Jan Żuryński, lokator byłej stacji PKP w Przewornie, pokazuje zacieki na murze

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pisaliśmy na naszych łamach o warunkach, w jakich mieszkają lokatorzy byłego dworca kolejowego w Przewornie. Poprosiliśmy o zajęcie stanowiska w tej sprawie zarządcę obiektu, czyli PKP S.A.
Przypomnijmy, wilgoć, dziurawe okna, woda lejąca się po ścianie, dziesiątki pism kierowanych do zarządcy obiektu i praktycznie brak działań ze strony kolei - tak przedstawili nam swoja sytuację lokatorzy. Odwiedzając Przeworno przekonaliśmy się, że lokatorzy, zwłaszcza jeden (!), mieszkają w strasznych warunkach. Przesłaliśmy artykuł po opublikowaniu na naszych łamach do zarządcy budynku po byłej stacji kolejowej w Przewornie. Zapytaliśmy, czy sytuacja (lokatorów) jest znana osobom zarządzającym nieruchomościami PKP i czy lokatorzy mogą liczyć na poprawę warunków, w jakich mieszkają. Z przesłanej nam przez Aleksandra Grzelaka, starszego specjalistę Wydziału Prasowego, Biuro Komunikacji i Promocji PKP S.A, odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że „budynek w Przewornie poddawany jest regularnym badaniom stanu technicznego. Kontrole wykazały, że stan techniczny budynku nie stwarza zagrożenia dla mieszkańców. Niemniej, PKP S.A. będzie dążyć do jego poprawy. Oprócz bieżących prac utrzymaniowych, na ten rok zaplanowano wymianę stolarki okiennej w jednym z lokali mieszkalnych. Aby poprawić bezpieczeństwo lokatorów, spółka planuje również wycinkę 3 drzew zlokalizowanych przy budynku. Warto zaznaczyć, że w 2015 r. w budynku wykonano naprawę dachu z wymianą obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych”.
Być może przy okazji wymiany stolarki budowlanej specjaliści z PKP jeszcze raz przyjrzą się stanowi technicznemu budynku. Bo nie trzeba być wielkim fachowcem, żeby zauważyć np. zacieki po lejącej się wodzie czy stan dachu. Natomiast wycięcie drzew zagrażających bezpieczeństwu lokatorów drzew, to dobre posunięcie. Oby tylko odpowiednie służby zdążyły... przed przewróceniem się okazałych sosen.

komentarze   

Permalink1 +5 spajker
RE: PKP nie widzi problemu?
ten zadbany zacny człowiek rażąco kontrastuje na tle rudery, w której na skutek woli PKP musi mieszkać. gdyby tylko PKP na to pozwoliła to on by już pokazał jak pięknie można to wyremontować.
2017-04-21 09:49 Cytować Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież