Radni zadawali dużo pytań w sprawie dróg powiatowych na terenie gminy Przeworno. Od lewej: Wioletta Piątek, Beata Zacierka i Sylwia Bujak-Porębska
Na ostatnich obradach komisji w Przewornie omawiano wiele tematów. Jak bumerang wraca stan dróg powiatowych na terenie gminy. Poza tym mówiono o problemie ze stacją uzdatniania wody w Krzywinie, a także o długu jednego z sołectw.
W środę, 20 marca, w sali obrad Urzędu Gminy Przeworno odbyło się wspólne posiedzenie komisji stałych miejscowej rady gminy. Otworzył je przewodniczący komisji infrastruktury i ochrony środowiska Krzysztof Hutnik. Na początku dyskutowano o stanie technicznym dróg na terenie gminy, a na pytania radnych odpowiadali zaproszeni goście, wicestarosta strzeliński Aleksander Ziółkowski i radny powiatowy Ludwik Hrycak. Ziółkowski stwierdził, że priorytetem drogowym w obecnej kadencji rady powiatu jest ciąg na trasie Strzelin-Jegłowa. Wspomniał też, że będzie rozmawiał z wójtem, aby gmina przejęła od powiatu niektóre odcinki.- Nie będę zbierał cięgów za waszych radnych. Przede wszystkim ich spowiadajcie - powiedział wicestarosta Aleksander Ziółkowski (z prawej). Obok radny powiatowy Ludwik Hrycak
Radni wskazywali wiele miejsc, gdzie drogi są w fatalnym stanie. Wioletta Piątek mówiła o Kaczowicach, Beata Zacierka o Konarach, a Bożena Borkowska o drodze z Przeworna do Rożnowa. Ziółkowski notował wszelkie uwagi, jednak zaznaczył, iż najlepiej dla gminy byłoby przejąć te odcinki od powiatu i ubiegać się o dofinansowanie. - Nie bardzo wierzę, że część z tych dróg, które są tutaj wymieniane, będzie priorytetem dla jakiegokolwiek zarządu powiatu. Nie będę zbierał cięgów za waszych radnych. Przede wszystkim ich spowiadajcie - powiedział wicestarosta. Dodał także, że jednym z rozwiązań może być partycypacja gminy w zadaniach drogowych powiatu, gdyż taka praktyka ma miejsce w całej Polsce.
Potem radny Józef Tomera oznajmił, że skoro zarówno w powiecie, jak i województwie rządzi koalicja PiS-u, to pozyskiwanie funduszy powinno być łatwiejsze dla starostwa. - Tak nam się wydawało - odparł dyplomatycznie Ziółkowski. Zaznaczył też, że porządny gospodarz będzie remontował najbardziej ruchliwe ciągi, a dopiero potem te w mniejszych miejscowościach.
Pod koniec dyskusji radny Tomasz Błażejewski stwierdził, że drogi, które przejmował powiat pod koniec lat dziewięćdziesiątych, były w lepszym stanie, aniżeli teraz.- Nie ja panu odpisywałem i nie ze mną były te ustalenia - powiedział wójt Andrzej Łuczak. Obok sekretarz Urszula-Iżykowska Mroczko

Nie będzie ścieżki
Potem głos zabrała Anna Frajkur, która jest kierownikiem referatu inwestycji i funduszy zewnętrznych w urzędzie. Poinformowała m.in., że samorząd nie otrzyma dofinansowania na modernizację boiska sportowego w Przewornie. Gmina odstąpiła też od budowy napowietrznej ścieżki przyrodniczej na Gromniku. Jednym z powodów jest zły stan drzew, na których miała przebiegać ścieżka. W dalszej kolejności kierownik poinformowała, że samorząd złożył wnioski na następujące zadania: przebudowa parkingu przy urzędzie gminy, modernizacja hali sportowej, przebudowa drogi Rożnów-Królewiec i budowa drogi w Stanicy.
W punkcie dotyczącym rozwoju gospodarczego gminy mówiono m.in. o sieci szkieletowej.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także