Alfred Włodarski wystosował apel do radnych i sołtysów z gminy PrzewornoPodczas obrad Rady Gminy Przeworno, w piątek 21 sierpnia, Alfred Włodarski wystosował apel do radnych oraz sołtysów wiosek z terenu gminy o mobilizację rolników do składania wniosków o pomoc, a w perspektywie o ustanowienie klęski żywiołowej - suszy.
- Rolnicy ponieśli konkretne straty – mówił Alfred Włodarski. - Na rzepaku i pszenicy. Kukurydza schnie. Buraki są w tragicznym stanie. Ustanowienie klęski żywiołowej pozwoliłoby na zastosowanie szybszych i skuteczniejszych środków pomocy rolnikom, którzy podczas suszy ponieśli dotkliwe straty. Wobec dużej ilości wniosków rada gminy zobowiązana będzie powołać komisję – mówił Włodarski. - Rolnicy przedstawią szacunkowe liczbowe straty w skali całego gospodarstwa. Straty 30%-owe, w stosunku do uśrednionych zbiorów z lat ubiegłych, są już podstawą do działania. A naprawdę mamy do czynienia z tragedią - zakończył.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
rolnik
RE; Stan klęski żywiołowej?
Straty 30 procent uzyska może co 15 rolnik który złożył wniosek.
0
Gravatar
spajker
RE: Stan klęski żywiołowej?
Piter powiedziała :
asta powiedziała :
w d...e sie rolnikom poprzewracało... a ubezpieczyć sie to nie łaska ??? szkoda kasy ??? no tak , państwo powinno za darmo ubezpieczyć ...zusu nie płacą , podatku dochodowego nie płacą - a rękę po jałmużne do państwa to wyciągają ... wstyd ...
Jeb......i się w ten durny pusty łeb. Przykład na uprawie kukurydzy koszt nakładu uprawy jest w przeliczeniu na ziarno około 8ton, a w tym roku plon kształtuje się na przedziale 4-5 ton, pomyśl wszcześniej jak coś napiszesz.
nakłąd to 8 ton a urobek to 5 ton. wątpliwy interes. sprzątaczka za najniższą krajową jest okradana przez zus na 45%, przez fiskusa na 18% a później przez kasę fiskalną podczas zakupów na 23%. sprzątaczce na rękę zostaje 1200 złotych na mc. z tych 1200 złotych sprzątaczka kupuje bilet miesięczny pkp do wrocławia za 250 złotych, oraz tramwajowy za 180 złotych. sprzątaczka aby utrzymać pracę musi dobrze wyglądać tj co najmniej się wyspać. za najem mieszkania ( opcjonalnie kredyt) zapłaci jakieś 1500 złotych. wyżywienie sprzątaczki czyli skromne zakupy to 900 złotych na mc i to w tym celu aby mieć parę do pracy. teraz sprzątaczka dołoży się do narodowej zrzutki na rolników, którym interes nie wyszedł dobrze. czy rolnicy zrobią zrzutke na deficytową sprzątaczkę/ekspedientkę/pielęgniarkę/robotnicę???? wydatki sprzątaczki to 2830 na mc a jej utarg to 1200 złotych ( minus szminka do pocałowania w odbyt tego co jej dał niepewną pracę) rolnicy to 3% społeczeństwa i 90% roszczeń.

0
Gravatar
assa
RE: Stan klęski żywiołowej?
Piter powiedziała :
asta powiedziała :
w d...e sie rolnikom poprzewracało... a ubezpieczyć sie to nie łaska ??? szkoda kasy ??? no tak , państwo powinno za darmo ubezpieczyć ...zusu nie płacą , podatku dochodowego nie płacą - a rękę po jałmużne do państwa to wyciągają ... wstyd ...
Jeb......i się w ten durny pusty łeb. Przykład na uprawie kukurydzy koszt nakładu uprawy jest w przeliczeniu na ziarno około 8ton, a w tym roku plon kształtuje się na przedziale 4-5 ton, pomyśl wszcześniej jak coś napiszesz.
jak bys se ku...a zasiewy ubezpieczył to byś sie w ten pusty łep nie musiał je...ć ...ja jak wyjeżdżam autem na drogę to oprócz OC mam wykupione AC - nikt mi nie każe tego robić ale jestem przezorny...ale jakbym nie miał autocasco a jakis debil by mi auto na parkingu przestawił to bym to wziąl na klatę i naprawil za wlasne pieniądze a nie lecial żeby mi Kopaczowa zrobiła remont na koszt państwa - widzisz analogię ???

0
Gravatar
Piter
RE: Stan klęski żywiołowej?
asta powiedziała :
w d...e sie rolnikom poprzewracało... a ubezpieczyć sie to nie łaska ??? szkoda kasy ??? no tak , państwo powinno za darmo ubezpieczyć ...zusu nie płacą , podatku dochodowego nie płacą - a rękę po jałmużne do państwa to wyciągają ... wstyd ...
Jeb......i się w ten durny pusty łeb. Przykład na uprawie kukurydzy koszt nakładu uprawy jest w przeliczeniu na ziarno około 8ton, a w tym roku plon kształtuje się na przedziale 4-5 ton, pomyśl wszcześniej jak coś napiszesz.

0
Gravatar
asta
RE: Stan klęski żywiołowej?
w d...e sie rolnikom poprzewracało... a ubezpieczyć sie to nie łaska ??? szkoda kasy ??? no tak , państwo powinno za darmo ubezpieczyć ...zusu nie płacą , podatku dochodowego nie płacą - a rękę po jałmużne do państwa to wyciągają ... wstyd ...
0
Gravatar
spajker
RE: Stan klęski żywiołowej?
w czasach prl rolnicy byli prześladowani. stalinowski i zbrodniczy prl skupowałod rolników każdy gnito, który wyrósł na polu rolnika z cenę urzedową. rolnicy domagali się wolności i wolnych cen. dostali to w 1989. od tego czasu rolnicy domagają się tego aby jakieś państwo kupiło od nich każdy gniot za cenę urzędową a nie za cene rynkową. teraz rolnik dostaje dotacje czyli pieniądze za to że jest rolnikiem. rolnik domaga się teraz skupu obowiązkowego przez państwo i już nie chce wolnych cen rynkowych. terazo rolnik chce aby dostał dotację za słońce, za deszcze za mróz i za brak mrozu, za to że jest klęska urodzaju i za to że zbiory sa mniejsze. rolnik nie płaci podatku pit, nie płaci składek zus. pit i zus płaci sprzątaczka z oszałamiającym dochodem 500 zł na rękę co miesiąc. z podatków sprzątaczki płaci się dotacje dla rolników jeżdżących traktorami o wartości 500 000 złotych. historia galaktyki droga mleczna zna tylko boga zeusa oraz rolników- beneficjentów ludzkiej szczodrości i głupoty. panie alfredie, jestem, spawaczem, niech pan coś dorzuci dla spawaczy albo niech pan zmieni rz na taki, który daje dotacje spawaczom za słońce/deszcz/mróz/brak mrozu/za cokolwiek. niech pan i pańscy koledzy rolnicy zrobią zrzutkę na spawaczy. później ja - spawacz zrobię zrzutkę na rolników.
0

Przeczytaj także