Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W ostatnim czasie w kilku miejscach Przeworna można było spotkać mężczyznę, zajmującego się porządkami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zajmował się obiektami użyteczności publicznej. Czy to pasjonat społecznie pracujący na rzecz wsi?
Okazuje się, że tak. Pan Marian Dubin mówi, że „kocha Przeworno” i zależy mu, „aby było piękne”. W pobliżu swojej posesji, blisko poczty, uporządkował klomb. - Wszystko wybiałkowałem i posprzątałem - mówi. - Tak, jak jest tam teraz w tym m- Cieszę się, że w naszej wsi są ludzie, którzy sami podejmują inicjatywy i dbają, aby Przeworno było ładniejsze - mówi Andrzej Łuczakiejscu, powinno wyglądać całe Przeworno.
Mało tego. Ostatnio wyremontował i pomalował swoją farbą słup ogłoszeniowy w centrum. Warto wspomnieć, że Andrzej Łuczak, przewodniczący Rady Gminy Przeworno, mieszkaniec Przeworna, jest inicjatorem tych prac. - Cieszę się, że w naszej wsi są ludzie, którzy sami podejmują inicjatywy i dbają, aby Przeworno było ładniejsze - mówi Andrzej Łuczak. - Myślę tu o panu Marianie Dubinie, który zajął się porządkowaniem miejscowości przed długim weekendem majowym. Takie osoby zawsze trzeba wspierać w działaniach. Uważam, że brakuje ze strony naszego urzędu gminy poparcia dla takich społecznych inicjatyw.Sołtys Krystyna Leszczyńska (po lewej) posadziła z siostrami w kwietnikach  przy cmentarzu w Siemisławicach kwiaty
To nie wszystko. Pan Marian zajął się także porządkowaniem parkingu przy cmentarzu w Siemisławicach. Uprzątnął kwietniki i pozbierał śmieci. Zaraz po tym sołtys Miłocic, Krystyna Leszczyńska, posadziła osobiście w kwietnikach przy cmentarzu kwiaty. - Pomagały mi w tym siostry - mówi. - Kwiaty kosztowały zaledwie 200 zł. Pieniądze na ten cel przeznaczyłam z diety sołeckiej.
- Rynek w naszej wsi, który miał być tak piękny, nie wygląda za sprawą papierków, butelek po alkoholu itd. imponująco - wtrąca Andrzej Łuczak. - W dalszym ciągu przy Ośrodku Zdrowia w Przewornie stoją lampy bez kloszy. Widniejące kikuty nie świecą w nocy, a w dzień straszą przechodniów. Rozmawiałem na ten temat z wójtem, miał się tym zająć, ale do dziś efektów nie widać.
Dobrze, że w Przewornie mieszkają wrażliwi ludzie i nie są obojętni na estetykę. Razi ich nieporządek i sami próbują temu zaradzić. - Muszę dodać, że działania porządkowe były prowadzone w porozumieniu z naszym sołtysem Ludwikiem Hrycakiem. Dlatego w imieniu swoim i sołtysa Przeworna chciałbym podziękować panu Marianowi za szlachetną postawę - kończy Andrzej Łuczak.

Komentarze   

Permalink1 +1 Haha
Inicator :D
Pan Marian do władzy !

Inicajatorom mówimy pa ha
2018-06-03 16:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz