W sobotnie przedpołudnie, 14 lutego br., rolnicy z powiatu strzelińskiego wzięli udział w proteście przeciwko skandalicznej polityce państwa prowadzonej wobec nich, ale także innych grup społecznych. Protest zaczął się w Brożcu, skąd kilkadziesiąt ciągników przejechało do Strzelina, by swoją petycję złożyć na ręce burmistrza i starosty. Prezentujemy materiał wideo z tego wydarzenia, przygotowany przez Telewizję Strzelin.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
stop obłudzie
RE: Protest rolników
spajker powiedziała :
stop obłudzie powiedziała :
spajker powiedziała :
karmel powiedziała :
Jestem w stanie zrozumieć wszelkie grupy zawodowe i ich protesty, ale rolników nie zrozumiem nigdy. Tyle im unia daje a im jeszcze mało.
co tu rozumieć??? dasz palec to ci rękę wciągnie.
Dlaczego chłopi mają nie wyciągać pieniędzy ,które im przyznano.Mnie dziwi postawa hierarchów Kościoła,którzy w skali kraju wyrwali od Unii 80 mln. za grunty będace w ich posiadaniu.Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy Oni są od głoszenia ewangelii czy robienia kasy?W tym państwie nie ma świętości ,każdy rwie ile się da!Razem Ludzie! STOP OBŁUDZIE,STOP OBŁUDZIE!
stop umysłowym dinozaurom,. dzisiaj bogiem jest pieniądz a nie jakieś zmasakrowane zwłoki na krzyżu - narzędziu tortur. kościół postępuje racjonalnie, na swoja specjalną strefę ekonomiczną.
Pewnie tak jest w rzeczywistości.Z tym,że ta racjonalność nie ma nic wspólnego z wiarą w Pana Boga,którą głoszą z ambon.Gdyby ich wiara była autentyczna to baliby się kary boskiej za ziemskie zachowanie.

0
Gravatar
x
Od picia wódki w głowach sie im poprzewracało.
Mają dopłaty! ale problem w tym że ciągle im mało. Koniunktura na rynku się zmienia i zapotrzebowanie na produkty rolne też, problem w tym że to dla nich bardzo skomplikowane. Najlepiej niech Państwo (czyli my) skupi to czego nie mogą sprzedać. Proponuję żeby wszyscy producenci np samochodów, mebli itd. tez się domagali interwencyjnego skupu.
0
Gravatar
spajker
RE: Protest rolników
stop obłudzie powiedziała :
spajker powiedziała :
karmel powiedziała :
Jestem w stanie zrozumieć wszelkie grupy zawodowe i ich protesty, ale rolników nie zrozumiem nigdy. Tyle im unia daje a im jeszcze mało.
co tu rozumieć??? dasz palec to ci rękę wciągnie.
Dlaczego chłopi mają nie wyciągać pieniędzy ,które im przyznano.Mnie dziwi postawa hierarchów Kościoła,którzy w skali kraju wyrwali od Unii 80 mln. za grunty będace w ich posiadaniu.Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy Oni są od głoszenia ewangelii czy robienia kasy?W tym państwie nie ma świętości ,każdy rwie ile się da!Razem Ludzie! STOP OBŁUDZIE,STOP OBŁUDZIE!
stop umysłowym dinozaurom,. dzisiaj bogiem jest pieniądz a nie jakieś zmasakrowane zwłoki na krzyżu - narzędziu tortur. kościół postępuje racjonalnie, na swoja specjalną strefę ekonomiczną.

0
Gravatar
stop obłudzie
RE: Protest rolników
spajker powiedziała :
karmel powiedziała :
Jestem w stanie zrozumieć wszelkie grupy zawodowe i ich protesty, ale rolników nie zrozumiem nigdy. Tyle im unia daje a im jeszcze mało.
co tu rozumieć??? dasz palec to ci rękę wciągnie.
Dlaczego chłopi mają nie wyciągać pieniędzy ,które im przyznano.Mnie dziwi postawa hierarchów Kościoła,którzy w skali kraju wyrwali od Unii 80 mln. za grunty będace w ich posiadaniu.Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie czy Oni są od głoszenia ewangelii czy robienia kasy?W tym państwie nie ma świętości ,każdy rwie ile się da!Razem Ludzie! STOP OBŁUDZIE,STOP OBŁUDZIE!

