Kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Przewornie Łukasz Kunderman mówił o zadaniach realizowanych przez jednostkę, którą zarządza
Kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Przewornie Łukasz Kunderman mówił o zadaniach realizowanych przez jednostkę, którą zarządza
Ostatnie posiedzenie komisji stałych Rady Gminy Przeworno zdominowały wystąpienia kierowników jednostek gminnych. Okazało się, że niektórzy mieszkańcy nie potrafią dobrze korzystać z sieci kanalizacyjnej. Jakie mogą być tego konsekwencje?
W Urzędzie Gminy Przeworno obradowały komisje tamtejszej rady gminnej. W pierwszym punkcie zgromadzeni zapoznali się z oceną działań oświatowych w gminie, a swoje wystąpienia mieli dyrektor Publicznego Gimnazjum w Przewornie Magdalena Madej i dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Mariusz Michułka. Po nich prowadzący posiedzenie radny Paweł Paryło oddał głos kierownikowi Zakładu Usług Komunalnych w Przewornie Łukaszowi Kundermanowi. Mówił on o poziomie realizacji zadań w zarządzanej przez siebie jednostce. - Ludzie jeszcze nie potrafią jeszcze użytkować kanalizacji. Wrzucają szmaty, ręczniki, mopy i słoiki. Na razie sieć jest nowa, więc przekroje rur są takie, że nie zanotowaliśmy awarii sieci. Są za to awarie przepompowni. Jakiś czas musi to potrwać, żeby ludzie nauczyli się korzystać z tego. Staramy się informować odpowiednio mieszkańców. Ludzie sami sobie robią krzywdę. Później przy ustalaniu taryfy ma to wpływ na koszty. Ten problem był zawsze i z nim walczymy - stwierdził Kunderman. Wspomniał także, że ZUK zajmuje się utrzymaniem gminnej zieleni oraz administrowaniem lokali komunalnych. Radny Józef Tomera powiedział, że gmina przejęła od Agencji Nieruchomości Rolnych dwa mieszkania w Strużynie. - Czy ANR przekazał też pieniądze na remont? - pytał. - Został złożony wniosek do agencji o dotację na remont tego lokalu. Z nieoficjalnych informacji wiem, że został on rozpatrzony pozytywnie. Drugi lokal, o którym mowa, to pustostan i mamy już podpisaną umowę z przyszłym najemcą - odpowiedział kierownik. Potem ponownie dyskutowano na temat kanalizacji. Radny Wiesław Misiewicz spytał jak to jest możliwe, że mop czy słoik są w stanie przejść przez rury. Kunderman odparł, że nie ma pojęcia jak to się dzieje. - Mam w planie wprowadzenie poradnika instrukcji obsługi kanalizacji. Apeluję do państwa radnych, żebyście starali się własnymi siłami uświadomić, jak należy odpowiednio użytkować sieć. Później my wszyscy za to będziemy płacić, bo usunięcie awarii po prostu kosztuje - skomentował.
W następnym punkcie kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przewornie Czesława Kościuszko omówiła zadania wykonywane przez GOPS w 2016 r. Powiedziała, że od 1 kwietnia do końca roku wpłynęły 354 wnioski w ramach programu ,,Rodzina 500 Plus”. Dodała także, że liczba dzieci, które korzystają z tej pomocy, oscyluje w okolicach 500. W dalszej kolejności dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przewornie Teresa Kwiatkowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Przewornie Alina Bazela oraz kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Beata Romanowska odczytały sprawozdania z działalności swoich jednostek. Potem skarbnik Zbigniew Szul zaczął omawiać wykonanie budżetu gminy za 2016 rok w kategorii dochodów. Po jego wystąpieniu posiedzenie dobiegło końca.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
nina
RE: Szmaty, ręczniki i mopy w kanalizacji
ala powiedziała :
spajker. powiedziała :
"poradnika instrukcji obsługi kanalizacji."---- ludzie,którzy nie potrafią obsłużyć kanalizacji mają głos wyborczy,którym rozstrzygają kto będzie posłem a kto prezydentem rp. ktoś kto wkłada słoik albo ręcznik do kanalizacji swoim umysłem dostrzega strategiczne skutki wyboru osoby x albo osoby y na posła lub prezydenta średniego państwa. jestem jednak dobrej myśli. jeszcze tylko 5 pokoleń i przewornianie już będą wiedzieć jak obsłużyć kanalizację. tylko czy kanalizacja to wytrzyma.
Biorąc pod uwagę poziom umysłowy tych wyborców, oraz ostatni wynik wyborów przed każdą taką akcją należy przeprowadzić testy na inteligencję.
Ostatni samorządowy? PSL był najlepszy nie do pobicia!!

0
Gravatar
ala
RE: Szmaty, ręczniki i mopy w kanalizacji
spajker. powiedziała :
"poradnika instrukcji obsługi kanalizacji."---- ludzie,którzy nie potrafią obsłużyć kanalizacji mają głos wyborczy,którym rozstrzygają kto będzie posłem a kto prezydentem rp. ktoś kto wkłada słoik albo ręcznik do kanalizacji swoim umysłem dostrzega strategiczne skutki wyboru osoby x albo osoby y na posła lub prezydenta średniego państwa. jestem jednak dobrej myśli. jeszcze tylko 5 pokoleń i przewornianie już będą wiedzieć jak obsłużyć kanalizację. tylko czy kanalizacja to wytrzyma.
Biorąc pod uwagę poziom umysłowy tych wyborców, oraz ostatni wynik wyborów przed każdą taką akcją należy przeprowadzić testy na inteligencję.

0
Gravatar
spajker.
RE: Szmaty, ręczniki i mopy w kanalizacji
"poradnika instrukcji obsługi kanalizacji."---- ludzie,którzy nie potrafią obsłużyć kanalizacji mają głos wyborczy,którym rozstrzygają kto będzie posłem a kto prezydentem rp. ktoś kto wkłada słoik albo ręcznik do kanalizacji swoim umysłem dostrzega strategiczne skutki wyboru osoby x albo osoby y na posła lub prezydenta średniego państwa. jestem jednak dobrej myśli. jeszcze tylko 5 pokoleń i przewornianie już będą wiedzieć jak obsłużyć kanalizację. tylko czy kanalizacja to wytrzyma.
0

Przeczytaj także