Decyzja wójta zbulwersowała niektórych mieszkańców Krzywiny. Wszystko przez klucz do świetlicy wiejskiej
Decyzja wójta gminy Przeworno zbulwersowała niektórych mieszkańców Krzywiny. Wszystko przez klucz do świetlicy wiejskiej. Sołtys uważa, że została zlekceważona. Bardzo dotknięta poczuła się też cała rada sołecka, która chce normalności. Co będzie ze świetlicą?
W każdej miejscowości właścicielem klucza do świetlicy wiejskiej jest sołtys. Mieszkańcy lub stowarzyszenia po wcześniejszym uzgodnieniu mogą dowolnie korzystać z budynku. Jeszcze do ubiegłego tygodnia tak było również w Krzywinie.
Sołtys Wanda Nahajło twierdzi, że została wezwana na spotkanie przez wójta gminy Przeworno Jarosława Taranka. Mówi, że przedstawił jej pismo o wyrażeniu zgody na udostępnienie klucza do świetlicy Kołu Gospodyń Wiejskich w Krzywinie. Dzięki temu mieszkanki mogłyby korzystać ze świetlicy w środy, piątki i soboty w godzinach od 18:00 do 21:00. Jak wyjaśniła zmartwiona sołtys, nie wyraziła na to zgody i nie podpisała pisma. Jak dodaje sołtys, wójt uznał jednak, że klucz mimo wszystko zostanie przekazany.
- Poczułam się okropnie, bardzo poniżona. Nie zgodziłam się, a decyzję podjęto wbrew mojej woli. Wójt zawsze mówił, że to ja jestem odpowiedzialna za świetlicę. Cokolwiek by się nie stało. Jego decyzja, której w żaden sposób nie wyjaśnił, była dla mnie dużym zaskoczeniem. Zostałam zlekceważona – powiedziała zdenerwowana sołtys.
- Poczułam się okropnie, bardzo poniżona. Nie zgodziłam się, a decyzję podjęto wbrew mojej woli - powiedziała zmartwiona sołtys Wanda Nahajło
Odpowiedzialna jedna osoba
Członkowie Rady Sołeckiej w Krzywinie, z którymi rozmawialiśmy, są oburzeni zaistniałą sytuacją i nie rozumieją decyzji wójta. Zgodnie podkreślają, że nikomu nie zabraniają wstępu na świetlicę wiejską. Zależy im jedynie na tym, aby za klucz odpowiedzialna była jedna osoba, jak we wszystkich innych wioskach.
- Dla mnie jest okropne, jeśli ktoś mówi, że nie przyjdzie do sołtysa po klucz. Sołtys jest jakby przedłużeniem ręki wójta. Wszyscy jesteśmy zbulwersowani. Nie wyobrażam sobie, żeby kogoś tak poniżyć. Chcemy normalności. Bardzo nas zabolało, że wójt nas tak potraktował – mówiła członkini rady sołeckiej.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
nikt
RE: Sołtys poczuła się poniżona...
Ciekawe czy przedrukuje to Angora?
0
Gravatar
Ada
Szok i niedowierzanie
Czyżby przez Panią soltys zazdrość przemawiał?Najlepszy tekst " przedłużenie ręki wójta" lolDobrze, że nie pensji...Świetlica ma służyć mieszkańcom i soltys też. Nie panować, a służyć! Wspierać! Tym bardziej lokalna inicjatywę bo dzięki tym kobietom świetlica zyska, a nie straci...
0
Gravatar
...
RE: Sołtys poczuła się poniżona...
ale wy wiejskie baby głupie jesteście
0
Gravatar
pol
Sołtys uważa, że została zlekceważona
A czym to Pani Sołtys, Rada Sołecka jest oburzona , że świetlica jest wykorzystywana i użytkowana temu Ona ma służyć. Zamiast zadowolenia z działalności Koła Gospodyń Wiejskich -Krzywina , które jest szeroko znane opinii i rozpoznawalne w Powiecie i poza granicami Powiatu.Pani Sołtys świetlica nie jest tylko do Waszej dyspozycji. Krew może zalać człowieka , że dopiero teraz te Panie uzyskały zgodę. Powinny mieć taką możliwość już cztery lata temu. Czyżby chodziło o zazdrość że można ,że chcą. To, że kogoś się nie lubi nie przenoście na wszystkich mieszkańców Krzywiny.
0

Przeczytaj także