0
Gravatar
spajker
RE: Protest rolników
karmel powiedziała :
Jestem w stanie zrozumieć wszelkie grupy zawodowe i ich protesty, ale rolników nie zrozumiem nigdy. Tyle im unia daje a im jeszcze mało.
co tu rozumieć??? dasz palec to ci rękę wciągnie.

0
Gravatar
spajker
RE: Protest rolników
karmel powiedziała :
Jestem w stanie zrozumieć wszelkie grupy zawodowe i ich protesty, ale rolników nie zrozumiem nigdy. Tyle im unia daje a im jeszcze mało.
za czasów prl rolnicy byli "prześladowani", musieli sprzedać to co urosło za na rzecz państwa po stałych cenach państwowych. rolnicy mówili- my chcemy wolnego rynku a nie komuszego wyzysku!!! taki wyzysk rolnika. później przyszła rp3 , uwolniono ceny, zniesiono przymus sprzedaży na rzecz państwa aż tu nagle rolnicy mówią, pierdoooolimy ceny rynkowe my żądamy cen gwarantowanych przez państwo i gwarancję skupu każdego chwasta, który u mnie wyrośnie. agencja rynku rolnego i mafia z psl skupuje każdego gniota co to rolnikowi urośnie, daje dotacje za to że sankcje że deszcz że słońce że mróz. rolnikom mało. rp3 dała rolnikom traktory po 500 tys każd i paliwo bez akcyzy połowę tańsze niż dla miastowego. - mało. rolniki z brzega rolnego sprzedały miastowym ścierwom pole na budowę domków. rolniki to już kurę kupujo w gsie, bioro po 1 milion za każdy hektar działki od miastowego ( brzeg dolny) a i to kurde mało. trza protestować.

0
Gravatar
karmel
RE: Protest rolników
Jestem w stanie zrozumieć wszelkie grupy zawodowe i ich protesty, ale rolników nie zrozumiem nigdy. Tyle im unia daje a im jeszcze mało.
0
Gravatar
Jerzy
spajker zgadzam się z Tobą
Zgadzam się, zyskali najwięcej po wejściu do UE ale ciągle im źle, pracują mniej niż ich dziadowie którzy zamiast chemii chwasty plewili a i zbiory często ręcznie wykonywali. Teraz żaden z nich nawet kury nie ma w zagrodzie bo to dodatkowe zajęcie.Ostatnio zabrali się za przydrożne rowy, co roku skibka i ha przybywa, a co na to drogowcy? nic, z naszych podatków kiedyś odkopią.
0
Gravatar
spajker
RE: Protest rolników
Jerzy powiedziała :
Uprawia się pole a hoduje zwierzęta, a czym jeździsz to mnie nie interesuje, mam tylko nadzieję że robisz to na trzeźwo. Jeżeli tęsknisz za socjalizmem- Białoruś blisko i pij mniej wyjdzie ci na zdrowie.
nie zmienia to faktu że rolnik pracuje 8 dni w roku a nierolnik pracuje 365 dni w roku. nie zmienia to faktu że rolnicze pasożyty mają przywileje większe aniżeli inne zawody. rolnik w drelichach i gumowcach to nie jest oznaka rolniczej pracowitości ale rezultat rolniczej kultury. ( termin hodowcy zbóż słyszałem w audycji - radzimy rolnikom) kierowca ciągnika o wartości 500 000 złotych otrzymanego kosztem podatku VAT zabieranego dzieciom przy okazji zakupu pączka w szkolnym sklepiku to jest perwers.

0
Gravatar
Jerzy
Spajker
Uprawia się pole a hoduje zwierzęta, a czym jeździsz to mnie nie interesuje, mam tylko nadzieję że robisz to na trzeźwo. Jeżeli tęsknisz za socjalizmem- Białoruś blisko i pij mniej wyjdzie ci na zdrowie.
0

Obejrzyj również