- Na przystanku autobusowym w Dzierzkowej leżą porozrzucane puszki, butelki i inne śmieci - skarży się mieszkanka Dzierzkowej, która zatelefonowała do naszej redakcji w ubiegłym tygodniu. - Dzieci czekają w tym miejscu na autobus szkolny. To wstyd, że muszą stać w takich warunkach.
Kobieta dodała, że mieszkańcy informowali o sprawie sołtysa wsi, ale ten nie reagował, dlatego postanowiła zadzwonić do redakcji. - Nikt mi nie zgłaszał tego problemu - podkreśla stanowczo Grzegorz Zarzycki, sołtys Dzierzkowej. - Teraz będziemy mieli to na uwadze. Muszę dodać, że jak mamy pracownika w ramach prac społeczno-użytecznych, to zawsze sprząta przystanek. Jednak już na drugi dzień znowu są tam śmieci. Młodzież tu przychodzi i brudzi. W takiej sytuacji, co ja mogę zrobić, stać tam cały dzień na straży? Jeśli komuś przeszkadza ten bałagan, to powinien sam dać przykład. Przecież może przyjść na przystanek, pozbierać butelki i pozamiatać od czasu do czasu.
Jak nietrudno się domyśleć, za bałaganem na przystanku autobusowym w Dzierzkowej stoją miejscowi, a nie obcy. - Każdy z nas był kiedyś młody - mówi dalej Grzegorz Zarzycki. - W końcu na pewno kiedyś do nich dotrze, że porządek to nasza wspólna sprawa.
Zdaniem sołtysa, nie lepiej wygląda sytuacja pod wiatą w Dzierzkowej, którą wspólnymi siłami stawiali mieszkańcy wsi. Tam też leżą porozrzucane butelki i inne śmieci.

W Przewornie ten sam problem
Również w Przewornie można zauważyć, że na (starym) przystanku autobusowym leżą śmieci. Mało tego. Jak mówi sołtys Ludwik Hrycak, ktoś systematycznie wywozi tu bezzwrotne butelki po piwie. - W minioną sobotę zebraliśmy ich całą taczkę - mówi. - A już w poniedziałek znowu leżały tu kolejne butelki.
Takie zachowanie niezmiernie dziwi. Przecież w Przewornie w wielu miejscach są ustawione kontenery na szkło. Wywiezienie tam butelek to nikły wysiłek, ale dla niektórych chyba jednak zbyt wielki.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ala
RE: Mam tam stać cały dzień na straży...?
Zgadzam się z sołtysem. Każdy może przyjść i posprzątać!
0
Gravatar
Zuzis
RE: Mam tam stać cały dzień na straży...?
Z kulturą na ty
0

Przeczytaj także