Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Większą część posiedzenia komisji rewizyjnej Rady Gminy Przeworno poświęcono gminnym przetargom. Pracownica urzędu poinformowała o postępowaniach, które odbyły się w zeszłym roku, a także o tych, które lada dzień będą ogłoszone. Wśród nich pojawiło się kilka ciekawych propozycji...

W środę, 18 kwietnia, w sali obrad Urzędu Gminy Przeworno odbyło się posiedzenie komisji rewizyjnej tamtejszej rady gminy. Otworzył je przewodniczący Wiesław Misiewicz. W pierwszym punkcie Krystyna Pochwała w Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przewornie przedstawiła sprawozdanie z wykorzystania środków w ramach gminnego Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii za rok 2017 rok. Pieniądze na ten program pochodzą z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Na zadania realizowane w ramach tego programu zaplanowano ok. 66 tys. zł. Jedno z pytań zadał Wiesław Misiewicz. Chciał się dowiedzieć czy odnotowano przypadki używania środków odurzających przez młodzież. Pochwała odparła, że policja nie zgłosiła żadnego takie przypadku. Na to zaniepokojony Misiewicz poinformował, iż zawiadomił dzielnicowego, że w okolicach przystanku w Jegłowej znaleziono strzykawkę.

Potem Paulina Solińska z Urzędu Gminy Przeworno omówiła realizację zadań w trybie zamówień publicznych. Wspomniała, że te informacje są szczegółowo przedstawiane w gminnym Biuletynie Informacji Publicznej. - W zeszłym roku mieliśmy trzy przetargi. Pierwszy z nich dotyczył ubezpieczenia majątku i innych interesów gminy Przeworno wraz z jednostkami organizacyjnymi i instytucjami kultury. Drugi dotyczył budowy strefy rekreacyjnej w Przewornie, a trzeci udzielenia kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu oraz spłatę zobowiązań zaciągniętych w latach poprzednich - informowała Solińska.

W dalszej kolejności urzędniczka poinformowała o przetargach, które odbyły się, lub odbędą w tym roku. Mówiła o rozbudowie remizy strażackiej w Przewornie i o przebudowie drogi gminnej w Samborowiczkach. - Mamy też zaplanowaną budowę świetlicy wiejskiej w Jagielnie i napowietrznej ścieżki przyrodniczej na górze Gromnik. Jesteśmy na etapie...
Wiecej w wydaniu papieriowym.

Komentarze   

Permalink3 -1 spajker
RE: Wybudują świetlicę za 750 tysięcy zł?
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-gmina-przestanie-istniec-wszystko,100,0,2405732.html
2018-05-12 18:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink2 -1 Nikt
RE: Wybudują świetlicę za 750 tysięcy zł?
W sumie to jeden przetarg o charakterze inwestycyjnym. Zresztą z artykulu nie wynika czy w jego wyniku cokolwiek powstało. Oby, choc od piaskownic i hustawek pracy nikomu nie przybędzie, może poza ortopedą. Fajtycznie gmina się rozwija.
2018-05-11 16:25 Cytować Zgłoś administratorowi
Permalink1 +2 prosperity
RE: Wybudują świetlicę za 750 tysięcy zł?
Gmina Przeworno kwitnie.
2018-05-11 13:10 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz