Wywiad z nowo wybranym wójtem Przeworna Jarosławem Tarankiem(PRZEWORNO) Rozmowa z nowo wybranym wójtem Przeworna Jarosławem Tarankiem.

Jak Pan się poczuł jak zareagował po otrzymaniu informacji, że będzie Pan nowym wójtem gminy Przeworno?

- Pierwszy mój odruch to radość z wygranej, bo każda wygrana cieszy. Gdy emocje trochę opadły wówczas mój racjonalizm wziął górę, ponieważ zdałem sobie sprawę, że powierzone mi stanowisko wiąże się z szerokim zakresem działań i co z tym związane, z dużą odpowiedzialnością.

Kontrkandydat gratulował?

- Po pierwszej turze tak, po drugiej już nie. Ja gratulowałem zarówno po pierwszej, jak i po drugiej.

 

Jakie ma Pan, jako wójt, plany na najbliższą przyszłość?

-Aktualnie zapoznaję się ze strukturą organizacyjną, planami pracy urzędu, obowiązkami, podjętymi przez poprzedniego wójta działaniami oraz prowadzonymi obecnie inwestycjami. Zajmuję się także projektem budżetu na 2015 rok i ewentualnym wprowadzaniem do niego korekt. Oczywiście, skupiam się także na działalności bieżącej. Odbyłem również pierwsze spotkania związane z planowaniem kierunków działań na 2016 rok ( szczególnie pod kątem przygotowania dokumentacji pod inwestycje, które miałem zawarte w moim programie wyborczym), ponieważ rok 2015 pod tym kątem został już zaplanowany, a rzeczą oczywistą jest, że ciągłość pracy musi być zachowana.

 

Czy uważa Pan, że wydanie przedwyborczej ulotki (szeroko komentowanej, ze względu na bezpośrednie odwołania do kontrkandydata) było z Pana strony zachowaniem „fair”?

- Uważam, że to było zachowanie zgodne z prawem, a jej treść była prawdziwa, bo oparta na faktach.

 

Czy będzie Pan grał dalej w piłkę nożną?

- Tak, zamierzam. Oczywiście jeżeli czas i umiejętności mi na to pozwolą, a także jeśli trener będzie mnie widział w składzie drużyny. Jest to moje hobby, pasja, a przede wszystkim jestem przyzwyczajony do aktywności fizycznej, to wręcz nawyk. Jeszcze nie podjąłem decyzji czy będą to tylko „old boye”, czy tylko klub sportowy, a może jedno i drugie równocześnie.

 

Dziękuję za rozmowę

Justyna Pijanka-Borowicz

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także