Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Pierwszego dnia czerwca każdy chciałby choć na chwilę znów być dzieckiem. Wie o tym dyrekcja, grono pedagogiczne oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzelinie.
I choć w tej szkole uczy się młodzież w wieku szkolnym, a nie dzieci, to nikt nie protestował, kiedy dyrektor szkoły Beata Kudła składała uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu wszyscy przyszli do szkoły bez plecaków, aby w pierwszej części święta obejrzeć spektakl pt. „Skrzypek na dachu” wykonany w języku angielskim przez uczniów klas II i III Gimnazjum Dwujęzycznego pod czujnym okiem reżysera spektaklu pani Eweliny Barabach. Po brawurowym występie młodych aktorów, uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili efekty swojej całorocznej pracy nad projektami edukacyjnymi. Jedna z grup zaprosiła wszystkich na wycieczkę do Szwajcarii, aby poznać tamtejszą kulturę, a druga przedstawiła religie świata. Ciekawym projektem była prezentacja dotycząca diety sportowca, która uświadomiła wielu uczniom jak to, co jedzą, wpływa na ich osiągnięcia sportowe. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali projektu na temat białaczki, który wyjaśnił, kiedy możliwy jest przeszczep szpiku. W świat chorób autoimmunologicznych zabrała grupa, która przeprowadzała liczne konsultacje z chorymi na temat tych schorzeń a także wywiad z nauczycielem biologii i lekarzem.
Po wysłuchaniu swoich kolegów wszyscy uczniowie udali się do przyszkolnego sadu, gdzie rozpoczęli wielkie wspólne grillowanie. Każdy uczestnik niezwykłego spotkania mógł zjeść tyle kiełbasek, ile chciał, a na deser serwowano wszystkim lody w czterech smakach. Gościem specjalnym tegorocznego pikniku z okazji Dnia Dziecka był Powiatowy Urząd Pracy, który przygotował dla młodych ludzi drobne upominki, a także oferty pracy wakacyjnej dla młodzieży.
W trakcie pikniku na boisku szkolnym odbyły się interdyscyplinarne zawody sportowe, a w sali gimnastycznej uczestnicy projektu pt. „Jak sprawnie przeprowadzić i zorganizować zawody sportowe” przygotowali turniej piłki ręcznej dla chłopców z Gimnazjum Dwujęzycznego. Ten dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów. Fotorelację z tego dnia można znaleźć na stronie szkoły www.lostrzelin.pl
Foto: Bartosz Kudła