W tym budynku przy ul. Orzeszkowej 17 w Strzelinie prawdopodobnie będzie dom dziecka. Starostwo czeka tylko na pozytywną opinię inspektorów wojewody

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Starostwo Powiatowe w Strzelinie podpisało umowę najmu pomieszczeń, które zostaną przeznaczone na dom dziecka. Jego lokalizacja to ul. Orzeszkowej 17 w Strzelinie. O warunkach najmu oraz o tym dlaczego przeniesienie działalności z Górca do Strzelina jest korzystne poinformował nas wicestarosta strzeliński Aleksander Ziółkowski.
- Realizując uchwałę rady powiatu z 25 maja, podpisaliśmy stosowne umowy, które zmierzają do utworzenia placówki dla maksymalnie czternastu podopiecznych. Celowo użyłem tutaj liczby mnogiej, ponieważ pierwsza dotyczy okresu potrzebnego na podjęcie działań zmierzających do uzyskania zgody wojewody dolnośląskiego. Po otrzymaniu takiej zgody zacznie dopiero obowiązywać umowa właściwa. Czynsz został wynegocjowany na poziomie 3 tys. złotych miesięcznie. Jego wysokość zależy również od wysokości i terminu wpłaty. Do czasu uzyskania wyżej wymienionej zgody będzie obowiązywała stawka symboliczna - stwierdził wicestarosta.
Więcej w wydaniu papierowym...

komentarze   

Permalink109 +3 Święta
Święta
Cytuję Ciekawy:
"Pod nieobecność dzieci, które przebywały w szkole, przyglądaliśmy się warunkom ..."
Pytanie do pana redaktora:
1. Dlaczego pod nieobecność ?? Kultura wymaga by odwiedziny były w czasie obecności mieszkańców. Tak myślę.
2. Jeżeli redaktor, był i widział to pewnie zrobił zdjęcia. Proszę się podzielić. Tak przy okazji. Mam takie mieszkanie 70 metrów i zastanawiam się jak zakwaterować tam 18 robotników budowlanych. Marudzą że to niehumanitarne. Tłumacze im że starosta i wicestarosta w gazecie wystąpili, twierdząc, że taki tłok jest po to żeby było jak w domu. No to jak pokaże im się zdjęcia, że można to im oczy zbieleją.No właśnie przecież im ciasnej tym lepiej a na choinkę miejsce mają? Niech pokażą zdjęcia ale nie jak dzieci nie ma jak są i te w piwnicy też.
2017-12-15 14:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink108 +4 Ciekawy
Propozycja
"Pod nieobecność dzieci, które przebywały w szkole, przyglądaliśmy się warunkom ..."
Pytanie do pana redaktora:
1. Dlaczego pod nieobecność ?? Kultura wymaga by odwiedziny były w czasie obecności mieszkańców. Tak myślę.
2. Jeżeli redaktor, był i widział to pewnie zrobił zdjęcia. Proszę się podzielić. Tak przy okazji. Mam takie mieszkanie 70 metrów i zastanawiam się jak zakwaterować tam 18 robotników budowlanych. Marudzą że to niehumanitarne. Tłumacze im że starosta i wicestarosta w gazecie wystąpili, twierdząc, że taki tłok jest po to żeby było jak w domu. No to jak pokaże im się zdjęcia, że można to im oczy zbieleją.
2017-10-30 22:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink107 +3 Dom
Nowy dom
nowy dom
jeszcze nie sprzedali a już wydali - może trzeba kupić odpowiedni dom dla dzieci a nie trzymać je w piwnicy
na Orzeszkowej
przyjdź odwiedź dzieci jak wrócą ze, szkoły i zobaczycie że mają ciasno a nie podczas nieobecności :sad:
przykre
2017-10-26 13:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink106 +2 Lulek
Sumienie ich gryzie
Cytuję Mieszkaniec:
Pod nieobecność dzieci, które przebywały w szkole, przyglądaliśmy się warunkom, w jakich mieszkają, a z dyrektor placówki rozmawialiśmy o nowym domu dla czternaściorga wychowanków.


Tak piszą pod nieobecność

Inaczej by się nie zmieścił i krzywdziciele dzieci nie mają się czym chwalić napiszcie że dzieci mają pokój w piwnicy że mają ciasno że nie ma gdzie zaparkować już na ulicy a przecież macie tylko 2 miejsca parkingowe przy domu a muzyka ryczy głośno że na ulicy słychać nie macie czym się chwalićCiekawe jak będą się chwalić przed nik lub TVN a starosta jeszcze zapłacił za art sponsorowany gratuluję
2017-10-08 22:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink105 +2 Lex
RE: Nasz nowy dom
RE: Nasz nowy dom
Jakbym czytał "Nowiny Strzelińskie". Miód się leje.
2017-10-08 21:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink104 +3 Mieszkaniec
Nie ma się czym chwalić
Pod nieobecność dzieci, które przebywały w szkole, przyglądaliśmy się warunkom, w jakich mieszkają, a z dyrektor placówki rozmawialiśmy o nowym domu dla czternaściorga wychowanków.

Tak piszą pod nieobecność

Inaczej by się nie zmieścił i krzywdziciele dzieci nie mają się czym chwalić napiszcie że dzieci mają pokój w piwnicy że mają ciasno że nie ma gdzie zaparkować już na ulicy a przecież macie tylko 2 miejsca parkingowe przy domu a muzyka ryczy głośno że na ulicy słychać nie macie czym się chwalić
2017-10-08 21:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink103 +5 Wrzesień
24 pożegnanie
[quote name="Kasa"]Możecie se tu pisać co chcecie. Za trzy miliony z domu w Górcu te dzieciaki upchną nawet w namiotach albo i bez. Jest w gazecie ogłoszony przetarg. Więc pocałujcie misia w żyć tym swoim pisaniem. Nic to nie da. Jedynie prokurator albo telewizja może zatrzymać to szaleństwo.[/quote


Zapraszają do świętowania że dzieciaki poupychali w piwnicy zapraszajcie i pokażcie też gdzie teraz są
To skandal
2017-09-20 21:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink102 +5 Wrzesień
Tuż tuż
Cytuję Fin:
Cytuję Lulek:
[quote name="Kasa"]Widzę że mimo głosów rozsądku widocznych na tym forum i nie tylko, miłośnicy domów koncentracyjnych nadal budują kolejny w Strzelanie. Są tacy dla których 24 osoby w małej po prlowskiej kostce to warunki wystarczające. Przypomnijmy kim są. Zaczynam.
LISTA WSTYDU:
1. Starosta Warcholiński - szef krzywdzicieli dzieci
2. Wice starosta Ziółkowski - zastępca szefa krzywdzicieli dzieci
3. Dyr domu dziecka Tekiela - marionetka zastępcy krzywdziciela dzieci
4.wlasciciel domu - Gostrowski 3 tys miesięcznie chce za krzywdę dzieci
5.
Dopiszcie kolejnych którzy głosowali za tym skandalem i tę listę wstydu będzie można wklejać gdzie się tylko da. Niech wszyscy się dowiedzą jak jest. Działajmy.[/quote

Te osoby chcą w telewizji wystąpić


W radzie powiatu są:
Mariusz Majewski - Przewodniczący Rady Powiatu Strzelińskiego, Władysław Białkowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Strzelińskiego, Piotr Rozenek - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Strzelińskiego, Aleksander Bek, Agnieszka Bugryn, Eugeniusz Chrzan, Tomasz Gracz, Krzysztof Hutnik, Magdalena Krupa, Jacek Maćkówka, Stanisław Ogrodnik, Jerzy Put, Norbert Raba, Piotr Rozenek, Zdzisław Rykała, Edward Tracz, Marek Warcholiński, Aleksander Ziółkowski - gdzie sprawdzić kto głosował za? Myślę że każdy kto głosował powinien znaleźć się na tej liśći. Raba chyba się wstrzumał.A nasi krzywdziciele dzieci to ile wzięli łapówki żeby te dzieciaki upchac w piwnicy?
A dziwią się Pani sedzinie
2017-08-25 19:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink101 +5 TV
To racja
Cytuję Kasa:
Możecie se tu pisać co chcecie. Za trzy miliony z domu w Górcu te dzieciaki upchną nawet w namiotach albo i bez. Jest w gazecie ogłoszony przetarg. Więc pocałujcie misia w żyć tym swoim pisaniem. Nic to nie da. Jedynie prokurator albo telewizja może zatrzymać to szaleństwo.

Trzeba będzie zainteresować inne gazety i oczywiście tv bo słowo regionu to nie jest niezależna gazeta. Ciekawe czy dyr domu dziecka A. Tekiela jest z siebie zadowolona i może co dzień przed lustrem spojrzeć na siebie i powiedzieć jest dobrze. Czy zdaje sobie sprawę że jak przyjedzie tv i zrobi się afera to ona pierwsza zostanie zwolniona przez starostę za nie udolność. I trzymanie dzieci w piwnicy
Nawiasem mówiąc trzeba zapytać również ministra ile m kwadratowych przypada na jedno dziecko z domu dziecka?
2017-08-04 05:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink100 +5 Kasa
Srebrniki
Możecie se tu pisać co chcecie. Za trzy miliony z domu w Górcu te dzieciaki upchną nawet w namiotach albo i bez. Jest w gazecie ogłoszony przetarg. Więc pocałujcie misia w żyć tym swoim pisaniem. Nic to nie da. Jedynie prokurator albo telewizja może zatrzymać to szaleństwo.
2017-08-03 16:36 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież