Sekretarz Gminy Przeworno Urszula Iżykowska - Mroczko poinformowała, że firma organizująca pokazy na boisku została zobowiązana do zachowania ostrożności

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno podjęto dwie uchwały. Ponadto padło kilka pytań dotyczących Dni Gminy Przeworno. Radni mieli pewne obawy. Czego one dotyczyły?
W piątek, 12 maja, w sali obrad Urzędu Gminy Przewornoo dbyła się XXXII sesja Rady Gminy Przeworno. Nie był na niej obecny wójt Jarosław Taranek, a w jego zastępstwie na pytania odpowiadała sekretarz gminy Urszula Iżykowska - Mroczko.
Radni podjęli dwie uchwały. Pierwszą dotyczyła zmiany w wieloletniej prognozie finansowej, a drugą zmiany w budżecie gminy. Omówił je skarbnik Zbigniew Szul. Pisaliśmy o tym szerzej w poprzednim numerze gazety. Z ważniejszych rzeczy warto dodać, że samorząd przeznaczył 20 tys. złotych na opracowanie ścieżek rowerowych typu singiel track. Zadanie to ma zostać wykonane wspólnie z gminami Strzelin i Ziębice. Zrezygnowano także z remontu remizy strażackiej w Przewornie w tym roku. Wynika to z tego, że zabezpieczono na to zbyt małą kwotę w budżecie. Remont odbędzie się prawdopodobnie w przyszłym roku. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.

Co z miejscami parkingowymi?
W dalszej kolejności był czas na interpelacje i zapytania, których nie było. Dopiero w sprawach różnych przedstawiciele urzędu odpowiadali na pytania radnych i sołtysów. Przewodniczący rady Andrzej Łuczak poinformował, że wpłynęło sprawozdanie z programu współpracy gminy Przeworno z organizacjami pozarządowymi. - Jeżeli ktoś z państwa radnych chciałby się z nim zapoznać, to znajduje się ono w biurze rady - wyjaśniał. Następnie głos zabrał radny Józef Tomera. - W gazetce gminnej było napisane, że 8 maja zostaną wywiezione odpady wielkogabarytowe ze Strużyny, jednak ich nie odebrano - stwierdził. Sekretarz Iżykowska-Mroczko odparła, iż zostało to zgłoszone do Międzygminnego Związku Ślęża - Oława. - Słyszymy na ogół to samo wytłumaczenie, że ludzie oddają za dużo śmieci, a związek ma nieprzystosowane samochody do odbioru takich ilości - mówiła sekretarz.
Następnie sołtys Przeworna Ludwik Hrycak zapytał, kiedy jego miejscowość doczeka się tablicy ogłoszeń? - Przecież będzie rok, odkąd została ona wyciągnięta - powiedział sołtys.
- Zagospodarowanie placu nie zostało jeszcze ukończone - odparła sekretarz. Po chwili Hrycak zwrócił uwagę, że goście, którzy przyjeżdżają do Przeworna nie mają gdzie stawiać samochodów, gdyż brakuje miejsc parkingowych. - Przekażę to panu wójtowi - stwierdziła Iżykowska – Mroczko.
Pytanie odnośnie Dni Gminy Przeworno zadał Andrzej Łuczak. - Z programu, który do nas dotarł, wynika, że pokazy motocrossowe mają się odbyć na boisku. Czy to jest przemyślane? Czy nie zostanie ono zniszczone? - pytał.
- Firma, która organizuje te pokazy, została zobowiązana do zachowania maksymalnej ostrożności. -odparła sekretarz. - Byłam na tym boisku wczoraj i wiem, że pewnie sportowcy mnie za to zlinczują, ale ciężko to co się tam teraz znajduje nazwać murawą. Tak naprawdę już w tej chwili jest tam bardzo dużo ubytków trawy .
Zaraz potem Łuczak powiedział, że wypada szanować to, co się ma. Również radny Damian Długosz wyraził swoje obawy, co do ewentualnych zniszczeń, które mogą pozostawić po sobie motocykle. - Z przerażeniem będę patrzył na to co tam się stanie - stwierdził. Po chwili obrady sesji dobiegły końca.