Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Od 6 czerwca sołectwo Romanów ma nowego sołtysa. Jest nim Ryszard Cisakowski, którego podczas wyborów poparło 14 na 25 głosujących mieszkańców wsi. Drugi kandydat, Marek Gajowczyk, uzyskał 11 głosów.
Nad przebiegiem tajnych wyborów czuwała komisja skrutacyjna w składzie Grzegorz Górski, Robert Nowacki i Janina Piskorz, a nad całością spotkania przedstawiciele gminy, w tym sekretarz Urszula Iżykowska-Mroczko. Po odczytaniu wyników, nowy sołtys podziękował mieszkańcom za obdarzenie zaufaniem. Obiecał, że postara się sprostać zadaniu i poprosił o wsparcie, którego na pewno będzie potrzebował. Po jego wystąpieniu, radny Kamil Kamiński w imieniu pracowników gminy i mieszkańców podziękował odchodzącej pani sołtys Agnieszce Kuder za pełnienie tej ważnej funkcji i bardzo dobrą współpracę. Kwiatami podziękowano odchodzącej sołtys Agnieszce Kuder
W dalszej części spotkania mieszkańcy poruszyli ważne kwestie dla wsi, w tym sprawę parkingu przy cmentarzu, wyznaczenia nowego przystanku, niedziałających latarni oraz stanu poboczy i rowów w przysiółku Pogroda.
Dodaj komentarz