domki na kredyty 30 letnie, no ale cóż nie ma w sąsiedztwie nikogo z tak szerokimi barami.[/quote

Z mieszkańcami Góra rozmawiali - a czy ktoś rozmawiał z mieszkańcami tej ulicy, tego osiedla wschodniego? W dupie nas mają.
2017-06-22 17:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink23 +4 Ma123
Starosta ma czas do 2020
Sam starosta w artykule wypowiada się że mają czas do 2020 to po co pośpiech a no pewnie kupiec już jest a czy radni co głosowali za umieszczeniem dzieci w piwnicy to będą mogli też przed tvn lub polsatem wystąpić i powiedzieć że to dla ich dobra siedzą w piwnicy
2017-06-22 17:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink22 +3 Johny
coś w temacie
Pierwsza sprawa. Placówkami opiekuńczymi włada starosta nie burmistrz, więc ten super interes jest dziełem pana Marka Warcholińskiego.
Wszyscy, którzy plują na negatywne wpisy mieszkańców osiedla niech przemyślą w czyim interesie (bo na pewno ani dzieci ani mieszkańców osiedla) jest umieszczenie 14 chłopców w wieku od 10 do 14 lat w 100 metrowym budynku na 4 arowej działce. Budynek ma 4 pokoje.
Ciekawe jest to, że w pierwotnej wersji miał powstać nowy budynek w Górcu na działce, która nalezy do starego domu dziecka. Tylko pewnie mają już jakiegoś kupca, który nie po to kupuje dworek aby mu obok budować dom dziecka. Lepiej dzieciaki wcisnąć do jakieść klitki i niech się martwią jacyś frajerzy, którzy budowali domki na kredyty 30 letnie, no ale cóż nie ma w sąsiedztwie nikogo z tak szerokimi barami.
2017-06-22 14:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink21 +3 90210
Babka ma rację
Cytuję takitam:
Cytuję W:
[quote name="kasia"]jak dla mnie - skandal. Rata 3000 to przy kredycie hipotecznym w wysokości ponad pół miliona na 20 lat. Zamiast płacić wynajem lepiej wybudować . I to z opcją, że w przyszłości można coś dobudować albo np. zmienić funkcję. Starostwo zawsze będzie potrzebować nieruchomości na cele socjalne. A jeżeli nie? To za 20 lat sprzeda i kasa wróci do budżetu.

Cytuję kasia:
jak dla mnie - skandal. Rata 3000 to przy kredycie hipotecznym w wysokości ponad pół miliona na 20 lat. Zamiast płacić wynajem lepiej wybudować . I to z opcją, że w przyszłości można coś dobudować albo np. zmienić funkcję. Starostwo zawsze będzie potrzebować nieruchomości na cele socjalne. A jeżeli nie? To za 20 lat sprzeda i kasa wróci do budżetu.

Cytuję kasia:
jak dla mnie - skandal. Rata 3000 to przy kredycie hipotecznym w wysokości ponad pół miliona na 20 lat. Zamiast płacić wynajem lepiej wybudować . I to z opcją, że w przyszłości można coś dobudować albo np. zmienić funkcję. Starostwo zawsze będzie potrzebować nieruchomości na cele socjalne. A jeżeli nie? To za 20 lat sprzeda i kasa wróci do budżetu.

Co więcej można wybudować coś co się nadaje na taką placówkę. Odpowiednia liczba i rozkład pomieszczeń, wyposażenia i ocieplenie budynku itp. Ale tu raczej nie chodzi o budynek i dzieci, ale o zagospodarowanie rudery której nikt nie chciał kupić. Trzeba sobie pomagać

brawo ty...[/quote

Dokładnie nikt nie chciał kupić rudery a teraz chcą dzieci z gorca przenieść
a co na to radni chyba chcą rozgłosu i jakiejś tv ciekawe kto pierwszy pęknie
Skandal to że dyrektora domu nie protestuje że tam jest za mało miejsca
2017-06-21 23:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink20 +4 takitam
RE: Nowy dom dziecka w Strzelinie
Cytuję W:
Cytuję kasia:

Cytuję kasia:

Cytuję kasia:

Co więcej można wybudować coś co się nadaje na taką placówkę. Odpowiednia liczba i rozkład pomieszczeń, wyposażenia i ocieplenie budynku itp. Ale tu raczej nie chodzi o budynek i dzieci, ale o zagospodarowanie rudery której nikt nie chciał kupić. Trzeba sobie pomagać

brawo ty...
2017-06-21 22:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Zgoda
Cytuję kasia:

Cytuję kasia:

Cytuję kasia:

2017-06-21 22:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink18 +4 kasia
RE: Nowy dom dziecka w Strzelinie
2017-06-21 21:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink17 +5 90210
Wynajem domu za 1zl PLN
Skoro dzieci mogą być w piwnicy to dlaczego wynajmować ten dom za 3000 zł PLN miesięcznie może niech starosta wynegocjuje 1 zł pln. To fakt NIK nie dał by za ten dom 3 koła miesięcznie to jaki układ
2017-06-21 18:08 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież