Panowie Ryszard i Damian roboty wykonują społecznie, po godzinach pracy
Panowie Ryszard i Damian roboty wykonują społecznie, po godzinach pracy
Kościół pw. Świętego Michała Archanioła w Sarbach zyska nowy ołtarz. Na zlecenie proboszcza robią go Damian Długosz i Ryszard Przyszlak. Ma być gotowy już 13 maja. Panowie Damian z Sarb i Ryszard z Mnikowa lubują się w pracach stolarskich. - Kiedyś przyjechał do mnie proboszcz, popatrzył, jak robię pergolę i zaproponował wykonanie głównego ołtarza - opowiada Damian Długosz. - Wzór mamy przenieść z obudowy piszczałek organów na naszym chórze w kościele w Sarbach. Początkowo byłem przerażony, ale zdecydowałem się podjąć to wyzwanie z Ryszardem Przyszlakiem. Tym bardziej było to dla mnie ważne, bo doświadczyłem wiele cudów dzięki wstawiennictwu Matki Boskiej Sarbskiej i Netrebskiej, której obraz jest w naszym kościele. Dziś widzę, że nie jest tak źle i uda nam się wykonać powierzone zadanie.
Panowie rozpoczęli prace przy ołtarzu przed Świętami Wielkanocnymi. Roboty wykonują społecznie, po pracy. Najtrudniejsze było ściągnięcie wymiarów z obudowy organów, na wzór której powstaje nowy ołtarz. - Sporo trudności sprawiało też wyrysowanie i wymierzenie konstrukcji - kontynuuje Damian Długosz. - Wszystko ma być gotowe na 13 maja, na nabożeństwo Matki Boskiej Fatimskiej. Przypomnę, że w tym roku będziemy obchodzić 100. rocznicę objawień Fatimskich.
- Uda nam się prace zakończyć do tego terminu - dodaje Ryszard Przyszlak. - Sami będziemy montować ołtarz. Konstrukcja jednak nie będzie jeszcze pomalowana.
Jak informują panowie Damian i Ryszard, drewno na ołtarz ufundował właściciel firmy Drewnex w Przewornie Andrzej Niedojad. Z kolei płyty na boczne ołtarzyki przekazał Kazimierz Ryglicki.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także