Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wieś na uboczu, która przyciąga ludzi spoza naszego powiatu, a nawet województwa. Dlaczego? Jakie skarby kryje w sobie Jagielno?
Jagielno to kolejna interesująca miejscowość z długą historią, którą odwiedziliśmy w ramach cyklu o sołectwach naszego powiatu. O wsi wspomina już „Księga henrykowska”. Wtedy było to Iagelno lub Gagelno. - Koszt budowy nowej świetlicy to ok. 500 tys. zł, dlatego niezbędne jest pozyskanie przez gminę środków na ten cel - mówi Krzysztof HutnikZ dzieła dowiadujemy się, że swą nazwę wieś wzięła od potoku Jagielno, ten zaś od jagła, czyli prosa, z którego uzyskuje się popularną w średniowieczu i obecnie, kaszę jaglaną. W XVII w. zbudowano tam pałac, który przebudowano na początku XX w. na romantyczną neogotycką rezydencję. Po II wojnie światowej budowla stała pusta i obróciła się w całkowitą ruinę. Przetrwały jedynie fragmenty murów. Jak można się domyślić, w Wspólna praca przy wieńcumiędzyczasie pojawił się kupiec spoza powiatu, który nabył ją, miał bujne plany a potem zniknął. - Nabywca chciał stworzyć ośrodek dla kuracjuszy, ale skończyło się na ogrodzeniu - mówi Krzysztof Hutnik, który już 3. kadencję jest sołtysem wsi. - Szkoda, że ten teren został przez właściciela zamknięty ponieważ mogliby z niego w przyszłości korzystać nie tylko mieszkańcy Jagielna czy naszej gminy, ale także goście z zewnątrz. To z kolei skutkowałoby kolejnymi inwestycjami. Tym bardziej, że do zespołu pałacowego należały wozownia, oficyny mieszkalne, a całość otaczał park o powierzchni 10 ha z trzema stawami. Gdy do tego wszystkiego dodamy bardzo atrakcyjne położenie obiektu w bliskim sąsiedztwie lasów, w naturalnym niezmienionym krajobrazie, to naprawdę można tutaj stworzyć bardzo ciekawą ofertę turystyczno-wypoczynkową.Pałac w Jagielnie należał do najpiękniejszych w regionie
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Permalink10 -1 spaiker
RE: Czekamy na nową świetlicę
Cytuję Maria2:
dowcip roku - Spajker ma poczucie przyzwoitości.
Mam nadzieję, że ktoś poinformuje właściciela Brzezicy o wypocinach Spajkera na forum. Świetny materiał na proces odszkodowawczy.
A adminowi przypominam, że gospodarz forum również ponosi odpowiedzialność za wpisy. To tak ku przestrodze.

sypią się minusy, przeworno komuną postkomuną łapówkarstwem i rozdawnictwem państwowych pieniędzy na rzecz prymitywów stoi. im mniejsza miejscowość tym głupsi ludzie. maria2 czyli łapówka 2 nie podnosi już tematu odszkodowania dla łapówkarskiego prymitywa albowiem dostrzegła że to skarb państwa może upomnieć się o odszkodowanie za wydane na rzecz prymitywa dziesiątki milionów. brawo maria2. przyzwoitość dowcip i odwaga jak zwykle po twojej stronie wójcie.
2017-12-07 11:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink9 -4 spajker
RE: Czekamy na nową świetlicę
Cytuję Maria2:
dowcip roku - Spajker ma poczucie przyzwoitości.
Mam nadzieję, że ktoś poinformuje właściciela Brzezicy o wypocinach Spajkera na forum. Świetny materiał na proces odszkodowawczy.
A adminowi przypominam, że gospodarz forum również ponosi odpowiedzialność za wpisy. To tak ku przestrodze.

uuuuuuu, maria2, jestem zawiedziony. ten pałac w brzezicy to nie jest jedyny pałac łapówkarskiego chciwego prymitywa. podać ci tu na forum kwotę i nazwisko urzędnika/urzędników dzięki którym pan prymityw ma od 25 lat miliony od państwa? napisać ci co jedli na kolację wigilijną jego pracownicy-inwalidzi? otóż zrobił on zakupy w macro, tak za 56 000 złotych ostatnio, koniaki i wino zabrał sobie do domu a inwalidzi, dzięki którym ma państwowe profity zjedli sardynki, tak jedna puszka sardynek na 3 osoby wypadła + 2 litry fanty na 6 osób było. policzyć ci pałace prywmitywa? brzezica to mało, wrocław to mało. są jeszcze inne. wszystko na koszt państwa tak jak imperium solorza kulczyka czarneckiego ascopolu i innych. pani premier s. z rodziną kupiła sobie kilkaset hetkarów ziemi na kredyt pod poznaniem na początku lat 90-tych. inflacja szalała, tak 80% rocznie a ona kredyt na ziemię rolną zna 1% dostała. zupełnie przez przypadek zakupione grunty za kilka miesięcy miasto na grunty budowlane zmieniło. pani premier jak każdy solidny poznaniak oddała kredyt wraz z odsetkami już po roku ( po inflacji połowę). grunty przypadkowo zdrożały o 5000%. co za pech. ona jako osoba skromna pełza teraz po podłogach watykanu. przed 1989 ani po 1991 nikt nie wiedział kto to jest ta pani s. nieznana osoba zostaje premierem, ambasadorem w watykanie jest do dzisiaj, podobno masoni wiedzą o co chodzi. no ale wszytsko powyższe to plotki podobnie jak plotki o tym że radek s z grzywką na lewo dla swojego pałacu własny kod pocztowy sobie zażyczył. jak przyjdzie pocztą kolejny odcinek talmudu to listonosz nie zabłądzi.
2017-12-06 20:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink8 -5 spajker
RE: Czekamy na nową świetlicę
Cytuję Maria2:
dowcip roku - Spajker ma poczucie przyzwoitości.
Mam nadzieję, że ktoś poinformuje właściciela Brzezicy o wypocinach Spajkera na forum. Świetny materiał na proces odszkodowawczy.
A adminowi przypominam, że gospodarz forum również ponosi odpowiedzialność za wpisy. To tak ku przestrodze.

"Mam nadzieję, że ktoś poinformuje właściciela Brzezicy o wypocinach Spajkera na forum"--- jesteś przy nadziei, uuuuuuu szkoda. ktoś musi tego typa poinformować albowiem sam nie przeczyta, nie da rady. wspomnę tylko że typ nie jest jeszcze właścicielem brzezicy, on ma tam tylko pałac kupiony za państwowe pieniądze przepisany na wszelki wypadek na rodzinę a przed nim ogromne bmw.
2017-12-06 09:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink7 -3 spajker
RE: Czekamy na nową świetlicę
Cytuję Maria2:
dowcip roku - Spajker ma poczucie przyzwoitości.
Mam nadzieję, że ktoś poinformuje właściciela Brzezicy o wypocinach Spajkera na forum. Świetny materiał na proces odszkodowawczy.
A adminowi przypominam, że gospodarz forum również ponosi odpowiedzialność za wpisy. To tak ku przestrodze.

jezus maria2. toż to doskonały materiał na proces odszkodowawczy skarbu państwa w stosunku do analfabety, który wyciągnął dziesiątki milionów od skarbu państwa numerem na niepełnosprawnego i numerem na wręczenie korzyści państwowemu decydentowi. podać lata i kwoty czy mam zachować przyzwoitość i pozostawić te dane do czasu procesu odszkodowawczego? przypominam iż zakład pracy chronionej dowodzony przez mecenasa dubienieckiego otrzymał 14 milionów i miał przekonanie o bezkarności. drugi zakłąd pracy chronionej jest dowodzony przez analfabetę, otrzymał dużo więcej , amber gold , art b , kamienice w warszawie przejmowane przez prezesa naczelnej rady adwokackiej też miały pozory legalności. mój wpis to naprawdę dobry materiał na proces odszkodowawczy. skarb państwa upomni się o swoje.
2017-12-06 09:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink6 +3 Maria2
RE: Czekamy na nową świetlicę
"... Szkoda, że ten teren został przez właściciela zamknięty ponieważ mogliby z niego w przyszłości korzystać nie tylko mieszkańcy Jagielna czy naszej gminy, ale także goście z zewnątrz. ..."

Sołtysie, niedaleko jest pałac w Strużynie, nieogrodzony, wszyscy z niego mogą korzystać. I jak to ożywiło inwestycje! Jak wieś się rozwinęła!
2017-12-05 22:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink5 0 Maria2
RE: Czekamy na nową świetlicę
dowcip roku - Spajker ma poczucie przyzwoitości.
Mam nadzieję, że ktoś poinformuje właściciela Brzezicy o wypocinach Spajkera na forum. Świetny materiał na proces odszkodowawczy.
A adminowi przypominam, że gospodarz forum również ponosi odpowiedzialność za wpisy. To tak ku przestrodze.
2017-12-05 22:03 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink4 -1 spajker
RE: Czekamy na nową świetlicę
Cytuję Katrin:
Cytuję spajker:
"pojawił się kupiec spoza powiatu, który nabył ją, miał bujne plany a potem zniknął."---- w brzezicy k. borowa pojawił się kupiec na pałac. kupił go za 120 tys. później do remontu dołożył 8 milionów i pałac znów jest jak nowy. oczywiście on go chętnie sprzeda za 22 miliony. sęk tkwi w tym że ten kupiec z brzezicy prowadzi zakład pracy chronionej, nie wchodząc w szczegóły pod pozorem zatrudniania inwalidów dostał już od skarbu państwa około 70 milionów.
myślę że każdy kto dostałby za free pod pozorem zatrudniania inwalidów od skarbu państwa 70 milionów kupiłby sobie taki pałac jako pomnik swojej próżności. ten kupiec z brzezicy wykształcenie zawodowe niepełne kazał sobie namalować nawet swój portret i powiesił go w ciągu polskich władców malowanych przez matejkę. daga z nim.

A kto ci broni kupić pałac? Kup se weź dotację od państwa zatrudnij inwalidów i każ namalować swój portret. Możesz go nawet powiesić przy polskich władcach. Czytając jednak twój wpis wątpliwe jest czy masz chociażby wykształcenie zawodowe :cry: .

kto mi broni? broni mi moje poczucie przyzwoitości. hajke gronkiewitz waltz i mecenas z warszawy też mówili a kto mi zabroni przejąć kamienice, prezydent wrocławia co to na placu solnym kamienicę za 5 tys złotych kupił też robi za mecenasa sztuki a nie za przestępcę. mecenas dubieniecki też jakoś 14 milionów numerem na niewidomych przytulił. mogę też zatrudnić syna premiera jako dupokrytkę do złodziejstwa setek milionów. nie potrzebuję mieć wykształcenia zawodowego, wystarczy naśladować powyższe indywidua.
2017-12-05 10:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink3 -1 Katrin
RE: Czekamy na nową świetlicę
Cytuję spajker:
"pojawił się kupiec spoza powiatu, który nabył ją, miał bujne plany a potem zniknął."---- w brzezicy k. borowa pojawił się kupiec na pałac. kupił go za 120 tys. później do remontu dołożył 8 milionów i pałac znów jest jak nowy. oczywiście on go chętnie sprzeda za 22 miliony. sęk tkwi w tym że ten kupiec z brzezicy prowadzi zakład pracy chronionej, nie wchodząc w szczegóły pod pozorem zatrudniania inwalidów dostał już od skarbu państwa około 70 milionów.
myślę że każdy kto dostałby za free pod pozorem zatrudniania inwalidów od skarbu państwa 70 milionów kupiłby sobie taki pałac jako pomnik swojej próżności. ten kupiec z brzezicy wykształcenie zawodowe niepełne kazał sobie namalować nawet swój portret i powiesił go w ciągu polskich władców malowanych przez matejkę. daga z nim.

A kto ci broni kupić pałac? Kup se weź dotację od państwa zatrudnij inwalidów i każ namalować swój portret. Możesz go nawet powiesić przy polskich władcach. Czytając jednak twój wpis wątpliwe jest czy masz chociażby wykształcenie zawodowe :cry: .
2017-12-05 08:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 +6 Anonim
RE: Czekamy na nową świetlicę
I poco wam świetlica aby stała pusta tak jak w samborowicach śmiech zajmijcie się drogami :-|
2017-12-04 21:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 0 spajker
RE: Czekamy na nową świetlicę
"pojawił się kupiec spoza powiatu, który nabył ją, miał bujne plany a potem zniknął."---- w brzezicy k. borowa pojawił się kupiec na pałac. kupił go za 120 tys. później do remontu dołożył 8 milionów i pałac znów jest jak nowy. oczywiście on go chętnie sprzeda za 22 miliony. sęk tkwi w tym że ten kupiec z brzezicy prowadzi zakład pracy chronionej, nie wchodząc w szczegóły pod pozorem zatrudniania inwalidów dostał już od skarbu państwa około 70 milionów.
myślę że każdy kto dostałby za free pod pozorem zatrudniania inwalidów od skarbu państwa 70 milionów kupiłby sobie taki pałac jako pomnik swojej próżności. ten kupiec z brzezicy wykształcenie zawodowe niepełne kazał sobie namalować nawet swój portret i powiesił go w ciągu polskich władców malowanych przez matejkę. daga z nim.
2017-12-04 20:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz